Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам тук 1 стара машинка на Асус  въпросът ми е компютъра подържа максимум 4гб рам на уиндоус 7 а максималното на 32 битовата ос е 3гб и във момента му сложих 4 гб рам показва че имам 4гб рам  но само 3гб се използват та въпросът ми е по добре ли ще е да сменя уиндоуса на 64 бита да отчете тези 4гб рам или да стоя на 32 бита искам само да знам ако сменя 64 бита по добре ли ще е за машинката пробрах настройките от msconfig но не помагат ето модела на дъното ако иска някой да хвърли едно Asus M2N

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто инсталирай 64 бита. Да, с 64 бита ще можеш да ползваш и 4-те гигабайта рам. (освен ако някой не са резервирани за вграденото видео)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, niki292002 написа:

Просто инсталирай 64 бита. Да, с 64 бита ще можеш да ползваш и 4-те гигабайта рам. (освен ако някой не са резервирани за вграденото видео)

Видеото е външно но мисълта ми е до сега не съм минавал на 64 битова ОС и като гледах параметрите изисква 2гб рам и каква ще е файдата като 2 гб ще останат свободни защото на 32 бита 1гб изисква 2 ми остават свободни или аз греша ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Петър Чакъров написа:

до сега не съм минавал на 64 битова ОС

Като минеш,няма да искаш никога да се върнеш на 32 битова,защото ще работи значително по-добре всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти кай къв ти е процесора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Иво Димов написа:

Ти кай къв ти е процесора ?

Amd Athlon 3800+ Dual core  2.1  поставих му видео карта 1гб и сега рамта е 4гб би трябвало да свърши работа за някой леки игри например league of legends 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя процесор ще се пражи в собствен сос със 64 битова ОС ,32 битова ще чете 3.5 гб .........с малко скопяване Джамъ мое стане да стартира с около 600 мб ..................начи упражнението за 64 е безмислено в твоя случай .Ако решиш да сложиш Линукс нещата са различни вече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай 64 битов, нищо му няма на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Иво Димов написа:

Тоя процесор ще се пражи в собствен сос със 64 битова ОС ,32 битова ще чете 3.5 гб .........с малко скопяване Джамъ мое стане да стартира с около 600 мб ..................начи упражнението за 64 е безмислено в твоя случай .Ако решиш да сложиш Линукс нещата са различни вече

Едва ли ще се пържи след като смених термопаста и има добави още 2 охладителя по 120 мм

току-що, Петко К написа:

Слагай 64 битов, нищо му няма на процесора.

Във момента съм със 64 битова точно ми отчете 4гб рам всичко е добре компютъра много добре се държи дори бих казъл че от 32 битовата е по бърз . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.