Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Значи момци от месеци карам братовчед ми да си вземе една видеокарта за потъващия му кораб, ама той инат, но все пак би дал 50-70 лева за видеокарта. Целта НЕ е да се ограят някакви тежки игри. Целта е игри като League of Legends, World of Warcraft 3.3.5 и подобни да вървят с 50-60 fps на ниска резолюция от сорта на 1024х768/800х600 и ниски настройки. Попаднах на една 560ti за 70 лева, да обаче тук идва проблема със захранването и кутията му. Не намирам никаква информация в нета за тях, а най-много ме притеснява изискването на тази видеокарта, а именно 2х6 пинови кабела, които се съмнявам т'ва пробито захранване да ги има. Единственото, което знаем за конфигурацията е това от листчето, кутията е като модела 2039, само че с други цветове, та вие какво предлагате ? Друга видеокарта ? Моля без излишни неща като "Да хвърля всичко" ; "Нека да спести още 100 лева" и прочие. 

FB_IMG_14948726213757882.jpg

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не погледнеш R7 240 Saphire 1 gb ddr5 с такава съм и с E6400+ 4gb ddr2 cs:go всичко на low very low 4:3 1280x1024+ launch options някви там изкарвам на mirage 50-80 fps но ми дропва до 20 понякога все пак не покривам минималните изисквания за процесор, а ти знаеш, че играте иска процесор. Играл съм и Outlast 2 демото доста добре вървеше към 30 fps на medium също така на LoL нямам проблем всичко на макс 120-130fps. Tomb Raider (2013) всичко high 1650x1050 към 25-30 fps.https://www.olx.bg/ad/videokarta-video-karta-sapphire-radeon-r7-240-1gb-gddr5-128bit-pcie-ID6HgsD.html#4b5ee4fd84   

П.С Картата лятото вади максимални 55 градуса дори и със стрес тест достигна до 60 почти не загрява колкото си мислех, а и все пак съм с малка кутия без много въздушен поток и с горно поставяне на захранването.

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е стара китайска бомбичка. А и сам може да му видиш лепенката че е 17А.

Отделно карта като 560TI ще е мега спъвана и е безсмислена дори да смениш захранването.

Виж за нещо като GT730 втора ръка.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е дали ще пасне на този компютър, който съм дал :/ Както казах не намирам почти никаква информация

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Roujin не съм казал, че трябва да е тази видеокарта, излезе ми обява в фб и реших като образец :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш че захранване на което дори съмнителния производител дава максимум 200W

не е добра идея да му слагаш карта искаща допълнително захранване дори да не е конкретната дето я дават 170W?

Нещо такова търси -

http://obiavi.data.bg/single/581940/продавам-plait-geforce-gt630-2gb-ddr3-64-bit

Картата е на ниво съвременно вградено видео и би дало искания резултат ако и процесора беше на подобно за съжаление не е.

Съдя по-резултатите с предишната пълноценна графика (530) и Пентиум (без хипер-трейдинг).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, то тва захранване е по-леш от мойто в къщи :D Ама, ако му изръся да даде 60 лева за захранване няма да иска :D Виж тази R7 240 ? За нея какво мислиш ? Отделно ме притеснява това захранване дали има нужните пинове :/ Той хал хабер си няма от хардуер, та и да го накарам да провери... М не... Отделно ме протеснява и кутията, че не могс да намеря в нетс нещо за това до каква дължина може да се постави видеокарта... А бе направо...

Сега като видях и тази GT 630 не е лоша, а и тази цена, май ще е тя. Можеш ли само да намериш дали ще пасне на кутията и захранването, че и без товс ми е бавен нета, а пък и не намирам инфо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата която съм ти препоръчал се бучва в слота... Предполагам поне с това ще се справи? 

Иначе е малка-еднослотова и не виждам проблем кутията да я събере. Те принципно се купуват за "домашно кино" тоест малки кутии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Се някакво след като му обясня, :D Тя не изисква ли допълнително захранване ? Или направо си тегли от дънната платка ? А с размерите на кутията ? Надявам се да се побере,жвсе пак е мъничка видеокартата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

маха се капака и се вижда какви кабели има захрнването

с подобен съм с 9500   gt

процесора идва слаб  клокнат на 3.2 ghz  40  fps 90-100%  натоварване .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време старите дъна бяха с 20 пинови захранвания ,тъй като картите бяха с много ниска консумация ,в последствие с напредване на технологиите бяха добавени от 4 пина  именно заради видеокарти с висока консумация.Съмняваме тази катайска пуканка да издържи много време .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Иво Димов написа:

...Съмняваме тази катайска пуканка да издържи много време .

Още повече, че вече се ползва от години. Като му сложиш да храни и видеокарта, ще клекне скорострелно. Начинанието на автора е абсолютно безсмислено, според мен. И само информативно да питам, братовчед ти с какъв телефон е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, някакво Sony, и не... Не е от 1500 лева :D Като цяло на него не му се занимава с компютъра, по-скоро аз го карам :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едно захранване е 30 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе то е 30 лева, ама ако трябва да даде и за преходник 30 лева.. И ще се откаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

едно захранване е 30 лв

Да това съществуващото е такова от 30 лв. Супер бюджетните захранвания дето стават почват от около 60 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това същеструващото е 10 лева :D Има едни на deepcool de480 за 40 и кусур лева, което би свършило работа, но не е там проблема :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хайде де съществуващото  не струва нищо ако няма кабелите да захрани едно видео

моето 30 лв купувано  преди 5-6 години и  ще му свърши работа ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

хайде де съществуващото  не струва нищо ако няма кабелите да захрани едно видео

Има си преходници за тази работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момци, т'ва е толкоз старо, че и в интернет не намирам информация, та този монитор Prestigio P177 има ли Dual-link DVI или трябва да се ползва преходник, че въпросната GT 630 и тя си е стара, та не разполага и тя с друго. Ако няма Dual Link DVI, то къв подяволите е порта на тоя монитор и едно линкче към преходдник ? :D 

P.S. Видеокартата от Наруто (нали, тъй беше) е продадена, та се спрях на тази - https://www.olx.bg/ad/asus-gt-630-2gb-ddr3-ID6K3nx.html#ada080da3e има D-sub, Dvi-I и HDMI, въпроса е монитора к'во има. А да, другия вариант е тази  https://www.olx.bg/ad/grafichna-karta-geforce-gt-710-2gb-ID6KudN.html#269a8df1b6, ваши предложения ?

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.