Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

До сега никога не съм работил със епъл система и просто от любопитсво ми стана интересно поровичках се и намерих как да я инсталирам на флашка после да я буутна от PC-то. Но след като бутне и когато продължа с инсталирването системата  се рестартирва и във началният екран на инсталация ме завежда всеки път.

Мисля, че беше OSX Mountain Lion.

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет, ако само това са Ви познанията за Хакинтош трябва още доста да се поровичкате и да четете. Връща Ви защото трябва да посочете отнова флашката, защото на нея има инсталиран бутлодер но на хардиска ви не. Най вероятно Хамелион е бутлодера и след това да посочите дяла на храда на който сте инсталирали Планинския Лъв и да завършите инсталацията.

Редактирано от Tihichko2000 (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами тук май направих една основна грешка, откачих всички дискове и очаквах да се инсталира на флашката..

Явно ще трябва да бърнна системата на диск а после да поставя флашката и да инсталирам на нея, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет,  има няколко начина за създаване на флашка. Под Windows или под Мас. Но това което си мислите,че ще инсталиране  OSX  на флашка и да ползвате ОSX от флашката   едва ли би се получило. 

Трябва да инсталирате на харда OSX.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи няма да могаа.. Защото с всички други системи съм успявал а тук нищо не помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дайте малко повече информация за хардуера ви, Процесор, дъно, и видео карта. Mountain Lion е много стара операционна система, която не се поддържа вече от Apple. Търсете най-актуалните, от Yosemite нагоре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами сега не съм в къщи и не мога да проверя, но не е нищо особенно сегашната конфигурация: intel family chipset а дъното беше asrock, но забравих модела.

Sent from my Xperia Z1 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако е от по съвременните дъна и процесори на интел стига да е от i3 нагоре ще станат нещата. Ще ти обясня как стават. Много е лесно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами не е "i" въобще. Скоро ще сглобявам нова система така, че ще станат нещата в момента не ми е чак толкова важно. Новият процесор ще е сигурно i5. Сигурен съм, че ще стане. Но може ли да се инсталира и на 16гб флашка? Както повечето OS.

Sent from my Xperia Z1 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично, не съм пробвал да го инсталирам на флашка, но не пречи да пробваш. Около 10GB е необходимо за операционната система. Другия вариант е да заделиш 20-30ГБ на диска ти и да инсталираш там. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В нета има директно образи за виртуална машина, можеш да пробваш. 

А иначе ако искаш хаки на реална машина трябва малко повече да почетеш, не е невъзможно или непостижимо. Ако имаш интерес зарови се малко във форума на тонимак, има достатъчно информация там. Даже и какви компоненти да си купиш, ако искаш да я ползваш като основна система. 

Редактирано от Пуканчо0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Александър Банов
        Здравейте! Много отдавна не си бях свързвал телефона със компютърът. Преди всичко си беше нормално, но вече седмица не мога  да  ги свържа.  Телефонът ми е Samsung galaxy S6. Пробвал съм да рестартирам и двете устройства, пробвал съм с различни USB кабели„ не става. Когато няколко пъти опитам компютъра ми дава проблем с драйверите. Опитах се да инсталирам други драйвери но не знам кои точно. Ще съм ви благодарен ако някой от вас ми помогне.
      • от velislavvasilev
        Форумци, покрай една по-горна тема се разчоплих из нета и търся що-годе бърза флашка за USB 2.0 Говоря, нещо да достига капацитета на интерфейса от 60MB/sec. Има флашки на USB 3.0 със скорост от по 120-130, ама прегледах над 20 модела и всичките за USB 2.0 записват с 2, максимум 3MB/sec, което е смешно. Та, ако някой знае или е тествал, да сподели разни модели с по-сносна скорост. По принцип ми трябва 8GB, ама и на повече ще се съглася. 
      • от vELiNiO
        Адаптер (20V 3.25A) - 15лв.

Дисплей - 30лв.

Процесор Intel® Celeron® M Processor 410 с охлаждане към него - 10лв.

RAM памет DDR2 667MHz 512MB - 5лв.

DVD записвачка - 10лв.

Дъно (на 99% неработещо) - 5лв.

Звукови говорители (2х1.5W) - 10лв.

Тъчпад - 10лв.

Поставка за хард диск - 5лв.

Ralink RT2571WF Wireless модул - 5лв.

Горен капак - 10лв.

Долни капаци - 10лв.

Клавиатура - 10лв.

USB платка - 5лв.

Connector за оптично устройство 80GPL5100-A0 - 5лв.

Connector-и 35GWL5100-B0 и 35GWL5100-C0 - 5лв.

Дънната платка на 99% не работи, затова я продавам като неработеща. Частите са с неясно състояние, затова давам 1-2 дена тест период, след което ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
      • от Георги Л.
        От сигурно 2,3 години може би ми излиза това съобщение,но все не му обръщах внимание 
        проблема ми е с USB портовете когато вкл флашка или каквото и да е не го отчита(Някои отчита, но много рядко) трябва да рестартирам компютъра
        зада открие флашката,телефона. Проблема влиза и с USB мишките тех пък изобще не ги отчита те си светкат пък не работи в ръчно добавените хардуери пак няма нищо 
        като реснем компютъра най много ще работи 5 сек и спира, някакви идеи как да го оправим?
      • от hythere
        Искам да си преинсталирам уиндолса,но никъде не мога да намеря флашка или диск.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.