Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет!

Имам една останала телевизионна антена на виваком и искам чрез нея да хвана националните телевизионни канали. Къщата се намира в Еленския балкан, ако това има значение. Може ли да ми препоръчате тунер към, който да вържа антената и евентуално има ли значение какъв ще е телевизора?

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, 3pCall написа:

в Еленския балкан, ако това има значение

Огромно. Много зависи от конкретното място и баирите дали има покритие и каква антена ще трябва.

преди 51 минути, 3pCall написа:

евентуално има ли значение какъв ще е телевизора

Да. Ако е плосък и поддържа MPEG4 трябва само антена, Ако не трябва и външен декодер.

Това всичкото при условие че искаш да е безплатно. С пари винаги може през който и да е сателитен оператор. При положение че пред антената няма стръмен баир или разлистено дърво да закрива спътника.

Попитай из съседите някой гледа ли ефирно и с каква антена. Като се изясни има ли покритие и колко е силен сигналът ще коментираме и антената. Населено място? Има поне десетина теми, чети.

За Елена - 49 канал РРС Елена - Горни Чукани, 100 W

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Филипов написа:

Попитай из съседите някой гледа ли ефирно и с каква антена.

Огледай се и по покривите/дворовете - има ли антени за ефирна телевизия и колко високо са вдигнати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти.
Махала е, няма никакви съседи. в този район е къщата - 

.
Не разбирам и заради това питам по специфично. Решено е, че ще се купи нов телевизор, но не знам с какви букси трябва да е и какъв тунер към него и как да се свържи всичко.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Буксите са подробности. Много ме съмнява въобще да има покритие, но знаеш ли . . .  Телевизорът също е подробност. Дори ако е необитаемо е по-добре стар кинескопен заради кражби. И селския ток, който едва ли е стабилен.

Не казваш заглавието на махалата, питай НУРТС откъде е покритието ако го има. Като гледам се пада между 2 зони, можеш да преслушаш и Котел / Соколарци на 40 канал. Не знам колко километра са до тях, но антена (не стара, а специализирана)  е задължителна. Харесай си по картата http://www.predavatel.com/bg/5/kotel

Може да имаш надежди и за по-мощните предаватели Карандила (Сливен) 37 канал и вр. Ботев 57 канал. Май Карандила ти е играта, като гледам картата. ако има насоченост на север. Защото Ботев няма на юг.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.