Премини към съдържанието
silvermax

Помощ за филтри от отг1-01

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже попадам на противоречива информация относно тези филтри питам някой има ли информация каква е разделителната честота на филтъра и какви са стойностите на бобините? За този филтър става на въпрос

download.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
преди 42 минути, silvermax написа:

Здравейте, понеже попадам на противоречива информация относно тези филтри питам някой има ли информация каква е разделителната честота на филтъра и какви са стойностите на бобините? За този филтър става на въпрос

download.jpg

Тук можете да прочетете по подробно по Вашият въпрос:  http://penkiller.com/index.php?action=printpage;topic=1375.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филтъра е 3-ти ред към ВЧ говорител и 2-ри ред към НЧ със срезна честота 2500Hz. Индуктивностите могат да се измерят без проблем. По спомени бяха 1mH и 0.2mH. Ако се махнат и металните болтове, които ги държат към платката, ще си променят индуктивността и ще отидем към по-добър звук.

Това ми бяха първите колони през 1980 г. и бях много щастлив. Слушах ги на българско касетно декче "КОМ" произведено в Михайловград с мощност 2х4 вата с интегрално усилвателче TCA940. По спомени и защото колоните са с добра чувствителност свиреха доста силно дори и с тази мощност. Често хапвах и шоколади за ремонта на ВЛД-тата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах, благодаря за отговорите.. наистина, че тези ОТ вдигат голяма врява :Д а и свирят доста приятно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой би ли внесъл малко светлина по въпроса, понеже съм малко зелен в аудиото:huh:

За какво се налага тази корекция в стойностите и как се извършва? 

Untitled.png

Редактирано от silvermax (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По информация на Костадин Рахнев, но за тези ОТ с 2те куполни пищялки:

голяма бобина за бас:

L=1.10mH

Q=5.93

Re-1.12ohm

За високи:L=473μH

Q=5.26

Re=0.64Ohm

587df23ebf9cf_4.thumb.jpg.8f81514e871091b4f31f55833c050bbc.jpg

Редактирано от silvermax (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.