Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи когато свържа лаптопа към телевизора няма никакъв проблем,но когато свържа компютъра качеството на 3D-то не е добро. Не мога точно да го обесня точно. Пробвах да променя настройките на 3D-то и не от това. С лаптопа нямам никакъв проблем. Помощ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Alex557 написа:

Значи когато свържа лаптопа към телевизора няма никакъв проблем,но когато свържа компютъра качеството на 3D-то не е добро. Не мога точно да го обесня точно. Пробвах да променя настройките на 3D-то и не от това. С лаптопа нямам никакъв проблем. Помощ ?

Здравей.
    От въпроса ти се разбира, че имаш -телевизор, настолен компютър (десктоп) и преносим такъв (лаптоп). И искаш да гледаш видео с 3D.

Ако споделиш нещо за марки, модели, операционни системи, софтуер, настройки, накин на свързване (вид кабели) ... може да познаем (а може и не) какъв ти е проблема. Инача е много зор - поне докато не се зареди кристалната топка.

Приятен ден. :wink12:

Ps. Недей да го "обесня"-ваш - току виж си го ... обесил.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами до колкото открих мисля че е в резулюцията. Може би на компютъра е твърде голяма и се затруднява да направи хубав 3Д образ.

Компютъра е ЛГ,телевизора също. HDMI към HDMI е връзката.

Редактирано от Alex557 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Alex557 написа:

Ами до колкото открих мисля че е в резулюцията. Може би на компютъра е твърде голяма и се затруднява да направи хубав 3Д образ.

jhoro, зарежи кристалната топка....Положението е драстично! Вади бобовите култури....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 10.10.2016 г. в 11:09, Alex557 написа:

Не си ли забелязъл (ако не си - погледни), че свързвайки някакъв монитор към видеокартата - той "си казва" какви резолюции може да възпроизвежда и ти избираш от този списък. Не може - телевизора да поддържа до 1920х1080, а ти да му набичиш по-висока резолюция.

На монитора си е отделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

3Д се оправи но пък сега имам проблем със звука. Преди се чуваше от телевизора сега от компютъра. Когато го сетна не дефаулт не се чува нищо. Само от компютъра става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

A като си настроиш плейъра да ползва HD Audio device интерфейса? Щото звука сам по кабела няма да тръгне, докато не го посочиш. Звуковия поток по подразбиране се обработва от първото звуково устройство, което ще е или вградената звукова карта или допълнителната (ако имаш такава)..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля, че нещо не можем да се разберем. По подразбиране (default) звуковия поток се възпроизвежда от звуковата карта по подразбиране (default), което няма нищо общо със звуковия поток, който се пренасочва към HDMI кабела посредством HD Audio device интерфейса, който се създава. И да, от плейъра е, защото ако не посочиш конкретен звуков поток да минава през конкретно устройство, той го възпроизвежда през звуковата карта на компютъра. Нека да се четем, за да не се налага да се повтаряме...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, Alex557 написа:

Пробвах и от ютюб да пусна някой работи и пак не става.

Четем (очевидно не) или просто си чешем клавиатурата.... Хайде да се върнем на горния коментар...да го прочетем...осмислим написаното и да погледнем снимките отдолу. На тях са показани неактивен аудио изход (снимка 1 - ляво), докато при тебе трябва да е активен (снимка 2- дясно). Избираш като Default Device въпросния Digital Output Device (HDMI). След като вече се убедиш, че работи - си настрой плейъра да възпроизвежда звуковия поток през съответното устройство (както вече казах ще бъде HD Audio Device в опциите за звук)
    attachment.php?attachmentid=858&d=126868Step13.jpg

Ако и след този коментар продължим с коментарите от рода на "Пуснах и 'нам-си-кой-сайт" - лично аз отказвам да продължа да помагам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе нали това ти обеснявам,че вече това дето ми говориш сега съм го направил.. Или ти май не можеш да ме разбереш... Единственото което не разбрах е "  (както вече казах ще бъде HD Audio Device в опциите за звук) "  ако това е от плеъра,направих го и пак беше същото

AD5nGLJ.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Alex555

преди 15 минути, Alex557 написа:

Абе нали това ти обеснявам,че вече това дето ми говориш сега съм го направил.. Или ти май не можеш да ме разбереш... Единственото което не разбрах е "  (както вече казах ще бъде HD Audio Device в опциите за звук) "  ако това е от плеъра,направих го и пак беше същото

AD5nGLJ.png

Точно в тази снимка показваш, че не е нагласено. Трябва да избереш AMD HDMI OUTPUT и отдолу да му натиснеш бутона "НАПРАВИ ПО ПОДРАЗБИРАНЕ".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дам ама сега съотношението на филма не мога да си оправя. Не знам точния размер. Искам да е без тези черни линии от долу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако филма е сниман в Кинематографичен режим (2.35:1 , 2.39:1 или 2.414:1) - не можеш да го "оправиш", тъй като съотношението е различно, спрямо това на телевизора. А ако източника на сигнала (DVD, BluRay, HDTV) e сниман със съотношение 16:9, то не е необходимо да го коригираш.
    Корекцията на съотношението ще доведе до изкривяване на образа, а едва ли това целиш...

Редактирано от LinKuei (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.