Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

Имам един въпрос - Как става свързването на ( без HDMI ) лаптоп с телевизор чрез блуутут ? Лаптопа ми е Леново G580 , а телевизорът е Смарт  Самсунг . Просто искам чрез блуутут да ги свържа и като пусна нещо на екрана на лаптопа директно да го предава на телевизора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !
Имам един въпрос - Как става свързването на ( без HDMI ) лаптоп с телевизор чрез блуутут ? Лаптопа ми е Леново G580 , а телевизорът е Смарт  Самсунг . Просто искам чрез блуутут да ги свържа и като пусна нещо на екрана на лаптопа директно да го предава на телевизора?

става с wi fi direct не с блуутут

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..благодаря ви за бързата реакция , но не съм запознат така като вас. Може ли малко помощ как да го настроя с стъпките за изпълнение...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, StuFFFF написа:

..благодаря ви за бързата реакция , но не съм запознат така като вас. Може ли малко помощ как да го настроя с стъпките за изпълнение...?

Теглиш UMS.
Инсталираш програмата.
Включваш програмата и споделяш папката с филмите - това става от опциата Navigation/Share settings
Включваш телевизора и ако си свързан към wi fi връзка от бутона Source  на дистанционното избираш споделената папка от лаптопа.
Ако не си свързван към wi fi потърси в настойки на тв мястото където да въведеш паролата на wi fi връзката.
След това се разхождаш със стрелките на дистанционното и ако нещо искаш да пуснеш натискаш бутона ОК.
Хубаво е епизодите от сезона на един сериал да са в една папка за да се сменят автоматично епизодите, като свърши един епизод.

Редактирано от sky1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като цяло за някой саитове от нета който не ми ги отваря на тв-то , да ги пускам на лаптопа и оттам да ми излизат на тв-то да ги гледам , същата ли е процедуратА?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, StuFFFF написа:

Аз като цяло за някой саитове от нета който не ми ги отваря на тв-то , да ги пускам на лаптопа и оттам да ми излизат на тв-то да ги гледам , същата ли е процедуратА?

Процедурата е да споделиш папка с програмата UMS която папка след това папката трябва да се  избере от бутона  Source.на дистанционното на телевизора.

За да може да се гледа трябва програмата UMS да е включена на лаптопа.

Ако има промени във споделената папка автоматично ги отразява при включване на програмата.

Пускането, превъртането, слагането на палза на филм се контролира от дистанционното на телевизора

От лаптопа единствено споделяш папка с филми и оставяш програмата включена за да може да се свърже към телевизора и така телевизора може да открие споделената папка и от дистанционното  пускаш филми

.

Редактирано от sky1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как точно UMS ще сподели уеб съдържанието, показвано в браузър? Не е ли по-добре на TV да се използва браузър и с него да се гледа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тв не ми отваря някой саитове , които лаптопа ми ги отваря , просто изкам така да ги свържа , че каквото се вижда на лаптопа - да се вижда и на монитора на тв-то но без HDMI кабел .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, StuFFFF написа:

Тв не ми отваря някой саитове

И какво изписва в страницата на браузъра му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влиза ми в самият сайт без проблем но немога да гледам видеото а преди можех от същия саит ( twitch.tv).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, ще напишеш(или снимаш) ли накрая какво показва TV?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ExaFlop написа:

И как точно UMS ще сподели уеб съдържанието, показвано в браузър? Не е ли по-добре на TV да се използва браузър и с него да се гледа.

От програмата UMS се споделя папка от лаптопа където има изтеглени филми и сериали.

От бутона Source се избира папката и се натиска бутона Ок

Всичко което е във папката на лаптопа се показва по същия начин и на екрана на телевизора

Всичко се командва от дистанционното  със стрелките и бутона Ок се използва за пускане на филми

преди 9 минути, StuFFFF написа:

Тв не ми отваря някой саитове , които лаптопа ми ги отваря , просто изкам така да ги свържа , че каквото се вижда на лаптопа - да се вижда и на монитора на тв-то но без HDMI кабел .

Всичко което е във папката на лаптопа се показва по същия начин и на екрана на телевизора и се командва пускането на видеа от дистанционното на телевозора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@sky1,  не схвана ли, че проблемът е с флаш (а може  html5) съдържание??? Не е в проблем със споделяне в локалната мрежа!!!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sky1 , аз няма да работя с папки , искам просто сайтове от нета които ми ги отваря по добре лаптопа да ми излизат на тв-то , а не от тв браузара да ги отварям и гледам , защото ми ги показва не пълно , фалшиво...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли актуализация на фърмуера за телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Предадор написа:
преди 4 минути, StuFFFF написа:
Да , направена е.

рестарт

Най-добре през изключване от контакта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, StuFFFF написа:

Влиза ми в самият сайт без проблем но немога да гледам видеото а преди можех от същия саит ( twitch.tv).

Изтегли си приложението на Twitch от магазина на телевизора.
С приложение е по-лесно и удобно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почвам да се питам има ли начин това да се случи или просто технически няма ?

Няма го... :) sky1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звънни на оторизирания сервиз и им задай въпрос защо не визуализира флаш съдържание. Предварително си запиши точния модел на TV и версия на фърмуера.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, StuFFFF написа:

Почвам да се питам има ли начин това да се случи или просто технически няма ?

Няма го... :) sky1.

Не знам дали може от браузъра да зареди коректно сайта.

Предлагам друг вариант.

Виж в магазина на телевизора за приложение Twitch и го свали

Отделно и може да може както от дистанционното така и от телефона да командваш приложението Twitch на телевизора - поне така е при някой приложения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.