Премини към съдържанието
KnoX

Въпрос относно " Опции на захранването "

Препоръчан отговор

Искам да попитам нещо, тъй като не мога да оправя едно нещо на на една служебна машина. Проблема идва от там, че след като е преинсталирах и сложих WIN 8.1 преди известно време, преди да сложа една актуализация, компютъра след около 10-15 минути екрана заспиваше, а след около 30 минути да речеме компютъра спираше да работи и само копчето, което когато е включена машината мигаше и беше в готовност да тръгне с цъкане на някое копче я на мишката, я на клавиатурата. Ако това не се случи влизаше в някакъв режим, които след като мине всичко това време общо да речеме 30минути комютъра се спираше сам и можеше да се пусне единствено и само по стандартния начин. Как мога да върна тези настройки  да са по същия начин ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще рече това, ако може малко по подробно обяснение.

Редактирано от KnoX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Меню-Контролен панел-Опции на захранването. От там променяш настройките за монитора и твърдия диск като им задаваш стойност Никога, за да не се изключват след 15 минути или половин час.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, KnoX написа:

Искам да попитам нещо, тъй като не мога да оправя едно нещо на на една служебна машина. Проблема идва от там, че след като е преинсталирах и сложих WIN 8.1 преди известно време, преди да сложа една актуализация, компютъра след около 10-15 минути екрана заспиваше, а след около 30 минути да речеме компютъра спираше да работи и само копчето, което когато е включена машината мигаше и беше в готовност да тръгне с цъкане на някое копче я на мишката, я на клавиатурата. Ако това не се случи влизаше в някакъв режим, които след като мине всичко това време общо да речеме 30минути комютъра се спираше сам и можеше да се пусне единствено и само по стандартния начин. Как мога да върна тези настройки  да са по същия начин ?

Аз съм със същата опция в момента,проблема е там че след като си го преинсталирал ще трябва на ново да си пуснеш Windows Update и да му зададеш да търси нови актуализации и след като ги инсталираш  тогава вече можеш да си зададеш някакво време от опциите на захранването при мен са 10 мин за дисплея и за хдд 15 мин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз актуализацията съм е направил. Заспиването на дисчлей ми е на 10 минути а заспиването на компютъра на 30 минути и след тези минути той става в спящ режим. А как да направя хибернизацията, как беше за да е настроя след Еди колко си време машината да спре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с какъв диск си? HDD SSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам и двата диска. Питах за HDD , но един колега ми помогна и реших проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, KnoX написа:

реших проблема

Остава да споделиш и как. А за диска питах, защото не е препоръчително на SSD да работи хиберниране

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ExaFlop написа:

Остава да споделиш и как. А за диска питах, защото не е препоръчително на SSD да работи хиберниране

След като влезнах във "Опции на захранването" зададох кога да заспива диспеля - 15 минути, после когато да заспива машината - 45 минути. И след това отидох на "Промяна на допълнителните настройки на захранването" има заспиване, и след това има хибернизация, цъкнах на нея и е направих след толкова време искам да се самоизключва машината. То не е изключване , а някакъв режим, уж за харчене на по малко ток...... Беше на "никога" , направих го след 3 часа и проблема изчезна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Windows на SSD ли е?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ExaFlop написа:

А Windows на SSD ли е?

Разбира се, че не. Ставаше въпрос за HDD диск, защото преди да го преинсталирах тази опция беше налична. Явно със някоя актуализация е станала тази хибридизация. Когато до преинсталирах само екрана заспиваше и след известно време и машината ( беше в спрящ режим ). Тъй като на фирмата рядко се пускат фактури от машината, а когато дойде някоя поръчка трябва да се действа по бързо и тази хибридизация е много полезна.

Редактирано от KnoX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, и от къде трябва да се разбира? Тогава за какво се ползва бързодействието на ssd диска?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, KnoX написа:

Имам и двата диска. Питах за HDD , но един колега ми помогна и реших проблема.

Бях отговор, за какъв диск питам.

преди 5 минути, ExaFlop написа:

Ха, и от къде трябва да се разбира? Тогава за какво се ползва бързодействието на ssd диска?

При ssd диска нали уж хибернизация не е хубаво да се прави. А пък и на ssd съхранявам най - важните си документи и неща, които ме засягат и ми трябват. От фирмата ми дадоха едно 240ГБ ssd ми е напълно достатъчно, за да си го ползвам ако нещо ми потрябва някъде. Мерси за помоща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И заради едното хиберниране, което я се ползва, я не, да се губи бързодействието на работа на системата от SSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.