Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , ИТ-та! Който е от Стара Загора , може би знае , че вчера имаше бури , виелици, дъжд...И някъде към 23:00 долу вдясно ми показа онова триъгълниче в жълто с identifying network acces. И понеже съм типичен Бай ГанЯ ( ако нещо се повреди - гледай да си го поправиш сам , ако не можеш - извикай съседа, а щом и той не може извикай компетентните хора) disconnect-нах HomeGroup-ата. И вече стана червен квадрат с хикс в него. А щом опитам да се свържа към BroadBand  ми изписва : this connection is not available  because there is a problem with your modem  or network adapter. Не знам дали има проблем с рутера , защото съм от телефона и wi-fi си е перфектен. Вадих , струвах , рестартирах , умувах - НЕ! Единствената ми втора алтернатива , за която се сещам е да е изгоряла ЛАН  картата (вградена към дъното е) , ето защо мисля така:
-последната седмица нета не надвишаваше 1 мб/сек , докато на телефона ми беше 8.
-нали знаете , че , когато свържете кабела към компютъра си ще забочне да свети? Е, при мен не свети, но пък защо да е изгоряла като ще пише - identifying. Наистина се извинявам , че Ви губя времето , повярвайте , че и аз не съм го искал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Делчо Славов написа:

Е, при мен не свети, но пък защо да е изгоряла като ще пише - identifying...

Това което пишеш тук,означава че не е в ред тази карта.Трябва  да пробваш с преинсталиране на драйвъра.Ако не проработи,тогава може да се каже че е изгоряла.

Отвори диспечър на устройствата,виж срещу мрежови карти дали има жълт триъгълник.Това ще означава,че драйвърът се е бъгнал.

преди 37 минути, Делчо Славов написа:

последната седмица нета не надвишаваше 1 мб/сек

А може би да е била тръгнала още тогава тази карта и просто сега е отказала напълно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече дойдоха времената на светкавиците и колко мрежови карти ( и не само) ще заминат заради дълги линии неекранирано УТП , защото няма кой да извади кабела от буксата своевременно. При едно святкане дори на километър разстояние, във външните кабели се индуцират опасни напрежения, които са с много стръмен преден фронт и това прави  защитата с диоди на входовете неефикасна. Моят съвет е - при гръмотевична буря, макар и не много близка, вадете кабелите от компютрите, антените от телевизорите и каквото може да се изключи от мрежата, да се изключва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите. 

Оправих го с първата стъпка от този клип - 

явно не е изгоряла картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Моят съвет е - при гръмотевична буря, макар и не много близка, вадете кабелите от компютрите, антените от телевизорите и каквото може да се изключи от мрежата, да се изключва. 

Значи, трябва да си изключвам нета и останалата техника всеки път като загърми, щото доставчика е мизерник и не си е свършил работата?!

Аз предлагам друго. Първо, читав доставчик, чиито кабели не са на открито, по дърветата. Второ, един рутер, вместо кабела да влиза директно в компютъра. В най-лошия случай ще изгори само рутера. 

Трето, UPS. Ако имате скъпа техника, е добра идея да се вземе един.

Ако искате евтини варианти, има разклонители със защити, има лан предпазители и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.