Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , проблема е следния в диспечера на задачите като дам на процеси стои едно svchost.exe , което ми товари процесора затварям го , но пак се появява лошото е , че най-вероятно има някакъв проблем със сайта и не мога да прикача снимки ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А windows update работи ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено той е виновникът за товаренето. А svchost  е процес, управляващ услугите. Изтегли и стартирай process explorer и виж под товарещия svchost  кои процеси са.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно този път не бях , дадох му never check и се оправи , благодаря! А до колко са важни тези актуализации по принцип?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има различни схващания по въпроса. За мен са важни. Всеки сам си преценява как и колко ще се пази.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по добре да се актуализира със закъснение 1-2 години и само избрани неща като компютъра покаже грешка не може да изпълни еди кво си и четеш грешката и четеш трябва ми този ъпдейт и теглеш щото пускат бета версии и докато някой се сети да им пише че има проблем се кара на на спукани гуми . може да ти треснат и ъпдейт за сървис   на xbox   а ти да не ползваш xbox  и да ти стартира  и товари . кой ъпдейти са важни са наясно само хора затънали в кухнята на  MS  и четат MS  литература .

https://nakedsecurity.sophos.com/2016/08/10/5-critical-holes-fixed-in-microsofts-august-2016-updates-patch-now/

примерно ...

5 critical holes fixed in Microsoft’s August 2016 updates – patch now!

MS16-095: Cumulative Security Update for Internet Explorer --  не го ползвам мога да мина без  него ,мога да го запиша ей така за спорта 

MS16-096: Cumulative Security Update for Microsoft Edge -- въобще нямам такова нещо 

MS16-097: Security Update for Microsoft Graphics Component

Microsoft isn’t saying which graphic types are involved, but the bug can be triggered in Windows itself, in Office, and in Skype for Business/Lync.

Booby-trapped graphics objects are always a worry, as they were when the Android Stagefright bug was announced, or Apple’s recent patch to its own ImageIO library in iOS and OS X.

That’s because there are so many unexceptionable ways that a crook can put graphical content in front of you.

да  кажем че това може и да е вярно щом намесват и имена на други системи

MS16-099: Security Update for Microsoft Office  не ползвам това

MS16-102: Security Update for Microsoft Windows PDF Library

This bug has the same sort of risk profile as MS16-099: if a potential new customer sends a request for a quote in a PDF file, you’re on the horns of a dilemma.

Do you reject it because this is your first email from them? (If so, you aren’t likely to grow your business much.)

Or do you open it because PDFs are widely used, and a perfectly normal part of business correspondence these days? (If so, you’re accepting a small but definite risk.)

тва може и  да се ползва в определени ситуации  от определени  хора  аз не бих го ползвал .

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По повод на ъпдейтите имам една мантра:
- Ако тия ъпдейти бяха ненужни (както много твърдят) никой директор/акционер не би харчил пари (о, боже - грешно похарчени пари - разстрел) за 6-7 хиляди инженера, които да работят по въпроса. А това са милиони месечно. Що ли не си ги икономисват?

преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

по добре да се актуализира със закъснение 1-2 години

А ако утре ти праснат машината и за използваната дупка вече е имало кръпка? Такова изказване може да направи някой пубер само.
С такава периодика вече излизат новите операционни системи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

Ако тия ъпдейти бяха ненужни (както много твърдят) никой директор/акционер не би харчил пари (о, боже - грешно похарчени пари - разстрел) за 6-7 хиляди инженера, които да работят по въпроса. А това са милиони месечно. Що ли не си ги икономисват?

ами те инженерите са общо 50 хиляди да кажем и 1000 инженера я работят по даден проблем я не другите са шуробаджанаци и те да изкарат некой лев парите трябва да се въртят в семейството  . така като се загледаш имали нещо в уиндолса да оправдава инженерен труд  на  50000 като ги гледаш ъпдейтите за какво са ?  за продукти производство на микрософт не за продукти на чужди фирми като изключим някои изключения на по известните фирми с  милиони потребители  аз ако напиша някоя програма и  има някакъв бъг и имам 10 потребителя на тази програма и пратя писмо на микрософт  да си оправят бъга ще ме игнорират  и ще си направят собствена програма която да работи с техния бъг вместо да си оправят windowsa  по простата причина че ще им излезе по евтино като човешки работни часове .

преди 23 минути, ExaFlop написа:

А ако утре ти праснат машината и за използваната дупка вече е имало кръпка?

от потребител до потребител има разлика както казах се избират ъпдейти по лична преценка 

и да ме треснат какво ще ми откраднат паролата за абвто ?

веднъж ме треснаха както метрото в санфранциско и ми изкаха 20 лв по курса на рублата  да пращам на някакви телефони смс по русия и им писах аз ако имам толкова рубли ше се оженя и формитирах хардиска и наво за  половин час всичко по старо му .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е лошо човек да си мисли, че знае, а да не е така. И да равнява света по себе се, а не обратното...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

............  за да се тряска някой трябва да има  стимул да се прави и се учи от грешките. мисля че е по добре да ме изтряскат 1 път на 10 години отколкото да пусна ъпдейте  на авто пилот и да ми забавя в най -неподходящо време и да се чудя какво става   пък недай си боже калпав ъпдейт да ми съсипе системата .не съм им безплатен тестер на ъпдейти  на микрософт 

което е много по вероятно отколкото да ме хакнат

ето човека се е опарил :D

Tami Harvey 

I am continually having problems upgrading my HP Pavilion. Any suggestions? When I try it takes forever (3 – 4 hrs on one update) and never gets completed.

0

0

Rate This

а пък win 10 прави промяна на персонализацията след ъпдейт негодникът.

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейти те са важни,  има си и и политика за работа с тях. Поне на седмица веднъж в ден в който от Микрософт пускат ъпдейти е хубаво  да се правят ъпдейти. 

Относно изтряскването.... 

Когато те порази вирус на хакер или те атакува хакер, той цели да зомбира компютъра ти и ресурсите му да работят за него и през твоята система да поразява други системи. 

От теб ако не може да извлече нищо може да използва процесора и мрежата ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎11‎.‎12‎.‎2016‎ г. в 3:32, Yvan Sergeev написа:

ето човека се е опарил :D

Това е само една система. Какво ако преди инсталирането е била с неотстранени проблеми?
А какво ще кажеш за милионите други, инсталирали безпроблемно излезлите актуализации? Един-два-пет-хиляда с проблем на 10-20-50 милиона без проблем как ти звучи? На мен ми звучи като приемлива грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тва като ваксините водещи до даунсинром

защо като другите са ваксинирани и немогат да се заразят значи   не могат да те заразят теб и ти също не можеш ако не си ваксиниран ""(ъпдейтнат)""

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълна простотия. Не забравяй, че мнения изказани в публичното пространство имат действието на заразата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.