Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден, вчера ми излезе това съобщение:  https://support.microsoft.com/en-us/help/4012982/the-processor-is-not-supported-together-with-the-windows-version-that-

Пробвах да си инсталирам Windows 10, но не намерих драйвъри за видеокартата ми, пробвах тези от диска и още 4 различни от сайта на Nvidia, при всеки един от опитите ми даваше една и съща грешка. Сканирах си компютъра с антивируската Avast и тя откри, че имам проблем с производителността. Ще се отрази ли на компютъра този проблем или не? Процесора ми е Intel Core i5 3,50 Gxz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое поколение е процесора, или по точно модела на процесора (пример i5 3330)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро дай информация за компютъра(лаптопа) - модел на дънната платка(и на видеокартата, ако е външна, а не вградена в дъното) или модел на лаптопа.
Това съобщение се появява отскоро и целта на Microsoft  е да се премине на по нова операционна система.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че не съм написал името на процесора - i5 7400 - Kaby Lake 

Видео Картата ми е Nvidia GTX 1050 TI на Gigabyre 

Дъното е на Gigabyte H110M-DS2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обнови Windows 10. И драйвърът ще тръгне.

Може да пробваш да почистиш с DDU - виж как:

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, ExaFlop написа:

По-скоро дай информация за компютъра(лаптопа) - модел на дънната платка(и на видеокартата, ако е външна, а не вградена в дъното) или модел на лаптопа.
Това съобщение се появява отскоро и целта на Microsoft  е да се премине на по нова операционна система.

За това го попитах кое поколение е процесора.

Наскоро прочетох статията за спиране на поддръжката от MS за новите процесори на Intel и AMD Ryzen Което е меко казано глупаво да не може да инсталираш по стара ОС на тях.

Примерно Windows 8.1, който е основата на Windows 10.

П.П. Наскоро инсталирах 8.1 на един Kaby Lake процесор и за сега съобщения не излизат. Само драйвера за вграденото видео не се поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък забелязвам друг проблем с win 7 в последно време и по-специална с microsoft visual c++ до сега винаги съм инсталирал един пакет aio runtimes и не съм имал проблеми , но от скоро някои игри не ми тръгват 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Отново дойде лято/сезона на високите температури и както всяка година проблема ми с температурите на процесора се повтаря Преди няколко дни закарах компа да го почистя от прах основно когато отворих кутията имаше адски много прах по компонентите най вече по перката на видеокартата беше се сплъстило и като се дръпне от едната страна се късаше на парченца и така почистих от прах идеално всичко с компресор който се надуват гумите по бензиностанциите прибрах се вързах всички кабели но проблема не е решен отново температурите стигат до максимум 82-85 градуса това става дума когато е под товар примерно 1 час играя League of Legends след като играта свърши започва си падат градусите до към 50-55-58градуса тук е момента да спомена и,че преди винаги държах компа отдолу на плота на бюрото много близко до земята където се разнася прах и отдолу беше адски задушно нямаше много въздух да се охлажда но след последното почистване го преместих горе на бюрото Днес излизах из града да огледам по няколко магазина какви са цените на термопастите спрях се на една  Evercool - TC-03 цената е 4лева  Искам да знам тази паста качествена ли е ? Някой от вас използвал ли я е преди/или използва ли я в момента/доволен ли е от нея ? И последно - процесора е Intel Xeon E5420 4x2,5GHZ Ако съм изпуснал да добавя нещо питайте !!! Мерси Предварително

• от gn_huang
      Деинсталирах браузър от компа си и след като деинсталирането завърши започна автоматичен рестарт на компютъра(както обикновено), но запецна на черен екран и неще да стартира. Сомо в горния ляв ъгъл премигва нещо (вижда се на снимката). Пробвах всичко което прочетох в интернет, но нищо не помага. Помощ! 

• от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от Кристиян Кръстев
      Така колебая се да си купа процесор между fx 4300 с 4gb ddr3 1600mhz за 210лв или да си купя intel g4560 с 4gb ddr4 2133mhz и дъно за 290лв ???  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.