Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте на всички! искам да попитам тай като искам да поръчам Рекламна тениска с печат и най вече да е с фирмено лого. При поръчката на тениските от фирмата занимаваща се с тази дейност ми казаха че формата на логото трябва да е CorelDRAW опитах се през Фото-шоп да го направя но там го няма въпросния формат, порових из нета да вида какво значи въпросния формат и как може да се направи нищо друго не ми излиза освен Програма  със това име, и  накрая я изтеглих за да я разуча но отново нищо, Обадих се пак във фирмата те отново ми казаха че формата трябва да е (CorelDRAW) отговорих им че не ми излиза нищо освен програма те отново  почнаха да ми разправят като на човек с 5 виши образования! ясно е че трябва да бръкна в джоба малко по дълбоко за да не се занимавам все пак за да спестя реших и сам да го направя затова реших да попитам някой начинаещ който разбира да ми разясни да каже какъв е този формат и как и от къде трябва да го изтегля?  

Редактирано от PopoFF (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файла е във векторен формат когато изображенията са векторни, т.е. състоят се от линии (прави, дъги и т.н.).

Най-използваните векторни формати са форматите EPS, AI, CDR, PDF.

програми за създаване и работа с векторни изображения са: Adobe Illustrator, CorelDRAW.

Можете да проверите дали разполагате с векторен файл като погледнете разширението след точката:
.cdr (въпреки, че има случаи на импортване на .jpg в Corel Draw, но това не означава, че файлът е векторен)

.eps

.pdf (Portable Document Format) - универсален формат

Редактирано от Viktor Yanakiev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента формата на логото е PNG да разбирам че ако го направя на PDF формат и им го пратя няма да има проблем ? ето го и логото в PNG формат

net-sar.png

Редактирано от PopoFF (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с това, което не разбираш.

Първо си изясняваш колко тираж ти трябва - единични, десетки, стотици или повече бройки. Колко цвята. Това ще ти определи технологията - текстилен или ситопечат. Колко ще е устойчиво на пране и колко ще се ползва. Това трябва да ти го обяснят фирмата. Някои работят с едната технология, другите с другата, а има и с двете. Има и ограничения. И от всичкото това зависи цената. 

Подобно е дали нещо ще се печати на лазерен принтер, мастиленоструен или на печатарска машина (офсет или друго).

В зависимост от сложността фирмата ще си подготви нещата според технологията. Има различни изисквания за резолюции и какво ще излезе. Примерно от половин до няколко часа труд. Ти си приготви парите и нещо като идеен проект. А, и какви са фанелките също е от значение. Забрави за нещата по магазините. Аз ползвах на едро от една марка "Fruit of the Loom", на която и вървеше реклама по MTV още през 80-те години. Излязоха ми под 5 лв. Печата отделно. Има голям избор от десетина цвята и поне 5 размера, та трябва да съобразиш заявката.

Та отиваш при съответната фирма и те ще ти направят всичко. За над 10 броя очаквай обща цена 10 - 30 лв в зависимост от количеството и технологията. Долната граница е за едноцветен ситопечат.

Добавка - твоя случай е такъв, само направи всичко едноцветно, че за всеки цвят е отделно сито. Цвета на текстила си го избираш, цвета на боята също. Това е просто и фирмата ще ти го направи за без пари покрай другото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че има съфорумци с CorelDRAW, които няма да откажат да заредят PNG файла и да го запишат в .CDR. Важно е да питаш в коя версия на CorelDRAW да бъде записан и да дадеш размери на картинката (в пиксели или милиметри)

Помоли тук да ти запишат файла в cdr  след като уточниш в коя версия на CorelDRAW трябва да е:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.