Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

проблемът е следния: Преди около 6 месеца си закупих Sony XA смартфон. В началото като снимах с задната камера нямаше проблем но на скоро забелязах че снима направо отвратително (като VGA) Пробвах да фокусирам, сменях режима на снимане, върнах фабрични настройки, пробвах и с други приложения за камера но нямаше никаква промяна вижда се просто ужасно. Предната камера снима поне 5 пъти по добре вижда се идеално. Примерно като снимам някакъв документ с задната не се чете абсолютно нищо колкото и да фокусирам пак е размазано докато с предната се вижда идеално а е само 5mpx. Ако някой се досеща какъв може да е проблема моля да даде савет.
Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Joro Ne написа:

Здравейте колеги,

проблемът е следния: Преди около 6 месеца си закупих Sony XA смартфон. В началото като снимах с задната камера нямаше проблем но на скоро забелязах че снима направо отвратително (като VGA) Пробвах да фокусирам, сменях режима на снимане, върнах фабрични настройки, пробвах и с други приложения за камера но нямаше никаква промяна вижда се просто ужасно. Предната камера снима поне 5 пъти по добре вижда се идеално. Примерно като снимам някакъв документ с задната не се чете абсолютно нищо колкото и да фокусирам пак е размазано докато с предната се вижда идеално а е само 5mpx. Ако някой се досеща какъв може да е проблема моля да даде савет.
Благодаря

Някой да се е сетил да почисти прозорчето на задната камера? (с микрифибърна пърпичка)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, capnemo написа:

Някой да се е сетил да почисти прозорчето на задната камера? (с микрифибърна пърпичка)

Чистил съм го, няма промяна..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Joro Ne написа:

Чистил съм го, няма промяна..

Проверете настройките на приложението на камерата, опитайте с друго приложение, примерно това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камерата явно е повредена. Носи телефона на сервиз. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да го занесеш на сервиз направи един reset както е дадено в YouTube там дават винаги ценни съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах този проблем със един китайски смартфон андройд  и задната ми камера беше много замацана като твоята нищо не се вижда и го бях закарал на сервиз но не ми даваха гаранция че ще стане но след това го оправиха било от афтофокуса така са ми казали

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.05.2017 г. в 13:52, Person написа:

Преди да го занесеш на сервиз направи един reset както е дадено в YouTube там дават винаги ценни съвети.

Пробвах няма промяна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи е за сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.