Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте ! Мога ли да свържа два рутера  на един mac адрес през суич да са независими един от друг ?

Редактирано от Yasen Zaimov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Yasen Zaimov написа:

Здравейте ! Мога ли да свържа два рутера  на един mac адрес през суич да са независими един от друг ?

Не. А и какъв е смисъла. По-добре обяснете какво искате да постигнете като крайна цел

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, capnemo написа:

Не. А и какъв е смисъла. По-добре обяснете какво искате да постигнете като крайна цел

Смисъла ми е като изключа единия на другия да имам интернет където ми е компютъра 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Yasen Zaimov написа:

Смисъла ми е като изключа единия на другия да имам интернет където ми е компютъра 

Все още не разбирам. Защо трябва да изключвате маршрутизатора? И защо не ги свържете един след друг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, capnemo написа:

Все още не разбирам. Защо трябва да изключвате маршрутизатора? И защо не ги свържете един след друг?

Те са свързани един след друг ! Смисъла  е като не искам да ползвам единия другия да има интернет ! Защо не може нали суича разпределя mac адреси ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Yasen Zaimov написа:

Те са свързани един след друг ! Смисъла  е като не искам да ползвам единия другия да има интернет ! Защо не може нали суича разпределя mac адреси ???

Не, комутатора превключва, не разпределя нищо. И ви казах, свържете ги един след друг и не ги спирайте

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Yasen Zaimov написа:

И защо трябва да се изключва единия или другия рутер???

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайния го ползваш като репитер и когато ти е кеф го изключваш, на първия продължава да има  нет, поне така го разбрах аз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен се опитва да ползва интернет през 2 рутера с клониран MAC адрес, на различни места и да си ги превключва. Не е невъзможно, ако е това задачката, но ако доставчикът не филтрира по MAC, през портовете на някакви, умни суичове. А и по принцип доставчикът обикновенно може да разбере, горе-долу, къде физически се свърва даденият MAC. Та, аз лично не бих се занимавал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.