Премини към съдържанието
*LZ4JW*

Разлика в Upload - a между Hrome и другите браузъри

Препоръчан отговор

Здравейте! 
    Имам питане , за което не мога да намеря адекватен отговор. От дълго време (над година) когато  Upload -вам фаил във сайт или облак , има съществена разлика между Google hrome  и другите  браузъри винаги с 3,5 пъти в ущърб на Hrome. Единствено с него, скоростта ми е значително по малка.Със всички останали разлика в скоростта не се наблюдава. Операционната система - Win7 Ultimate 64 bit. Такова е положението и на трита компютъра.Версиите на браузърите се обновяват винаги.Посочвам Ви снимка , от която се вижда измерената скорост първо с Firefox и веднага след него с Hrome. Погледнете ниско вдясно на снимката. Червеният цвят е Upload - а, като съм започнал с Firefoh и веднага след него, 3,5 пъти по нисък със Hrome. Това не ме притеснява, но ми е интересно защо се получава така.Ако съм забравил да спомена нещо, се извинявам.Благодаря на отзовалите се.

Снимка006.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 7 минути, * СТЕФАН * написа:

Upload - а

Скоростта на качване по някога зависи и колко е  натоварен процесора. Браузърите си имат инсталирани приставки, които го правят по-тежък или по лек. Виж твоите еднакво ли товарят процесора при браузване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, nikolela написа:

Скоростта на качване по някога зависи и колко е  натоварен процесора. Браузърите си имат инсталирани приставки, които го правят по-тежък или по лек. Виж твоите еднакво ли товарят процесора при браузване.

Благодаря. Не е от това. Когато качвам, обикновено нищо друго не работи освен Uploada.Така че процесора не може да се товари от едно качване на музикален фаил,(обикновено албум компресиран като RAR фаил) а и го виждам долу ниско на синята лента във всеки един момент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, * СТЕФАН * написа:

(над година) когато  Upload -вам фаил във сайт или облак , има съществена разлика между Google hrome  и другите  браузъри винаги с 3,5 пъти в ущърб на Hrome. Единствено с него, скоростта ми е значително по малка.

Проблема е в твоя телевизор. При мен теста с cloud.mail.ru Chrome качва по-бързо с разлика 1 мегабит повече трафик от Edge. Сравнявайки със силния ъплоуд, разликата е минимална - с 1,3% разлика в полза на Хрома.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, Mlechko написа:

Проблема е в твоя телевизор. При мен теста с cloud.mail.ru Chrome качва по-бързо с разлика 1 мегабит повече трафик от Edge. Сравнявайки със силния ъплоуд, разликата е минимална - с 1,3% разлика в полза на Хрома.

Дори и да е така, това се наблюдава и на трите компютра, които са при мен. Аз се съмнявам за някаква настройка на Hroma,но не съм сигурен. Или добавка, която не съм инсталирал. То не ми е проблем, но ми беше интересно. Ползвам Firefoh  и си решавам проблема.

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай на една машина да качиш добваката за облака на mail.ru  и тествай
    Разгледай и настройките в chrome://flags

ПП Току-що мернах един app - internet-speed-booster-2: 
    https://chrome.google.com/webstore/detail/internet-speed-booster-2/odhamimojfifikhbhhhcmaekhkinpmge?hl=en-US
    И го тествах - има осезаема промяна в хрома. Но нямам накъде да пробвам ъплоуд.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.