Премини към съдържанието
jordanp

Преинсталиране на легален Windows

Препоръчан отговор

Здравейте,

Закупих си лаптоп HP Probook 4530s (2-ра употреба) с легален Уиндоус. Реших да преинсталирам операционната система с форматиране (за да изчистя ненужната информация и програми). Искам да сложа същата операционна система - windows 7 home premium.

Опитах се да я изтегля от сайта на майкрософт: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows7

Но след като въведа прдуктовия ключ под капак на лаптопа, ми изкарва грешка:

Цитат

Error

The product key you entered appears to be for software pre-installed by the device manufacturer. Please contact the device manufacturer for software recovery options.

Доколкото разбирам този ключ вече е изнсталиран, но с кого трябва да се свържа и какво да изисквам?

Мислех, че един уиндоус и ключ може да се слага на един и същ компютър неопределен брой пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е OEM версия на Windows - вероятно имаш recovery partition на самия лаптоп. Поггледни в Disk Management дали имаш скрит дял на хард диска. Ако има потърси в интернет как да стартираш Recovery-то.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, jordanp написа:

Но след като въведа прдуктовия ключ под капак на лаптопа, ми изкарва грешка:

този ключ е валиден само за ОЕМ версията и ако всичко в харда ти е изтрито, предлагам  ти да изтеглиш ултимейт версията за твоята машина

http://getintopc.com/softwares/operating-systems/hp-compaq-windows-7-ultimate-oem-iso-free-download/

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, toc написа:

Това е OEM версия на Windows - вероятно имаш recovery partition на самия лаптоп

Пробвай при стартирането на лаптопа да "помпиш" клавиш F11. Ако има дял за възстановяване, ще се появи такова меню.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това ,че е втора употреба, поражда съмнения за легалността. Ако Уиндоуса ти е бил активиран по втория начин, той много прилича на легален, но при опит за преинсталация се вижда, че не е. Разучи от предишния собственик как стоят нещата, ако може да му се вярва и ако знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изтегли си 10 и виж дали ще можеш да я активираш със същия продуктов ключ. При мен е така и се активира без проблем. Два такива лаптопа имам, втора употреба. 10 си прие продуктовия ключ от 7 без никакъв проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, jordanp написа:

Здравейте,

Закупих си лаптоп HP Probook 4530s (2-ра употреба) с легален Уиндоус. Реших да преинсталирам операционната система с форматиране (за да изчистя ненужната информация и програми). Искам да сложа същата операционна система - windows 7 home premium.

Предполагам не са правени хардуерни промени по машината, иначе кода става невалиден (щом е OEM)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 51 минути, B3M2W0 написа:

Това ,че е втора употреба, поражда съмнения за легалността. Ако Уиндоуса ти е бил активиран по втория начин, той много прилича на легален, но при опит за преинсталация се вижда, че не е. Разучи от предишния собственик как стоят нещата, ако може да му се вярва и ако знае.

Не. По-скоро - сървъра "си знае", че въпросния ключ все още се използва - даже не си прави труда да проверява дали машината реално съществува и дали е различна. За целта МС имаха (скоро не съм се интересувал) инструмент за миграция - на друга машина или на същата, но преинсталирана. Цялата врътка се състоеше, че в първия момент се указва, че ключа се освобождава, а в последствие - се прилага на новата инсталация.

преди 17 минути, techmaniac написа:

Предполагам не са правени хардуерни промени по машината, иначе кода става невалиден (щом е OEM)...

Това се решава с един - кога по-бърз, кога по-продължителен разговор със съпорта на Майкрософт.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да изтриете ненужни и съмнителни програми от вашата система не се изисква преинсталирване. А просто трябваше да си пуснете тема в антивирусния отдел и там с логовете и скриптове щяха да ви помогнат за премахването им :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.