Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди време засякох съпругата да се рови в един сайт за запознанства .... след скандал тя спря (уж), но като гледам поведението и май не е съвсем. и след един обстоен преглед на РС-то и предполагам, че използва режим инкогнито ( тя работи само с Гугъл Хром). Мислил съм за шпионски софтуери, но в къщи устройства през които да влезнеш в интернет дал господ а и не ме интересува какво и с кой си пише а дали. 

Тук е момента да кажа, че не искам да я следя или ограничавам а да разбера дали все още посещава такива сайтове и ако е така да се разделям с нея.

Въпросът ми е:

Искам да мога да проверя през рутера какви сайтове са посещавани (без значение от кое устройство). рутера ми е   TP-LINK WR940N , но ако трябва ще го подменя с някой по-подходящ. Моля за съвети, като моля за такива по въпроса ми а не да обсъждате семейните ми драми. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.tp-link.us/faq-70.html - тук информацията е само кой вътрешен ip адрес какви протоколи е ползвал и колко пакета/байта е пратил/получил

На практика това, което stanislavov иска, може да стане с OpenDNS
    https://support.opendns.com/hc/en-us/articles/227988287-Introduction-to-OpenDNS-Reporting

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре,полезна информация.Но какви сведения могат да се получат от този дневник на системата? Тоест,как да се разтълкуват данните? Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

това ми дава информация кое устройство кога и за колко време е било вързано към мрежата но не ми дава информация кои сайтове са посещавани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Питай доставчика си но едва ли ще ти дадат подобна информация . Подобен тип информация се  дава на тайните служби ;)

защото всички данни се пазят в DNS сървърите им

А какъв истински мъж си да се караш с жена си за подобни дреболии ? как те търпяла толкова години каква е тайната я кажи , че ми стана интересно . Разбирам да се карате за пари , сметки , заеми но това ,,,, просто минава всякакви граници /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, onogondur написа:

Добре,полезна информация.Но какви сведения могат да се получат от този дневник на системата? Тоест,как да се разтълкуват данните? Благодаря.

https://boombroadband.com.au/boomroom/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=42

Или с помощта на този инструмент да се наблюдава рутъра.
    http://wallwatcher.com/
    За съжаление TP-Link не е в списъка на поддържани марки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, adersa написа:

А какъв истински мъж си да се караш с жена си за подобни дреболии ?

Аха, писането и срещането (и други работи) с други мъже са дреболиi? Ако изляза с гаджето ти, няма да имаш нищо против, нали ? Все пак си мъж.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е друго но да гледаш в какви сайтове влиза жена ти си е вече прекалено .... Едно е да излезеш само на кафе друго е да правите там другите забранени работи /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо не вземеш да седнеш с жена си и да поговорите за проблемите си. Със сигурност има такива. Ако ще се разделяте просто се разделете. И какво като влиза в сайтове за запознанства. Това нищо не означава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, Емил Костов написа:

Защо не вземеш да седнеш с жена си и да поговорите за проблемите си. Със сигурност има такива. Ако ще се разделяте просто се разделете. И какво като влиза в сайтове за запознанства. Това нищо не означава.

Българите вече започнаха да мислят и да правят неща като хамериканците . Тези неща ги има в почти всички сериали явно проблема е в мъжа не в жена му

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, adersa написа:

Българите вече започнаха да мислят и да правят неща като хамериканците . Тези неща ги има в почти всички сериали явно проблема е в мъжа не в жена му

Къде е проблема за нас е без значение. Предлагам нещо, което ще е от ползва. Следенето, караниците, тормоза до нищо хубаво не водят. Освен това показваш на половинката си, че и нямаш вяра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Емил Костов написа:

И какво като влиза в сайтове за запознанства. Това нищо не означава.

Не означава нищо, само когато не го крие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, niki292002 написа:

Не означава нищо, само когато не го крие.

Ами крие се след като мъжа и е вдигнал скандал. Така семейство не се получава. Но се отклоняваме от темата. Пердложеня са дадени. Нека постващия да тества или да ги изпълни. Негово право си е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, staslavov написа:

Здравейте,

Преди време засякох съпругата да се рови в един сайт за запознанства .... след скандал тя спря (уж), но като гледам поведението и май не е съвсем. и след един обстоен преглед на РС-то и предполагам, че използва режим инкогнито ( тя работи само с Гугъл Хром). Мислил съм за шпионски софтуери, но в къщи устройства през които да влезнеш в интернет дал господ а и не ме интересува какво и с кой си пише а дали. 

Тук е момента да кажа, че не искам да я следя или ограничавам а да разбера дали все още посещава такива сайтове и ако е така да се разделям с нея.

Въпросът ми е:

Искам да мога да проверя през рутера какви сайтове са посещавани (без значение от кое устройство). рутера ми е   TP-LINK WR940N , но ако трябва ще го подменя с някой по-подходящ. Моля за съвети, като моля за такива по въпроса ми а не да обсъждате семейните ми драми. Благодаря!

Човешки проблеми не се решават с технически средства. Говорете с нея и разберете защо го прави и решете този проблем

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-скоро някой трябва да разчисти темата от целия спам и да остави техническата част.

п.п. набързо видях, че dd-wrt има възможност за лог на firewall-а и се поддържа твоя модел рутер. Но ще ти трябва доста четене.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.