Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

В четвъртък си изгубих личната карта в гр Сливен. Моля ако случайно някой четящ е я намерил да ми я върне. Казвам се Камен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не си я търси, а отивай в най-близкото районно и докладвай за изгубена лична карта. Ще платиш глоба и такса за нова лична карта, но е по-добро от колкото някой да злоупотреби с твоите лични документи!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 54 минути, niki292002 написа:

Не си я търси, а отивай в най-близкото районно и докладвай за изгубена лична карта. Ще платиш глоба и такса за нова лична карта, но е по-добро от колкото някой да злоупотреби с твоите лични документи!

Принципно си прав, но много често в самото РПУ ще получи съвет - "Поразпитайте в района, дали някой не я е намерил."

Рядко се стига до злоупотреби. Лични документи се крадат, защото са в комплект с пормонета и пари. Крадеца взима парите и изхвърля документите. Виждал съм в търговски обекти поставена лична карта - който я е загубил, да си я поиска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, jhoro написа:

Принципно си прав, но много често в самото РПУ ще получи съвет - "Поразпитайте в района, дали някой не я е намерил."

Рядко се стига до злоупотреби. Лични документи се крадат, защото са в комплект с пормонета и пари. Крадеца взима парите и изхвърля документите. Виждал съм в търговски обекти поставена лична карта - който я е загубил, да си я поиска.

Казват, защото ги мързи да се разправят. За злоупотребите.... като ти шибнат некъв дебел кредит, на някоя фирма, стой та гледай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Евгени Симеонов написа:

Казват, защото ги мързи да се разправят. За злоупотребите.... като ти шибнат некъв дебел кредит, на някоя фирма, стой та гледай.

За мързела съм съгласен. Но пък така ти спестяват глобата за неправилно съхранявани лични документи.

За кредита - не е толкоз лесно. Хайде, аз ще ти дам моята ЛК - ти вземи кредит. Няма да ти искам пари - ако решиш, ще почерпиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, jhoro написа:

За мързела съм съгласен. Но пък така ти спестяват глобата за неправилно съхранявани лични документи.

За кредита - не е толкоз лесно. Хайде, аз ще ти дам моята ЛК - ти вземи кредит. Няма да ти искам пари - ако решиш, ще почерпиш.

Не говоря за официални кредитори, а за лихвари.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 59 минути, Евгени Симеонов написа:

а за лихвари.

Коити буквално ще свалят кожата от гърба ти, ако не изплатиш кредита.

преди 3 часа, jhoro написа:

Най-малкото в момента няма право почти на нищо - нито да шофира, нито да си дърпа пари от сметката (ако не ползва карти), нито нищо що е свързано с личната карта. Отделно в момента е в нарушение. 

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 30 минути, niki292002 написа:

Коити буквално ще свалят кожата от гърба ти, ако не изплатиш кредита.

Най-малкото в момента няма право почти на нищо - нито да шофира, нито да си дърпа пари от сметката (ако не ползва карти), нито нищо що е свързано с личната карта. Отделно в момента е в нарушение. 

Могат да опитат, ама моята кожа ... зор се сваля.

Колкото до другото - защо да няма право за шофира? Загубена е само ЛК. СУМПС (или шофьорската книжка) освен, че удостоверява правоспособност, на територията на РБ е и документ за самоличност. Ако има СУМПС или паспорт - няма да има проблеми и в банката.
    И при удостоверяване на самоличност.

Глобата за загубена ЛК си остава, обаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, jhoro написа:

и документ за самоличност

Жандермерията на златни пясъци искаше пълен сет от документи. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, niki292002 написа:

Жандермерията на златни пясъци искаше пълен сет от документи. ;)

Да бе - и акт за раждане, и ДНК тест ...

Във Великобритания не е нужно да носиш никакъв документ със себе си. И повечето не носят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 27.09.2016 г. в 17:12, Евгени Симеонов написа:

Това нещо не може да стане. Консултирал съм се с личен адвокат затова нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.