Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Започнах да си правя мой  mvc framework та имам въпрос за урл адресите. Сега адресите изглеждат така localhost/mvc_1/Login/index и localhost/mvc_1/New/view/1 или общо казано контролер/метод/параметър. Как мога да направя урлите примерно localhost/mvc_1/Login и?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни PHP MVC лекциите от април тази година. В началните @RoYaL прави точно това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично не ми допада обвързване на URL и бизнес логика. По този начин се губи обектно ориентирания начин на писане. Една промяна на логиката ще доведе до промяна на URL и обратно. Как ще се изгради URL /производител/категория/продукт/документи към продукт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/11/2017 в 20:20, hristonev написа:

На мен лично не ми допада обвързване на URL и бизнес логика. По този начин се губи обектно ориентирания начин на писане. Една промяна на логиката ще доведе до промяна на URL и обратно. Как ще се изгради URL /производител/категория/продукт/документи към продукт?

URL-а просто оказва пътя. Не разбирам какво имаш предвид с последното си изречение и как може да го направиш без него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/17/2017 в 0:42, DvDty написа:

URL-а просто оказва пътя. Не разбирам какво имаш предвид с последното си изречение и как може да го направиш без него.

Ами има предвид, че обвързваш URL-ите директно с имплементация. По-добрият подход е да си направиш вътрешен мапинг. Примерно нещо от сорта на ['url'=>'/some/url/{parameter}' , 'implementation' => 'someController@someMethod'], така, ако променяш имплементацията ще я смениш само на едно място, ако искаш да промениш URL, също буташ само на едно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Преди време си правих опити за собствен framework. Вече се отказах, не виждам смисъл. Това, което правих аз специално за URL. Имам главна таблица със структурата естествено дървовидна. След това към нея ралационно през конфиг таблица добавям динамични обекти (Новини, Продукти, Категории и всичко от този тип). Генерирането на URL ставаше по следния начин. LanguageId, StaticId, RelationTable, RecordId. Това в 90% от случаите работи. тук е кода на проекта. Имай предвид, че не е довършен, давам го информативно. Другия вариант избери си един framework и навлез в него. Symfony, Zend, Laravel, Yii че дори и Fuel :) много са да изброявам.

Редактирано от hristonev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.