Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.Искам да си направя машина която да е с голям капацитет на дисково пространство и да си я достъпвам от всякъде в страната ( като машината е вкъщи) някой може ли да ми каже чисто  софтуерно как да го постигна.Чрез VPN-и ли или нз ? Бос съм по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви задачи ще се вършат на тази машина и какво разбирате под достъп ?

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 29 минути, S1nglefac3 написа:

Здравейте колеги.Искам да си направя машина която да е с голям капацитет на дисково пространство и да си я достъпвам от всякъде в страната ( като машината е вкъщи) някой може ли да ми каже чисто  софтуерно как да го постигна.Чрез VPN-и ли или нз ? Бос съм по темата.

Нещо такова може да ви помогне: http://nas-ustrojstvo.pazaruvaj.com/western-digital/my-cloud-4tb-wdbctl0040hwt-eesn-p199205561/#opisanie

И се достъпва през http://mycloud.com/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, capnemo написа:

Нещо такова може да ви помогне: http://nas-ustrojstvo.pazaruvaj.com/western-digital/my-cloud-4tb-wdbctl0040hwt-eesn-p199205561/#opisanie

И се достъпва през http://mycloud.com/

Кап автора искал да си направи машина, а не готов NAS... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, techmaniac написа:

Или иска повече места за дискове. А и такива NAS са на едни други цени - по-добре комп да върши работата. Е, там стои въпросът с енергоспестяването.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 29 минути, techmaniac написа:

преди 10 минути, ExaFlop написа:

Или иска повече места за дискове. А и такива NAS са на едни други цени - по-добре комп да върши работата. Е, там стои въпросът с енергоспестяването.

400 лева за 4ТБ, цената според мен не е висока. Освен това получаваш всъщност малък компютър на който можеш да инсталираш доста софтуер :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, но от друга страна нисък до среден клас компютър (че и реновиран) може да осигури доста повече сторидж обем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, capnemo написа:

400 лева за 4ТБ, цената според мен не е висока. Освен това получаваш всъщност малък компютър на който можеш да инсталираш доста софтуер :)

Да обаче аз останах с впечатления, че автора ще си изгражда сам машината, четейки мнението му. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, ExaFlop написа:

Да, но от друга страна нисък до среден клас компютър (че и реновиран) може да осигури доста повече сторидж обем.

току-що, techmaniac написа:

Да обаче аз останах с впечатления, че автора ще си изгражда сам машината, четейки мнението му. :) 

Да. Но ако направиш накрая сметката твоето време и усилия за да билднеш нещо подобно на това, което предложих вероятно ще се окаже че си "платил" повече за стария компютър :) 

П.П. Аз лично си ценя времето и усилията и предпочитам да си купя нещо, което с минимални усилия да ми свърши работата

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, capnemo написа:

Да. Но ако направиш накрая сметката твоето време и усилия за да билднеш нещо подобно на това, което предложих вероятно ще се окаже че си "платил" повече за стария компютър :) 

Наистина 4ТБ дисков обем си е сериозно количество спрямо цената, а и получаваш готов сървър, но дали автора иска файлов сървър, или нещо друго конкретно не знаем. Затова и го попитах в поста ми по-назад какви цели ще има този сървър. Пък и пита за VPN, което навежда на мисълта за съвсем друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, techmaniac написа:

Наистина 4ТБ дисков обем си е сериозно количество спрямо цената, а и получаваш готов сървър, но дали автора иска файлов сървър, или нещо друго конкретно не знаем. Затова и го попитах в поста ми по-назад какви цели ще има този сървър. Пък и пита за VPN, което навежда на мисълта за съвсем друго.

От това, което разбрах пита по-скоро как да достъпва този диск от телефона си. Но нека автора разясни какво точно иска

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

тука пита нещо:

и май си реши машина и сега пита софтуерно как да го направи :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, capnemo написа:

П.П. Аз лично си ценя времето и усилията и предпочитам да си купя нещо, което с минимални усилия да ми свърши работата

Аз по-скоро визирам възможността за разширяване. Иначе Plug n Play(and Pray) е най-доброто, което може да се желае.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... чисто софтуерно? ами един ftp сървър ще свърши работа, статичен IP, или домейн, и можеш да го "достъпваш" и от на Мачу Пикчу в джаза ;-) 

...чисто хардуерно - ами според "зависи"... NAS - а е удобен, практичен и е за предпочитане. Принципно се продават без дискове, така че това 400 кинта за 4ТБ е доста... оптимистично изказване. Според зависи е и това, дали ще е Линукс или голяма боза "Биг Боз". А най-според зависи е необходимо питащия да си купи обувки, за да не "ходи" бос по темата - есен е все пак ;-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, totovar написа:

...чисто хардуерно - ами според "зависи"... NAS - а е удобен, практичен и е за предпочитане. Принципно се продават без дискове, така че това 400 кинта за 4ТБ е доста... оптимистично изказване.

Чисто ... принципно - ако този NAS е без диск - цената е прекалена. Освен това - четейки описанието

Цитат

Капацитет 4000 GB
    Разширяема Не

оставам с убеждение, че и диска е включен.

Аз имам (въпреки, че в момента само събира прах) SS4000E. Без дисковете цената му е ... горе/долу толкова, но капацитета е 4 х 3 TB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 25 минути, totovar написа:

... чисто софтуерно? ами един ftp сървър ще свърши работа, статичен IP, или домейн, и можеш да го "достъпваш" и от на Мачу Пикчу в джаза ;-) 

...чисто хардуерно - ами според "зависи"... NAS - а е удобен, практичен и е за предпочитане. Принципно се продават без дискове, така че това 400 кинта за 4ТБ е доста... оптимистично изказване. Според зависи е и това, дали ще е Линукс или голяма боза "Биг Боз". А най-според зависи е необходимо питащия да си купи обувки, за да не "ходи" бос по темата - есен е все пак ;-)

В цената е включен и носителя. Погледнете внимателно офертата!

Относно ftp - нелоша идея само дето цялата комуникация е в plain text....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... 2ТБ диск на WD червен е около 200 лева, а 4 ТБ - над 350/60 лева. Няма как НАС-а с диска да е 400. Тези описания, особено в "пазарските" сайтове, са писани ако не с краката, то поне със задника на пишещия. Ама както и да е, няма сега да се фрустрираме заради някакви си 100/200 кинта, я ;-)

p.s ето го същия НАС но с друго описание - https://ardes.bg/nas-device/1x4TB-WD-My-Cloud-WDBCTL0040HWT-75314

- капацитета му е 4ТБ, което означава че поддържа 4ТБ диск, но малко по-надолу - като "екстра" е казано - 1 СЛОТ ЗА ТВЪРД ДИСК. А теглото му е 1 кг, което няма как да е с диска, който собствено тежи сигурно повече от 1 кило. На печелившите, честито! Де'т се вика ;-)

Редактирано от totovar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 49 минути, totovar написа:

... 2ТБ диск на WD червен е около 200 лева, а 4 ТБ - над 350/60 лева. Няма как НАС-а с диска да е 400. Тези описания, особено в "пазарските" сайтове, са писани ако не с краката, то поне със задника на пишещия. Ама както и да е, няма сега да се фрустрираме заради някакви си 100/200 кинта, я ;-)

p.s ето го същия НАС но с друго описание - https://ardes.bg/nas-device/1x4TB-WD-My-Cloud-WDBCTL0040HWT-75314

- капацитета му е 4ТБ, което означава че поддържа 4ТБ диск, но малко по-надолу - като "екстра" е казано - 1 СЛОТ ЗА ТВЪРД ДИСК. А теглото му е 1 кг, което няма как да е с диска, който собствено тежи сигурно повече от 1 кило. На печелившите, честито! Де'т се вика ;-)

Не!!! Това е цената с диска. Това че търговците не умеят да обясняват не е мой проблем. Всички NAS-ове с един диск, които съм виждал съдържат и диска. За който може да чете: https://www.saturn.de/de/product/_wd-wdbctl0040hwt-eesn-my-cloud™-1766725.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... сега... целта на занятието, не е да копваме разни линкове "някъде под дъгата". И това не е важно. А и диск е много общо понятие. Какъв, що, как, колко цъка, колко топли, духа и готви разни манджи, дали сервира ракийка и реже шопска салата...Ако някой продава твърд диск, ще напише - твърд диск еди си какъв. Много често совите не са това, което са, а истината може и да не е някъде там "под дъгата". Човека питаше за софтуерно решение, а ние - въртимЕ тука едни пари... луда работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, totovar написа:

... сега... целта на занятието, не е да копваме разни линкове "някъде под дъгата". И това не е важно. А и диск е много общо понятие. Какъв, що, как, колко цъка, колко топли, духа и готви разни манджи, дали сервира ракийка и реже шопска салата...Ако някой продава твърд диск, ще напише - твърд диск еди си какъв. Много често совите не са това, което са, а истината може и да не е някъде там "под дъгата". Човека питаше за софтуерно решение, а ние - въртимЕ тука едни пари... луда работа...

Вие си ги копайте линковете където искате. Аз ви давам реални линкове за реални неща. Това че вие искате да се правите на тежкар си е ваш проблем. Та ако можете предложете (но не идиотски решения като фтп)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз затова попитах още в началото какво се цели, иначе само разтягаме локуми. Софтуерни решения колкото щеш според целта. Дали ще е прост отдалечен достъп посредством RDP протокол, или ще трябва и шел - това само автора го знае. Ние тук до довечера можем да подхвърляме боб и да гадаем какво ще иска да постигне автора. Пък FTP достъп защо му е не схванах, само си гадаете без да знаете какво е заданието като постановка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз предлагам да изчакаме автора да уточни какво точно иска - готово решение или self-build

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 41 минути, totovar написа:

...Човека питаше за софтуерно решение...

Дали?

преди 4 часа, S1nglefac3 написа:

Искам да си направя машина която да е с голям капацитет на дисково пространство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

така това което желая е файлов сървър self build с всякакви файлове видео снимки и етц който да мога да достъпвам през телефон и лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... хм... 

преди 6 часа, S1nglefac3 написа:

някой може ли да ми каже чисто  софтуерно как да го постигна

... дали, ама надали ;-) Remote desktop не е толкова просто решение, щото ще трябва windows, а както се изясни, ще се ползва телефон. Не се изясни какъв, и къде ще се ползва, ама по дефиниция - телефон може да се ползва и в кучи гъз (ама надали). Принципно, ама само принципно - отдалечен достъп през телефон или компютър се ползва за трансфер на файлове и затова се спомена и ftp. Сега, питащия може да иска отдалечено да си поръчва пиене, ядене, пушене и ... още нещо. Ама какво от това и ... надали. Както вече се разбра, автора е бос, гол, бит и ....още нещо. Та какъв шел, OMV, Петрол и така нататък се предлага и ... надали. Както вече се разбра - 4 ТБ за без пари през немски световно неизвестен магазин - е най-оптималното решение, пък и един диск резервен ще му дадат хората ;-) Редно е да се спомене, също така, за какво видео става въпрос. Щото IP камера се достъпва - как, а ? Но какво от това - обичайните тролове му предлагат на босия без цървулите - шел, телнет и други такива елементарни нещица. Елементарно, Уотсън. ... Андроид телефон с Тotal Commander (например) и FTP достъп е начин босия да обуе нещо си преди началото на зимата, ра'иш... Но какво ли ми разбира кратуната от неща, които са за "под дъгата"... 

p.s .... а LibreOffice с последните изменения поддържа директно работа по ftp на отдалечен документ. Воала, ама надали ;-)

Редактирано от totovar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.