Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на лаптопа ми изглежда, че хвалената Defraggler на Piriform не се справя с всички фрагменти. Предложете ми най-добрата дефрагментираща програма ако може?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай ей това: https://www.auslogics.com/en/software/disk-defrag/ - разгледай настройките. И по специално "move system files to the beginning of the disk" да е чекнато:

Auslogics%20Disk%20Defrag%20-%20settings

Но по принцип дефраглера на Пириформа не трябва да има проблем.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Julius Decimus написа:

Пробвай ей това: https://www.auslogics.com/en/software/disk-defrag/ - разгледай настройките. И по специално "move system files to the beginning of the disk" да е чекнато:

Но по принцип дефраглера на Пириформа не трябва да има проблем.

Ааа значи трябва да махна отметката на това 50MB където е за да не ги пропуска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Devastation написа:

Ааа значи трябва да махна отметката на това 50MB където е за да не ги пропуска?

Това го оставяш както си е. Само чекваш "move system files to the beginning of the disk".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Julius Decimus написа:

Това го оставяш както си е. Само чекваш "move system files to the beginning of the disk".

Така добре ли е ?

Без име.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Devastation написа:

Така добре ли е ?

Да, само махни отметката на ей това "optimize file placement by prefetch layout".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Julius Decimus написа:

Да, само махни отметката на ей това "optimize file placement by prefetch layout".

Мерси дано стане сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Julius Decimus написа:

Не препоръчвам! По-добре е да се съобрази със съдържанието на Layout.ini. Така най-често достъпваните файлове ще бъдат преместени в началото на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ExaFlop написа:

Не препоръчвам! По-добре е да се съобрази със съдържанието на Layout.ini. Така най-често достъпваните файлове ще бъдат преместени в началото на диска.

М да е батка, ама виж, като рестартираш машината и то отчита кой програми си пуснал първо. А ако да речем един път пуснеш първо браузер, скайп, нещо друго, пък друг път пуснеш скайп, нещо друго, браузер и ще почне да размества всичко пак другия път като дефрагментира. Ма каквото си реши де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ExaFlop написа:

Остават фрагменти иначе. Което според мен е вредно за харда а аз желая да му увелича живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде, бе! Могат да останат, ако са заключени от системата файлове, които се дефрагментират офлайн.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

Айде, бе! Могат да останат, ако са заключени от системата файлове, които се дефрагментират офлайн.

Добре. Поне разбрах как да си я настроя мерси. @Julius Decimus .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Julius Decimus написа:

На тази снимка - отметки на 1,3,4 и без отметка на 2

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Julius Decimus написа:

М да е батка, ама виж, като рестартираш машината и то отчита кой програми си пуснал първо. А ако да речем един път пуснеш първо браузер, скайп, нещо друго, пък друг път пуснеш скайп, нещо друго, браузер и ще почне да размества всичко пак другия път като дефрагментира. Ма каквото си реши де.

Да, ама не точно. Папка Prefetch съдържа инфо за стартираните на машината програми и отделно се води статистика за честота на използването им. И по тази информация става дефрагментирането.
Но в края на краищата всеки е свободен да прави каквото иска с машината си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама не точно. Папка Prefetch съдържа инфо за стартираните на машината програми и води статистика за честота на използването им. И по тази информация става дефрагментирането.
Но в края на краищата всеки е свободен да прави каквото иска с машината си.

Понеже съм с най новата версия я погледни?

Без име.jpg

2.jpg

3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е, като почистим тия папки какво правим като след дефрагментацията ще ползваме браузера и той пак ще си създаде история файлове, ще ги размести и така пак имаме фрагментирани файлове, антивирусната при ъпдейт и тя.

Прав си ако компютъра не е чистен дълго време. Ма знам ли...като гледам е скорошна инсталация на Windows.

преди 8 минути, Devastation написа:

Добре.

Виж ся, пробвай и по двата начина. Сега както искаш, а пък другия път като дефрагментираш пробвай и другите опции. Но "move system files to the beginning of the disk" да е чекнато.

Като го дефрагментираш да знаеш че след 1-2 дена браузера и антивирусната пак си фрагментират файловете. Гледай да имаш под 2.5-3% фрагментация на C. Но над 1% почти винаги ще е. Това е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 1. снимка- 1,3,4 маркирани
На 2. - 3,4

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 1. снимка- 1,3,4 маркирани
На 2. - 3,4

А на 3-тата снимка само 1 което Delete Temprorary Files?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какъв сценарий за дефрагментиране ще се ползва.
Например, дефрагментаторът, който ползвам може да премества най-рядко ползваните файлове най-отзад на диска и те не се фрагментират, а най-често използваните - най-отпред. И всяка следваща подредба става много по-бързо - 60-70% от файловете са в дъното. И остават за обработка (ако и колкото е необходимо) 30-40%

Малко сравнения:
https://www.lifewire.com/free-defrag-software-tools-2619172

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих предложил MyDefrag.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.