Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
oavramov

Свързване на апартаментно ел. табло

Препоръчан отговор

Има ли стандарт за разполагане на гребена на фазата и клемата на нулата в таблото отгоре, отдолу или едното отгоре, а другото отдолу?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не! Добре е да се разположат така, че да се елиминират потенциални допирни точки! Зависи от местонахождението на кабелните излази и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако няма означения се слага както дойде и е   най- удобно за работа. с повече разстояние между двете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стандарт (доколкото знам) няма, но има едно друго нещо - добра производствена практика.

Тя казва, че - ако използвате автоматични предпазители на шина - при тях входа е отгоре. Това означава, че гребена на фазата ще е отгоре. Съответно - шината на нулата ще е от другата страна.

преди 2 часа, Кумчо вълчооо написа:

Не! Добре е да се разположат така, че да се елиминират потенциални допирни точки! Зависи от местонахождението на кабелните излази и т.н.

За избегването на потенциално "късо съединение" - да. За "местонахождението на кабелните излази" - не. Проводниците винаги трябва да имат и известен аванс и това, къде влизат/излизат от таблото не е от значение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, jhoro е много прав.Ако се спазва добрата производствена практика,това е/ " заместител"/ на стандарта, груби грешки почти не могат да се допуснат, даже и от професионалисти.  

Редактирано от mal1
правописна грешка (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.