Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам следната молба за информация:

Разполагам с аудио файл, който е Hi-res (24bit/96 kHz) и понеже нямам начин да го плейна където ми е нужно, искам да го конвертирам в стандартен лослес формат – flac или wav. Тоест uncompressed аудио да конверирам в lossless compressed такова.

Трябва да кажа че не съм много в час с тия формати. Опитах се да потърся някакъв конвертер из нета – никъде не открих такава информация. Пробвах с един foobar2000 който имам на компа – не става – от hi-res го прави пак hi-res.

Не знам всъщност дали е възможен този конверт по принцип. Ще съм благодарен за някакво инфо по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това по-скоро ми прилича на аудио без загуби, но с по-висока честота на дискретизация. С какво разширение е файлът(овете)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво се напъваш да теглиш такова? Всичко го има в MP3, дръпни си го и не се занимавай с неща, които не разбираш. За  да усетиш нещо такова, трябва да имаш техника, каквато нямат 99,9% от потребителите на компютри и подобен процент имат проблеми със слуховото възприятие от постоянното слушане на съвременна какафония с тапи. Не си написал формата, но аз ползвам Total Audio Converter, който поддържа и конвертира :

• MPEG Audio Layer format (MP3);
  • Real Audio format (RA, RMM, RAM, RAX, RPM, RM, RMVB);
  • WAVE audio format (WAV);
  • OGG file format (OGG);
  • Audio Tracks format (CDA);
  • Monkey's Audio format (APE, APL);
  • Musepack formats (MPP, MPC, MP+);
  • Windows Media Audio format (WMA);
  • Free Lossless Audio Codec format (FLAC);
  • Advanced audio coding (AAC, M4A);
  • MPEG-4 international standard (MP4);
  • True Audio codec (TTA);
  • OptimFROG (OFR);
  • Speex (SPX);
  • WavPack (WV);
  • MOD music (XM, IT, S3M, MOD, MTM, UMX);
  • MO3 music (MP3/OGG compressed MODs);
Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвам JetAudio, там мисля че има конвертор за разни типове аудио-файлове....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Филипов написа:

И за какво се напъваш да теглиш такова? Всичко го има в MP3, дръпни си го и не се занимавай с неща, които не разбираш. За  да усетиш нещо такова, трябва да имаш техника, каквато нямат 99,9% от потребителите на компютри 

Ми фен съм и исках да го плейна на качествена аудио система. Обаче системката не е хайрезолюшън плеър. Ако е стандартен лослес файл мога да го плейна всякак - мога и да го запиша като аудио сиди и да го плейна от сиди плеър и т н. Не мога да прикрепя файла много е голям. За инфо той е с разширение flac, но е хай резолюшън. Ще пробвам с горните конвертери, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с Total Audio Converter - мисля че е ок, свали битрейта на 1200 kbps, но е trial версия и конвертира 2/3 от парчето. Ще търся други варианти. Благодаря пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.