Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Наскоро се оборудвах с ССД ,но искам да си правя цялостен бекъп на Системният дял.Какъв е най-интелигентният начин? Решил съм на 2,3 седмици да правя бекъп ,но да е такъв,че ако нещо се скапе,примерно ссд-то внезапно умре да мога да ресторна въпросният бекъп върху новото ССД и да не ми се налага да правя всичко отначало ,като инсталации и прочее.

За целта съм си взел външен хард ,който ще го ползвам само за това и ще го включвам само като правя бекъп,през останалото време ще е в шкафа.

Та коя програма да ползвам ,принципно съм ползвал Нортън гоуст и Акронис.Дали Акрониса (като по-съвременна) има такава възможност,че (не знам как точно да го обясня)  ,като веднъж се направи цялостен бекъп на ОС ,после при всеки следваш бекъп само да се обнови променената информация,вместо нов цялостен бекъп.Един вид се прави по -кратък и малък бекъп. Не знам дали се разбира какво питам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и самата ОС има такава функционалност.
https://support.microsoft.com/en-us/help/17127/windows-back-up-restore

Има и много програми извършващи архивиране във фонов режим.
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2278661,00.asp

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най-интелигентния начин е да  не се прави бекъп а на една флашка  или друг носител се заделя само не възстановимата информация и чакаш хардиска да умре  и купуваш нов хард диск и записвашм система и си вкарваш всичко нужно от интернет  и пускаш флашката и го връщаш на  компютъра

в случай че не умре хард диска просто се разделя на 4 части първите 2 части операционни  другите 2 архив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз ползвам безплатната версия на Macrium. Доколкото знам има такава възможност в нея. Лесно се работи. А как... ами зависи от програмата, която си изберете. Ето една хубава статия: http://pcworld.bg/22855_absurdno_prost_narachnik_za_bekap_na_cenni_danni

Иначе... това, за което питате - за различните сценарии - диференциален или инкрементален бекъп, нека някой от съфорумците помогне, че аз си правя само full и нямам опит...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.12.2016 г. в 21:01, stradlin написа:

Наскоро се оборудвах с ССД ,но искам да си правя цялостен бекъп на Системният дял.Какъв е най-интелигентният начин? Решил съм на 2,3 седмици да правя бекъп ,но да е такъв,че ако нещо се скапе,примерно ссд-то внезапно умре да мога да ресторна въпросният бекъп върху новото ССД и да не ми се налага да правя всичко отначало ,като инсталации и прочее.

За целта съм си взел външен хард ,който ще го ползвам само за това и ще го включвам само като правя бекъп,през останалото време ще е в шкафа.

Та коя програма да ползвам ,принципно съм ползвал Нортън гоуст и Акронис.Дали Акрониса (като по-съвременна) има такава възможност,че (не знам как точно да го обясня)  ,като веднъж се направи цялостен бекъп на ОС ,после при всеки следваш бекъп само да се обнови променената информация,вместо нов цялостен бекъп.Един вид се прави по -кратък и малък бекъп. Не знам дали се разбира какво питам...

Значи щом акрониса ти е познат, трябва да знаеш че има опция за добавяне в същият архив при следващия пълен бекъп няма нужда да създаваш нов просто посочи стария файл и в него ще бъдат добавени промените до момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Highagain написа:

...в него ще бъдат добавени промените до момента.

Това ще стане, ако се зададе incremental backup.  Малко е нож с две остриета - ако при последното архивиране вече има проблеми с ОС те ще бъдат пренесени върху архива със здрава ОС.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.12.2016 г. в 1:34, Yvan Sergeev написа:

най-интелигентния начин е да  не се прави бекъп а на една флашка  или друг носител се заделя само не възстановимата информация и чакаш хардиска да умре  и купуваш нов хард диск и записвашм система и си вкарваш всичко нужно от интернет  и пускаш флашката и го връщаш на  компютъра

в случай че не умре хард диска просто се разделя на 4 части първите 2 части операционни  другите 2 архив.

Не знам коя е точно тази "невъзтановима" информация,но този вариант не ми е опция,че ако нещо стане искам по на-бързият начин да продължа да работя с машината както си е била,защото ако започна всичко отначало да инсталирам и настройвам ще ми отидат 2  дни сигурно.Но мерси за предложението все пак.

преди 19 часа, Highagain написа:

Значи щом акрониса ти е познат, трябва да знаеш че има опция за добавяне в същият архив при следващия пълен бекъп няма нужда да създаваш нов просто посочи стария файл и в него ще бъдат добавени промените до момента.

Еми познат до толкова ,че съм правил няколко бекъпа,не му знам всичките хиляди опции и затова поопитах тук ,някой да ме насочи дали може и как.

преди 19 часа, ExaFlop написа:

Това ще стане, ако се зададе incremental backup.  Малко е нож с две остриета - ако при последното архивиране вече има проблеми с ОС те ще бъдат пренесени върху архива със здрава ОС.

Точно това ми трябва.По този метод ако някаква информация която я има в бекъпа а после в процес на работа се изтрие и се направи нов incremental backup,тя(изтритата информация,но съществуваща в старият бекъп) и в новият бекъп ли ще е изтрита?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, stradlin написа:

Точно това ми трябва.По този метод ако някаква информация която я има в бекъпа а после в процес на работа се изтрие и се направи нов incremental backup,тя(изтритата информация,но съществуваща в старият бекъп) и в новият бекъп ли ще е изтрита?

При този метод на архивиране има само един архив, в който се извършва промяна САМО на променените неща - което го няма на диска, а го има в архива, се изтрива; което го има на диска и го има в архива не се пипа; което го има на диска, но го няма в архива, се добавя в архива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам папката с бекъпите май тая опция е по дифолт ,защото има един голям бекъп и при всеки следващ се добавя нов ,но много по-малък по размер (в момента са 3 малки и един голям).Вероятно е точно това добавяне на промените,така ли е? И ако да ,може ли при желание да се възтанови само големият стар архив или пък някой от предишните с добавки ,като се изтрият по-новите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.