Премини към съдържанието
SSMeniak

Проблем със стартиране на Java програми след компилиране

Препоръчан отговор

Здравеите, С Ubuntu 16.04 съм и на него имам инсталирана Java 8 за IDE ползвам NetBeans

openjdk version "1.8.0_91"
    OpenJDK Runtime Environment (build 1.8.0_91-8u91-b14-3ubuntu1~16.04.1-b14)
    OpenJDK 64-Bit Server VM (build 25.91-b14, mixed mode)

Та проблема ми е следния след след като преинсталирах компа като компилирам някоя Java програма с NetBeans и се опитам да я стартирам java -jar Program.jar получавам грешка Error: Could not find or load main class main.Program.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 час, SSMeniak написа:

Здравеите, С Ubuntu 16.04 съм и на него имам инсталирана Java 8 за IDE ползвам NetBeans

openjdk version "1.8.0_91"
    OpenJDK Runtime Environment (build 1.8.0_91-8u91-b14-3ubuntu1~16.04.1-b14)
    OpenJDK 64-Bit Server VM (build 25.91-b14, mixed mode)

Та проблема ми е следния след след като преинсталирах компа като компилирам някоя Java програма с NetBeans и се опитам да я стартирам java -jar Program.jar получавам грешка Error: Could not find or load main class main.Program.

Ами то си пише, явно main класа (входната точка) е с друго име. И в такъв случай командата трябва да е:

java -jar jar.file MainClass

където MainClass е името на класа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, SSMeniak написа:

Здравейте !

Опитайте първо с варианта, който @capnemo Ви предложи, с едно напомняне - * името на класа, съдържащ main метода трябва да се подаде и с пакета, в който се намира - com.alabala.neshto.MainClass

Ако това не се получи, проверете дали е указан main клас в конфигурацията на билдване на jar-а.

• Ако използвате Export, винаги ползвайте опцията за Executable Jar.
    • Ако ползвате maven, дефинирайте в maven-jar-plugin-а кой ще бъде mainClass-а в манифеста. За повече инфо, прегледайте това.

Ако никой от тези методи не се получи, винаги може да използвате -cp (classpath) опцията, която ще работи и без дефиниран main клас в манифеста - цък

Поздрави !

*Едит: 

Executable jar-овете може и да минат без пакет, защото те си съдържат в манифеста какво трябва да изпълнят. Въпреки това, по-добрата практика е да подават и пакетите, поради факта, че един jar не е ограничен до един клас с един main метод.

Редактирано от soundtracker (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодря за помоща но проблема явно си е бил в самата Java и след като я реинсталирах нещата тръгнаха не знам само защо ми даваше тази грешка но както и да е джавешка му работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.