Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте хора. 

Имам доста странен проблем, който забелязах вчера и не знам от колко време е на лице. Та проблема е следния - Не знам под каква причина имам 100 % използваемост на SSD- то, а именно системния диск... Нещото, което тормози диска е файла "System"... Проверих навсякъде в интернет, но уви нищо не стана. Направих всичко, което пишеше и нямаше ефект. Сега като тръгнах да пиша тази тема, използваемостта спадна до 5-10 %, но понякога за секунда скача до 70 и пак спада, но снощи не мръдна от 100.... Чудех се дали се е случвало на някого и ако има решение да помогне. Благодаря предварително и поздрави! :)

Ето и снимки..

15419442_1479266675434385_1194364581_o.png?oh=da173d172b3d8a50977f940aef367988&oe=5850F3EB

15491686_1478420572185662_1596727127_o.png?oh=07d9b0e2631e2d0aa81b3bdbc070e561&oe=5851D563

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да! Красивия Windows 10 си дърпа красивите Updates. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Да! Красивия Windows 10 си дърпа красивите Updates. 

Не трябва ли да ми показва в UPDATE статуса, че се ъпдейтва или нещо подобно ?? O.o 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълни публикацията обясняваща работата с Process Explorer:
http://superuser.com/questions/527401/troubleshoot-high-cpu-usage-by-the-system-process

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ExaFlop написа:

Изпълни публикацията обясняваща работата с Process Explorer:
http://superuser.com/questions/527401/troubleshoot-high-cpu-usage-by-the-system-process

Като, че ли не направих нещо като хората, защото харда все още си стои на 100 % ... Дано да е някакъв софтуерен проблем от тия Windows и да пуснат ъпдейт по-бързо, въпреки, че до колкото видях в нета този проблем не е от скоро... Ако не ще трябва да направя преинсталация, но не искам да се връщам на предишни версии, защото на тази имам Forza Horizon 3 и няма как просто да се върна.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоя 10- не товареше ли на 100% при рестартиране/пускане на ОС и това до няколко пъти?

отделно файл-а на MSE в папката програм файлс не трябва ли да се вкара в графата "изключени файлове за сканиране" в настройките на антивируса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Веселин Кънев написа:

Като, че ли не направих нещо като хората, защото харда все още си стои на 100 % ... Дано да е някакъв софтуерен проблем от тия Windows и да пуснат ъпдейт по-бързо, въпреки, че до колкото видях в нета този проблем не е от скоро... Ако не ще трябва да направя преинсталация, но не искам да се връщам на предишни версии, защото на тази имам Forza Horizon 3 и няма как просто да се върна.... 

Изпълни ли инструкцията зад линка за работа с Process Explrer? Кои са файловете зад процеса system?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам съвсем простичко решение. 

Отивам в контролен панел, административни инструменти, услуги, Windows Update... Давам му Disable... I Рестартирам.

Правя ъпдейти ръчно на месец веднъж. 

Ако оставя автоматичните... постоянно 10 ще си сваля и инсталира нещо  във фонов режим и твърдият диск постоянно ще е натоварен.... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите приятели, но стана нещо доста странно... Снощи като пуснах темата и се поразрових в нета и изведнъж натоварването изчезна... стои си на 1-2 % а понякога скача за секунда - две до 60-70 и спира пак... Идея си нямам как стана... Направих всичко, което бе казано в интернет, но уви нищо и реших да върна настройките, които съм пипнал както си бяха. И сега ССД-то си е перфектно. Дано да не е признак на повреда това, защото ме изненада това...Сега ще дръпна една програма за тест на харда и ще видя дали всичко е добре... Благодаря! Ако пак недай си боже стане пак така ще се възползвам от съветите ви! Благодаря искрено много ! :) Поздрави... А и да,забравих да ви пожелая Весела Коледа и приятно изкарване на празниците! 

Редактирано от Веселин Кънев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.