Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Прост въпрос.Заслужава ли си да взема 4 гб рам памет DDR3?Вече DDR4 се наложи доста сериозно, но пустата DDR3-ка не сваля цените.Да беше 20-30 лева, ще ги прежаля, ама същата като тази дето имам сега е 65 лева.Уж мислех, че 4гигабайта ще ми стигнат що-годе, то за наникъде с тях.Отвора един хром и лига, то ако искам да outtab-на и докато пустия харддиск се развърти и ми иде да забода един в компютъра и да го изхвърля.Струва ли си изобщо да си купувам DDR3 рам.Нямам никакво желание, но вече 4 не стигат дори и само за хром и ос...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/ram-pamet-za-laptop-i-kompyutar-ddr3-ddr2-ddr-4gb-2gb-1gb-ram-notebook-ID5mZhq.html#5c66e4d558;promoted
в момента нямат 4GB DDR3 - чакат се за другата седмица в доставката

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

в момента нямат 4GB DDR3 - чакат се за другата седмица в доставката

Не знам от къде ти е инфото, но вносителя не е един и в сайта на мост има точно 5 модела DDR3 4GB.

Untitled.thumb.jpg.62916512e6b691fffa26d0197ef68d33.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, pconline написа:

Не знам от къде ти е инфото

От разговор очи в очи с продавача. И не знам защо реши, че продавачът има нещо общо с Most.

https://www.olx.bg/ad/ram-pamet-za-laptop-i-kompyutar-ddr3-ddr2-ddr-4gb-2gb-1gb-ram-notebook-ID5mZhq.html#5c66e4d558;promoted

Цитат

4GB DDR3 1600MHz PC3L - 12800 SODIMM - 29лв - НЯМА НАЛИЧНОСТ
4GB DDR3 1600MHz PC3 - 12800 SODIMM - 29л в- НЯМА НАЛИЧНОСТ
4GB DDR3 1066MHz PC3 - 10600 SODIMM - 27лв - НЯМА НАЛИЧНОСТ

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, ExaFlop написа:

От разговор очи в очи с продавача. И не знам защо реши, че продавачът има нещо общо с Most

Не съм разбрал, че става дума за конкритен търговец.

преди 2 часа, ncl написа:

SODIMM не са ли за лаптоп?

Въпроса е така зададен че можем само да гадаем какво точно му трябва на автора. 

преди 15 часа, Pamlea написа:

доста сериозно, но пустата DDR3-ка не сваля цените.

Не се и надявай скоро паметта да поевтинее по-вероятно е да поскъпне. Както се случва, също и при SSDтата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ncl написа:

SODIMM не са ли за лаптоп?

Е за лаптоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за настолен компютър.Също така не желая да е втора ръка.Просто попитах дали си заслужава, защото има DDR4 на пазара, а не търся предложения.

Буквално се получава следното.Пускам CSGO на максимална графика, и ако имам отворен гугъл хром и spotify приложението, когато тръгна да влизам в competitive game, зареждането на картата отнема буквално 2-3 минути.Ако Outtab-на, за да затворя браузъра, отново отнема нереално много време.Става въпрос за I5 4460/GTX950.Иначе самата игра си върви с над 200 кадъра, но доста често зацепва  за части от секундата.Мисля, че му викаха Stuttering.

Редактирано от Pamlea (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както го описвате е твърде вероятно проблема да е в диска е не в недостатъчно рам. Първо направете почистване от ненужните неща след това дефрагментиране и ако не се промени ситуацията тествайте диска и се замислете за едно SSD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.