Broken Dreamz

Съвети и препоръки за монитор

24 мнения в тази тема

Добър ден.

Това е вторият ми акаунт, понеже си забравих паролата, хаха. :D

Та, в края на 2016г. си сглобих компютър и до сега използвах старият ми монитор. Но мисля, че е време за нов монитор.

В момента мога да дам пример за монитор : Asus VP228h

Предимно търся Full HD Монитор със HDMI port.
    Матрицата не е от голямо значение, но бих предпочел да е IPS.
    Response time - а според мен не е от голямо значение, но 1-3ms би било идеално.
    Търся Anti-Glare монитор, който да има blue light filter и още някоя функция с цел предпазване на зрението, защото положението ми в момента не е перфектно.

Още един пример : Acer G227HQLabid

Бюджет : 250лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нов/реновиран?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, ExaFlop написа:

Нов/реновиран?

Ако става въпрос за монитора - търся нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не се занимавай с тези монитори събери си повече пари и си вземи по хубав, тези не струват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Bazrud написа:

Не се занимавай с тези монитори събери си повече пари и си вземи по хубав, тези не струват.

Колко повече? 

Бих си купил 144 херцов монитор, но не бих дал толкова много пари за такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

144  са по 700 и нагоре, не ти говоря чак за такъв не че е лошо, но се съобразявам с бюджета ти.

За около 300 лева примерно LG 24MP58VQ-P изглежда добре - IPS - матрица и е 8 битова, което също е много важно. Не ти казвам земи непременно него само ти го давам за пример да знаеш ориентировъчно какво може да си вземеш.

Трябва да държиш на IPS матрица и на поне 8 истински (не симулирани) бита и около 22 инча, при по голям диагонал се забелязват пикселите при HD резолюцията. Това мога да те посъветвам събери си още малко пари и пак си пусни тема за монитор, като не забравяш да споменеш IPS и 8 bit.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 часа, Bazrud написа:

144  са по 700 и нагоре, не ти говоря чак за такъв не че е лошо, но се съобразявам с бюджета ти.

За около 300 лева примерно LG 24MP58VQ-P изглежда добре - IPS - матрица и е 8 битова, което също е много важно. Не ти казвам земи непременно него само ти го давам за пример да знаеш ориентировъчно какво може да си вземеш.

Трябва да държиш на IPS матрица и на поне 8 истински (не симулирани) бита и около 22 инча, при по голям диагонал се забелязват пикселите при HD резолюцията. Това мога да те посъветвам събери си още малко пари и пак си пусни тема за монитор, като не забравяш да споменеш IPS и 8 bit.

А къде мога да проверя за тези 8 бита?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Тук може да проверяваш спецификациите на мониторите http://www.displayspecifications.com/bg

аз имам 25 инча монитор 60 херца QHD - 2560 x 1440, преди него си бях взел 27 инча 144 херца HD 1920 x 1080, но картината ми излизаше на пиксели и го върнах, затова ти казах да гледаш за 22 инча ако търсиш HD,

IPS и 8 бита задължително, 10 бита е най - добре обаче там цената се вдига доста.

Редактирано от Bazrud (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Bazrud написа:

Тук може да проверяваш спецификациите на мониторите http://www.displayspecifications.com/bg

аз имам 25 инча монитор 60 херца QHD - 2560 x 1440, преди него си бях взел 27 инча 144 херца HD 1920 x 1080, но картината ми излизаше на пиксели и го върнах, затова ти казах да гледаш за 22 инча ако търсиш HD,

IPS и 8 бита задължително, 10 бита е най - добре обаче там цената се вдига доста.

Благодаря за сайта. На вълна BenQ монитори съм в момента, намерих този, но не намерих много информация за матрицата, само това,че е по-добра от TN откъм страна на цветовете и се доближава то IPS. -  Цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, Broken Dreamz написа:

Благодаря за сайта. На вълна BenQ монитори съм в момента, намерих този, но не намерих много информация за матрицата, само това,че е по-добра от TN откъм страна на цветовете и се доближава то IPS. -  Цък

Аз съм обикновен потребител и след дълго четене и консултации си купих горе посочения BenQ. За сега нямам никакви забележки, включил съм го на HDMI. Старият ми 19" е с IPS матрицо, но субективно смятам, че BenQ е с класа над него. Изказвам лично мнение на не специалист.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Pinto написа:

Аз съм обикновен потребител и след дълго четене и консултации си купих горе посочения BenQ. За сега нямам никакви забележки, включил съм го на HDMI. Старият ми 19" е с IPS матрицо, но субективно смятам, че BenQ е с класа над него. Изказвам лично мнение на не специалист.

Не търся мнение от специалнисти. Търся всякакви мнения и съм благодарен за Вашето мнение. Вероятно аз също ще използвам HDMI кабел.

П.С : От кой сайт го взехте и на каква цена?

Редактирано от Broken Dreamz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забравил съм от къде го взех. Спомням си, че много бързо свършваха и пусках заявки на няколко места, но нямаха наличност. Цената беше някъде около 250-260 лева с безплатна доставка и 3 години гаранция, но е без говорители. Нещо ми се върти в главата за Jar Computers, но не съм сигурен.

Успех с покупката и мисля, че няма да съжаляваш за избора.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Pinto написа:

Забравил съм от къде го взех. Спомням си, че много бързо свършваха и пусках заявки на няколко места, но нямаха наличност. Цената беше някъде около 250-260 лева с безплатна доставка и 3 години гаранция, но е без говорители. Нещо ми се върти в главата за Jar Computers, но не съм сигурен.

Успех с покупката и мисля, че няма да съжаляваш за избора.

Поздрави

Съмнявам се да е било от Jar computers в сравнение с цената на монитора в момента в техния сайт. Не е от голямо значение дали ще е с говорители или не като цяло.

Благодаря за инфорамцията все пак, оценявам го. : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има разлика в цената в зависимост дали е с говорители или не. Друга разлика наистина няма. А от къде го купих наистина не си спомням.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Pinto написа:

Има разлика в цената в зависимост дали е с говорители или не. Друга разлика наистина няма. А от къде го купих наистина не си спомням.

Няма проблем с това. Има много сайтове, които го предлагат, а липсата на говорители ще го преживея, и без това нямаше да ми влязат в употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

AMVA матрицата на посочения Бенк е междинна технология и се доближава до IPS, но не е IPS, лично аз не харесвам вградени говорители защото използвам уредба свързана с компютъра, но HDMI кабела е задължителен

http://www.monitoribg.com/p/izbor-na-monitor.html можех да прочетеш малко за мониторите.

П.П. статията е стара но основното не се е променило, нещата само вървят към по-добро. Бях забравил да ти кажа не се подвеждай по ниските времена за реакция 1-3 мс, това е моят монитор и е с 6 мс време за реакция.

Обобщено:

22, максимум 24 инча ако търсиш HD, най-добре 22

IPS и 8 бита минимум матрица.

HDMI интерфейс за връзка с компютър.

И най важното след като си харесаш монитор ако имаш възможност отиди и го виж на живо в някои магазин, поразрови го, тествай го и след това си го поръчай онлайн - така ще имаш право на връщане до 14 дни ако не ти хареса, само внимавай от кой магазин / сайт го взимаш има доста измамници.

Редактирано от Bazrud (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Bazrud написа:

AMVA матрицата на посочения Бенк е междинна технология и се доближава до IPS, но не е IPS, лично аз не харесвам вградени говорители защото използвам уредба свързана с компютъра, но HDMI кабела е задължителен

http://www.monitoribg.com/p/izbor-na-monitor.html можех да прочетеш малко за мониторите.

П.П. статията е стара но основното не се е променило, нещата само вървят към по-добро. Бях забравил да ти кажа не се подвеждай по ниските времена за реакция 1-3 мс, това е моят монитор и е с 6 мс време за реакция.

Обобщено:

22, максимум 24 инча ако търсиш HD, най-добре 22

IPS и 8 бита минимум матрица.

HDMI интерфейс за връзка с компютър.

И най важното след като си харесаш монитор ако имаш възможност отиди и го виж на живо в някои магазин, поразрови го, тествай го и след това си го поръчай онлайн - така ще имаш право на връщане до 14 дни ако не ти хареса, само внимавай от кой магазин / сайт го взимаш има доста измамници.

Благодаря за отделеното време. 

Ще погледна статията.
    А относно времето на отговор : мисля , че не е от голямо значение, дори в момента използвам 20ms reaction time monitor.

Размера не е от значение.

За третото мисля, че няма да имам тази възможност, но бих искал да ми предложите някой сигурен магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моят монитор го дадох за пример само заради времето за отговор и херците, за жалост не знам сигурен магазин. Взех си монитора от пласико, но имах проблеми с тях - въртяха ме една седмица докато ми сменят предходния със сегашния, накратко обещават и не изпълняват та се налагаше постоянно да им звъня... 

иначе съм купувал от технобакалиите и емага само, че там само съм купувал без да връщам нищо, засега предпочитам тези три магазина. Сещам се, че мои приятели пазаруваха от скай. Потърси във форума от къде купуват останалите колеги, имаше тема някъде. 

Това "третото" е модела монитор който плзвам или HDMI буксата и кабела ? само да уточним. Ако е монитора както казах е само за пример, съобразявам се с бюджета ти. Надявам се да не е HDMI, няма как без него задължителен е заради резолюцията 1920 х 1080 или по голяма само през HDMI или DP 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, Bazrud написа:

Моят монитор го дадох за пример само заради времето за отговор и херците, за жалост не знам сигурен магазин. Взех си монитора от пласико, но имах проблеми с тях - въртяха ме една седмица докато ми сменят предходния със сегашния, накратко обещават и не изпълняват та се налагаше постоянно да им звъня... 

иначе съм купувал от технобакалиите и емага само, че там само съм купувал без да връщам нищо, засега предпочитам тези три магазина. Сещам се, че мои приятели пазаруваха от скай. Потърси във форума от къде купуват останалите колеги, имаше тема някъде. 

Това "третото" е модела монитор който плзвам или HDMI буксата и кабела ? само да уточним. Ако е монитора както казах е само за пример, съобразявам се с бюджета ти. Надявам се да не е HDMI, няма как без него задължителен е заради резолюцията 1920 х 1080 или по голяма само през HDMI или DP 

Ох, имах в предвид четвъртото с прегледа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 часа, Broken Dreamz написа:

Ох, имах в предвид четвъртото с прегледа.

Ясно, и аз така бях и си имах проблеми цяла седмица ми трябваше да накарам Пласико да ми заменят монитора с друг, все ми излизаха с номера, че в сервиза правели тестове на върнатия от мен монитор и трябвало да приключат. Тест се прави за 10 - 20 мин. а не една седмица, но както и да е пратиха ми новия монитор. Доколкото съм чел мага заменят продукти ако не си доволен, условията са здрава оригинална опаковка и без следи от употреба - драскотини и прочие. Тези условия важат за всеки интернет магазин, различен е само срока за връщане - по закон е 14 дни от датата в документа за закупуване, но при някой магазини е 30 дни. Надявам се да не ти се налага да връщаш нещо кавото и да е.

Като си харесаш нещо виж дали го нямат в тено полис/маркет, защото до около 400 лева имат доста монитори налични и могат да се видят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 4/23/2017 в 10:21, Bazrud написа:

Ясно, и аз така бях и си имах проблеми цяла седмица ми трябваше да накарам Пласико да ми заменят монитора с друг, все ми излизаха с номера, че в сервиза правели тестове на върнатия от мен монитор и трябвало да приключат. Тест се прави за 10 - 20 мин. а не една седмица, но както и да е пратиха ми новия монитор. Доколкото съм чел мага заменят продукти ако не си доволен, условията са здрава оригинална опаковка и без следи от употреба - драскотини и прочие. Тези условия важат за всеки интернет магазин, различен е само срока за връщане - по закон е 14 дни от датата в документа за закупуване, но при някой магазини е 30 дни. Надявам се да не ти се налага да връщаш нещо кавото и да е.

Като си харесаш нещо виж дали го нямат в тено полис/маркет, защото до около 400 лева имат доста монитори налични и могат да се видя

В момента, Тук е най-евтин монитора, но не съм използвал сайта до момента. Цената му в сравнение с другите е с 30 лева надолу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само, че е с предварителна заявка и трябва да се уточни за колко време ще дойде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 4/24/2017 в 14:06, Pinto написа:

Само, че е с предварителна заявка и трябва да се уточни за колко време ще дойде.

Съмнявам се да е голяма пречка това, стига да не ми излезе солена доставката накрая.
    Другият избор е Този

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Харесай си поне 3 монитора и пусни тема за препоръки - кой е по-добър, обърни внимание освен на Бенк и на Аок, Асус, Ейсар, НР, Дел, ЛГ и на Лияма.

За да се ориентираш по лесно прочети темите назад във форума за избор на монитор до 300/350 лева - има много такива.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход