Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи момци от месеци карам братовчед ми да си вземе една видеокарта за потъващия му кораб, ама той инат, но все пак би дал 50-70 лева за видеокарта. Целта НЕ е да се ограят някакви тежки игри. Целта е игри като League of Legends, World of Warcraft 3.3.5 и подобни да вървят с 50-60 fps на ниска резолюция от сорта на 1024х768/800х600 и ниски настройки. Попаднах на една 560ti за 70 лева, да обаче тук идва проблема със захранването и кутията му. Не намирам никаква информация в нета за тях, а най-много ме притеснява изискването на тази видеокарта, а именно 2х6 пинови кабела, които се съмнявам т'ва пробито захранване да ги има. Единственото, което знаем за конфигурацията е това от листчето, кутията е като модела 2039, само че с други цветове, та вие какво предлагате ? Друга видеокарта ? Моля без излишни неща като "Да хвърля всичко" ; "Нека да спести още 100 лева" и прочие. 

FB_IMG_14948726213757882.jpg

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не погледнеш R7 240 Saphire 1 gb ddr5 с такава съм и с E6400+ 4gb ddr2 cs:go всичко на low very low 4:3 1280x1024+ launch options някви там изкарвам на mirage 50-80 fps но ми дропва до 20 понякога все пак не покривам минималните изисквания за процесор, а ти знаеш, че играте иска процесор. Играл съм и Outlast 2 демото доста добре вървеше към 30 fps на medium също така на LoL нямам проблем всичко на макс 120-130fps. Tomb Raider (2013) всичко high 1650x1050 към 25-30 fps.https://www.olx.bg/ad/videokarta-video-karta-sapphire-radeon-r7-240-1gb-gddr5-128bit-pcie-ID6HgsD.html#4b5ee4fd84   

П.С Картата лятото вади максимални 55 градуса дори и със стрес тест достигна до 60 почти не загрява колкото си мислех, а и все пак съм с малка кутия без много въздушен поток и с горно поставяне на захранването.

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е стара китайска бомбичка. А и сам може да му видиш лепенката че е 17А.

Отделно карта като 560TI ще е мега спъвана и е безсмислена дори да смениш захранването.

Виж за нещо като GT730 втора ръка.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е дали ще пасне на този компютър, който съм дал :/ Както казах не намирам почти никаква информация

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Roujin не съм казал, че трябва да е тази видеокарта, излезе ми обява в фб и реших като образец :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш че захранване на което дори съмнителния производител дава максимум 200W

не е добра идея да му слагаш карта искаща допълнително захранване дори да не е конкретната дето я дават 170W?

Нещо такова търси -

http://obiavi.data.bg/single/581940/продавам-plait-geforce-gt630-2gb-ddr3-64-bit

Картата е на ниво съвременно вградено видео и би дало искания резултат ако и процесора беше на подобно за съжаление не е.

Съдя по-резултатите с предишната пълноценна графика (530) и Пентиум (без хипер-трейдинг).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, то тва захранване е по-леш от мойто в къщи :D Ама, ако му изръся да даде 60 лева за захранване няма да иска :D Виж тази R7 240 ? За нея какво мислиш ? Отделно ме притеснява това захранване дали има нужните пинове :/ Той хал хабер си няма от хардуер, та и да го накарам да провери... М не... Отделно ме протеснява и кутията, че не могс да намеря в нетс нещо за това до каква дължина може да се постави видеокарта... А бе направо...

Сега като видях и тази GT 630 не е лоша, а и тази цена, май ще е тя. Можеш ли само да намериш дали ще пасне на кутията и захранването, че и без товс ми е бавен нета, а пък и не намирам инфо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата която съм ти препоръчал се бучва в слота... Предполагам поне с това ще се справи? 

Иначе е малка-еднослотова и не виждам проблем кутията да я събере. Те принципно се купуват за "домашно кино" тоест малки кутии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Се някакво след като му обясня, :D Тя не изисква ли допълнително захранване ? Или направо си тегли от дънната платка ? А с размерите на кутията ? Надявам се да се побере,жвсе пак е мъничка видеокартата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

маха се капака и се вижда какви кабели има захрнването

с подобен съм с 9500   gt

процесора идва слаб  клокнат на 3.2 ghz  40  fps 90-100%  натоварване .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време старите дъна бяха с 20 пинови захранвания ,тъй като картите бяха с много ниска консумация ,в последствие с напредване на технологиите бяха добавени от 4 пина  именно заради видеокарти с висока консумация.Съмняваме тази катайска пуканка да издържи много време .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Иво Димов написа:

...Съмняваме тази катайска пуканка да издържи много време .

Още повече, че вече се ползва от години. Като му сложиш да храни и видеокарта, ще клекне скорострелно. Начинанието на автора е абсолютно безсмислено, според мен. И само информативно да питам, братовчед ти с какъв телефон е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, някакво Sony, и не... Не е от 1500 лева :D Като цяло на него не му се занимава с компютъра, по-скоро аз го карам :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едно захранване е 30 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе то е 30 лева, ама ако трябва да даде и за преходник 30 лева.. И ще се откаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

едно захранване е 30 лв

Да това съществуващото е такова от 30 лв. Супер бюджетните захранвания дето стават почват от около 60 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това същеструващото е 10 лева :D Има едни на deepcool de480 за 40 и кусур лева, което би свършило работа, но не е там проблема :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хайде де съществуващото  не струва нищо ако няма кабелите да захрани едно видео

моето 30 лв купувано  преди 5-6 години и  ще му свърши работа ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

хайде де съществуващото  не струва нищо ако няма кабелите да захрани едно видео

Има си преходници за тази работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момци, т'ва е толкоз старо, че и в интернет не намирам информация, та този монитор Prestigio P177 има ли Dual-link DVI или трябва да се ползва преходник, че въпросната GT 630 и тя си е стара, та не разполага и тя с друго. Ако няма Dual Link DVI, то къв подяволите е порта на тоя монитор и едно линкче към преходдник ? :D 

P.S. Видеокартата от Наруто (нали, тъй беше) е продадена, та се спрях на тази - https://www.olx.bg/ad/asus-gt-630-2gb-ddr3-ID6K3nx.html#ada080da3e има D-sub, Dvi-I и HDMI, въпроса е монитора к'во има. А да, другия вариант е тази  https://www.olx.bg/ad/grafichna-karta-geforce-gt-710-2gb-ID6KudN.html#269a8df1b6, ваши предложения ?

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.