Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да споделя впечатленията си за WIN 10, защото сигурно има много хора като мен,които са в същото положение. Става дума за това , че и на двата ми лаптопа си инсталирах оригинален Win 10, но бях страшно разочарован. На първия лаптоп имах оригинален win 7 PRO  , а на втория оригинален Win 8.1 . Надградих до win 10 , и си скъсах нервите. То не беше забиване, когато ми е включен WI FI , то не беше чудо.Ъпдейтнах  ОС , но компа ми беше много бавен. Накрая се изнервих и си върнах стария win 7 pro. На другия лаптоп оставих  Win 10. За щастие успях да разбера къде ми е проблема с win 10. Оказа се,  че в момента в който спрях автоматичните ъпдейти, лаптопа ми тръгна нормално. Никакви проблеми. Разцъках го малко и спрях някои сървиси ,които автоматично си теглеха лична информация от лаптопа и нещата се оправиха. Жалко че се наложи да правя всички тези гимнастики.За човек с по-малко познания за windows от мен , ще му бъде много трудно  да си направи настройките и да тества различни опции.Аз съм потребител, който иска да ползва качествена, лесна и стабилна операционна система. За това и си плащам за  оригинален windows.Общото ми впечатление за win 10  е , че не работи бързо както win 7. По-объркан е , и за еднакви функции се натискат много повече кликове и отварят повече страници. Не го препоръчвам , освен ако е наложително поради някакви изисквания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При надграждане често се случва да има някакви проблеми.

Не случайно се препоръчва чиста инсталация - можеш да опиташ.

ПС. Да добавя, че нямам никакви проблеми с работата на Win 10 на стационарен компютър със старичък за сегашните времена хардуер /процесора ми е Intel Core 2 Duo/, както и на лаптоп с относително съвременен хардуер. И двата първо минаха през ъпгрейд към Win 10 и при двата забелязвах различни отклонения - след чиста инсталация всичко се оправи и работят абсолютно нормално.

Редактирано от toc (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като един средно статистически потребител , направих надграждане , защото ми излизаше съобщение че мога да надградя безплатно до еди коя си дата. Това и направих. Тоест следвах указанията на Майкрософт. Мисля, че като потребител не би трябвало да съм специалист ,който да знае тънкостите. Следвам указанията. за съжаление се оказа, че при windows трябва да имаш по-големи познания и здрави нерви, за да си подкараш системата както трябва.Много се надявам , през следващите 10 години , в България да се наложи Mac OS , защото очевидно е че windows не отговаря на очакванията на потребители като мен, въпреки усилията да работим с оригинален ОС. Между другото имам устройства на Apple , които никога не са ми правили такива проблеми. Примера е с един IPAD от 2011 година, който все още работи като нов. За съжаление Mac OS  е все още ЕКЗОТИКА за  БГ стандартите. 

Така или иначе, целта на темата бе да изкажа мнение , че ако спрете ъпдейтите, win 10 работи по-бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, bat zoro написа:

Като един средно статистически потребител , направих надграждане , защото ми излизаше съобщение че мога да надградя безплатно до еди коя си дата. Това и направих. Тоест следвах указанията на Майкрософт. Мисля, че като потребител не би трябвало да съм специалист ,който да знае тънкостите. Следвам указанията. за съжаление се оказа, че при windows трябва да имаш по-големи познания и здрави нерви, за да си подкараш системата както трябва.Много се надявам , през следващите 10 години , в България да се наложи Mac OS , защото очевидно е че windows не отговаря на очакванията на потребители като мен, въпреки усилията да работим с оригинален ОС. Между другото имам устройства на Apple , които никога не са ми правили такива проблеми. Примера е с един IPAD от 2011 година, който все още работи като нов. За съжаление Mac OS  е все още ЕКЗОТИКА за  БГ стандартите. 

Така или иначе, целта на темата бе да изкажа мнение , че ако спрете ъпдейтите, win 10 работи по-бързо.

Това, че ти имаш проблеми с 10 не означава, че и другите имат! Аз защо нямам с Win 10? След инсталацията си инсталирах драйвърите и програмите и нямам никакви проблеми с Wi-Fi, блутот или каквото и да било! Едно е айпад друго е лаптоп дел или хп, сеш са? Mac OS е 1 към 1 с Linux. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз  пък смятам, че 8.1 е модерна ОС доближаваща се до 10, лека като ХР и изключително стабилна. Кви 7-мици, кви 10-ки. Е, все пак право си е всеки да се мъчи със своя избор!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Уолтър Уайт написа:

Mac OS е 1 към 1 с Linux. 

Приличат си, но не са 1:1.

преди 42 минути, bat zoro написа:

За съжаление Mac OS  е все още ЕКЗОТИКА за  БГ стандартите.

МакОС е екзотика навсякъде, дори в Америка, и така ще си остане. Самата му концепция не позволява да стане масов. Не всички имат излишни пари за харчене, че да си купят ябълка. А и като теглиш чертата няма никаква практическа полза от МакОС, освен че кифлите в кафето ще ти се кефят.

преди 3 минути, Кумчо вълчооо написа:

Аз  пък смятам, че 8.1 е модерна ОС доближаваща се до 10, лека като ХР и изключително стабилна. Кви 7-мици, кви 10-ки. Е, все пак право си е всеки да се мъчи със своя избор!

Бе те от самия производител на 8.1 (Майкрософт) ти казват да я забравиш и да минеш на 10-ка, ти казваш, че всеки можел да се мъчи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен лично win 7 e най-добрата ОС до сега.Самия факт че мнго хора като мен се оплакват е показателен. Слушай потребители , а не разработчиците. Само така ще има успех и развитие.

Това че Майкрософт са изкарали нова ОС не означава автоматично , че е по добра. Помнита VISTA ? Някой да не е съгласен? Дано има хора във форума , пряко свързани с Майкрософт , за да вземат под внимание това за което ви пиша. Иначе когато си сложиш пиратски Windows е разбираемо защо не ти пука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не ползвам Уиндоус по принцип, но 10-ката ми харесва повече от старите. 7-цата беше добра за времето си, но й мина срока на годност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, mkfs.ext4 написа:

Аз не ползвам Уиндоус по принцип, но 10-ката ми харесва повече от старите. 7-цата беше добра за времето си, но й мина срока на годност.

Че защо да и е минал срока? Не мога да разбера , какво не можеш да направиш с Win7 , освен ако не си геймър и играеш най новите игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, bat zoro написа:

Че защо да и е минал срока? Не мога да разбера , какво не можеш да направиш с Win7 , освен ако не си геймър и играеш най новите игри.

Ми първо няма драйвери за нов хардуер, поне за моята скромна машина. Още тук свършват всякакви опити за "реставрация" на 7-цата.

10-ката е по-лека и по-красива. Харесва ми менюто Settings, но трябва да го изпипат още, защото някои неща се дублират с Контрол панела. Най-накрая, 15 години след останалия свят, и в Уиндоус има виртуални десктопи и overview mode. Такива, дребни неща. Мисля, че и вградените туулове, например за дефрагментация, са по-добри. Има и доста недостатъци, така че работата е по-скоро на кантар и съвместимостта с нов хардуер е решаваща.
Да не забравяме и Едж, който макар да не ми харесва като основен браузър, в сравнение с ИЕ е голям напредък.

Не съм геймър и не играя игри, ДХ12 не е фактор.

Редактирано от mkfs.ext4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, mkfs.ext4 написа:

Най-накрая, 15 години след останалия свят, и в Уиндоус има виртуални десктопи и overview mode. Такива, дребни неща.

Има ги от много по-рано виртуалните дескропи, ама с помощта на допълнителен софтуер. Аз така и не намерих полза от тях навремето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, mkfs.ext4 написа:

Ми първо няма драйвери за нов хардуер, поне за моята скромна машина. Още тук свършват всякакви опити за "реставрация" на 7-цата.

Settings е тъпо и безполезно меню, а метро интерфейсът е някаква грозна уродщина. Windows7 все още се поддържа от 99% от хардуера и не знам какво точно имаш, за което няма драйвер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, mkfs.ext4 написа:

Бе те от самия производител на 8.1 (Майкрософт) ти казват да я забравиш и да минеш на 10-ка, ти казваш, че всеки можел да се мъчи?

Бе мен пък въобще не ме интересува какво казва производителя и какво не!

преди 11 часа, mkfs.ext4 написа:

Ми първо няма драйвери за нов хардуер, 

Уникааално твърдение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лаптопа ми няма, преди бачках в един магазин за лаптопи и правех всеки ден инсталации на Уиндоуси, и за много нови модели няма драйвери за 7-ца или 8-ца, а само за 10. Говоря за драйвери от сайта на производителя, иначе в driver pack solution и други места се намират, но често не работят, особено видео драйверите.

Отделно, че отказват поддръжка зa Ryzen и Kaby Lake.

Абе омръзна ми да дрънкам едни и същи неща, то го има написано къде ли не, и тук се пускаха теми, ама някои пак си знаят тяхното :D Не ми пука, аз дори не съм Уиндоус потребител, рядко се налага да го инсталирам ако ми потрябва за нещо специфично, примерно Visual Studio, и всеки път го разглеждам подробно и се убеждавам чисто технически колко е зле в сравнение с Убунту примерно.

преди 8 часа, A.com написа:

Има ги от много по-рано виртуалните дескропи, ама с помощта на допълнителен софтуер. Аз така и не намерих полза от тях навремето.

Има полза за хора които работят с много отворени прозорци наведнъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, mkfs.ext4 написа:

Има полза за хора които работят с много отворени прозорци наведнъж.

За това не споря. След като е въведено и все още е налично, значни си има и потребители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.