Премини към съдържанието
Klokss

Проблем със SIM картата

Препоръчан отговор

Здравейте, от близо 1 година имам Samsung galaxy grand neo i9082 (не е в гаранция - втора ръка е). От около 3-4 месеца ми прави проблеми. Примерно, някой ми се обажда, свършваме разговора, затварям и след това, който и да ме търси оператора му казва: абонатът е изключил телефона си или....(всички знаете :D). Като го рестартирам се оправя, иначе може да стой месеци така, и никой няма да може да се свърже с мен. Напоследък и майка се оплаква от такива проблеми. Тя също е със самсунг. Ако някой има подобен проблем и го е разрешил, нека сподели :)

Благодаря предварително на всички.

Редактирано от Nikola Mitkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А ти откъде знаеш, че проблема е в СИМ картата, а не в телефона. Тествай картата в друг ТА и виж дали там ще имаш същия проблем. Ако е така звъниш на оператора, ако проблема не се наблюдава при другия телефон ресетваш твоя до заводски настройки. След ресет ако проблема продължава носиш телефона в сервиз.

В момента се прави и upgrade на мрежата от 3G на 4G и от трите оператора та проблема може да е предизвикан и от това.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Възстанови телефона до заводски настройки и опитай отново! Същия проблем имах със стара Нокиа, та проблема си е в телефона! Ако след процедурата нищо не се получи, то изборите са 2 т.е. този на ремонт или нов телефон

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 часа, Nikola Mitkov написа:

Samsung Galaxy SII

Същите симптоми. Рестарти, а след време ритуал с сваляне на батерията.
    Връщане до заводски настройки, рутиране, друг ром = 0. Oгъване на ламели на гнездото на sim-картата = 0. Toва като финални издевателства. Стигна се до ремонт. Замяна на радиомодул срещу 53$ и телефонът живна. Висока влажност и стара батерия са причина за такъв развой ми обясниха в ателието.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този ефект го има на повечето телефони. Преди имах Майкрософт Лумиа 532 с Уиндоус 10 , същата работа. Ако не го рестартирам веднаж седмично, спира да звъни. Сега имам Samsung Galaxy J3, след десетина дни без да бъде изключен, почва да се бави и да не изпълнява команди. Рестартирам и се оправя-до следващия път. Прекалената концентрация на елементи и функции винаги води до компромиси със стабилността и качеството.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с леново от януари месец вече 8 месеца никакви проблеми постоянно е включен с 2 сим карти много е лек за работа никакви забиви . Бях на почивка и си поръчах 600 интернет самолет е 3г на теленор :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 30 минути, B3M2W0 написа:

Този ефект го има на повечето телефони.

Не, няма го. На нито един телефон до сега съм нямал този проблем. Друг е въпроса как ползвате устройството.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 часа, niki292002 написа:

С 1 или 2 симоправити го ползвате ?

До сега бях с 1 но ще пробвам на 2. Дано да се оправи.

преди 11 часа, Profruit написа:

Samsung Galaxy SII

Същите симптоми. Рестарти, а след време ритуал с сваляне на батерията.
    Връщане до заводски настройки, рутиране, друг ром = 0. Oгъване на ламели на гнездото на sim-картата = 0. Toва като финални издевателства. Стигна се до ремонт. Замяна на радиомодул срещу 53$ и телефонът живна. Висока влажност и стара батерия са причина за такъв развой ми обясниха в ателието.

Дано не се стига до ремонт, но ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Nikola Mitkov написа:

До сега бях с 1 но ще пробвам на 2. Дано да се оправи.

Не съм казвал, че ще се оправи с 2 сим карти. На един приятел, точно заради този дефект, му замениха телефона. (I9082 с I9060)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 часа, niki292002 написа:

Не, няма го. На нито един телефон до сега съм нямал този проблем. Друг е въпроса как ползвате устройството.

Аз също досега не съм попадал на подобно ... явление, а през ръцете ми са минали вече 20-22 апарата. Горе-долу половината Samsung.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.