Премини към съдържанието
Емил44

Възможни причини за отваряне на Airbeg.

Препоръчан отговор

Здравейте, бях си купил миналата година Фиат браво 1997 година, всичко си беше наред, един ден като пътувах за село със движение около 90 км, Айрбега се отвори и от двете страни и едвам не се размазах заради него, без рязко натискане на спирачки удари или каквото да било, от един приятел който има Пежо 2000 година също е имал случай във който Айрбега му се отвори от двете страни без причина. Сега си купих Мазда 323 1996 със Айрбег, и имам страх да не се отвори пак, за това питам какви са възможните причини да се отварят и съвет какво да направя за да го предотвратя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях чел някъде че Айрбег има срок на годност 10години. Тоест ако колата ти е на повече от 10г. Трябва да отидеш някъде да ти го сменят. Иначе може при удар да не се отвори или както в твоя случей да  се отвори брез причина. Другата причина да се отвори е някой датчик да дава дефект и да задейства системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Емил44 написа:

Айрбега се отвори и от двете страни

Ако нямаш излишни пари за нов отиди да ти го изключат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въздушните възглавници имат датчици и електрическа инсталация. Имат и пиропатрони. Най-честата причина за сработване при липса на проблем е точно проблем с електрическата инсталация на автомобила. За това е и хубаво ремонти по нея при автомобили с въздушни възглавници да се извършват при свален акумулатор.
Тези проблеми са относително редки. Най-честата причина един автомобил, който иска човек да купи да е с отворена въздушна възглавница е точно ПТП.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.12.2016 г. в 21:06, JoRkA написа:

Бях чел някъде че Айрбег има срок на годност 10години. Тоест ако колата ти е на повече от 10г. Трябва да отидеш някъде да ти го сменят. Иначе може при удар да не се отвори или както в твоя случей да  се отвори брез причина. Другата причина да се отвори е някой датчик да дава дефект и да задейства системата.

на 1.12.2016 г. в 21:18, -Bobi- написа:

Ако нямаш излишни пари за нов отиди да ти го изключат

на 1.12.2016 г. в 22:55, simtech написа:

Въздушните възглавници имат датчици и електрическа инсталация. Имат и пиропатрони. Най-честата причина за сработване при липса на проблем е точно проблем с електрическата инсталация на автомобила. За това е и хубаво ремонти по нея при автомобили с въздушни възглавници да се извършват при свален акумулатор.
Тези проблеми са относително редки. Най-честата причина един автомобил, който иска човек да купи да е с отворена въздушна възглавница е точно ПТП.

Благодаря, утре ще видим ко ще правим във сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ти пречи еирбага, изкормете го. Софтуерното изключване не означава, че физически е блокиран да не се активира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, simtech написа:

Като ти пречи еирбага, изкормете го. Софтуерното изключване не означава, че физически е блокиран да не се активира.

Да го изключа ми мина на ум, но второто е че ако стане ПТП какво правим?  Знам за случай един познат катастрофирва и си удря главата и умира на място, после беше ясно че ако колата имала айрбеци щяло да спаси човека от удара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил44 написа:

Да го изключа ми мина на ум, но второто е че ако стане ПТП какво правим?  Знам за случай един познат катастрофирва и си удря главата и умира на място, после беше ясно че ако колата имала айрбеци щяло да спаси човека от удара.

Случка от Китай. Мъжът шофира, а до него седи жена му. Той и обяснява да си сложи колана, защото това може да й спаси живота и т.н.. Той е с колан. Докато се изнясняват, камионът, който се движи пред колата им рязко спира. Мъжът не вижда това и се забива в камиона. Резултатът е:

- мъжът, който е бил с колан, е потрошен целия.

- жената, която е била без колан, си е ударила главата в предното стъкло, главата е излязла през стъклото, но няма никакви сериозни наранявания.

Имаше и снимка в един вестник.

Някой да не реши, че призовавам да не се носят колани. :)

Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, A.com написа:

Случка от Китай. Мъжът шофира, а до него седи жена му. Той и обяснява да си сложи колана, защото това може да й спаси живота и т.н.. Той е с колан. Докато се изнясняват, камионът, който се движи пред колата им рязко спира. Мъжът не вижда това и се забива в камиона. Резултатът е:

- мъжът, който е бил с колан, е потрошен целия.

- жената, която е била без колан, си е ударила главата в предното стъкло, главата е излязла през стъклото, но няма никакви сериозни наранявания.

Имаше и снимка в един вестник.

Някой да не реши, че призовавам да не се носят колани. :)

И аз да ти кажа какво ми се случи, миналия месец се глася да пътувам извън града, баща ми ми каза да си сложа колана, аз и така Не го сложих, след като излязох от града със скорост 120 км в час гумата се пръсна и излязох от пътя след което колата се преобръна, а аз бях без колан, след това слязох и се изтръсках без драскотина, а цялата кола намачкана.            Какво искам да кажа,  беше установено че ако бях със колан щях да се удрям и сигурно нямаше да се измъкна, щом съм бил без колан е било мой плюс че съм се ударил по малко и съм излязъл без проблем.

Редактирано от Емил44 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.