Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Компютъра ще се ползва само за игри. Какви точно - не зная. CS, WOW - това съм забелязал на екрана, но повече информация нямам.

Целия бюджет също не съм наясно, но предполагам, че за дъното, процесора и оперативната памет са предвидени между 600 и 750 лева.

Видеокартата ще бъде GTX1060 6GB DDR5, не зная кой точно производител.

Дисковете - или 1TB SATA, или ще има и едно SSD 120GB, за операционната система.

Кутията, твърдите дискове и видеокартата са избрани. Въпросите ми са за дънната платка, процесора, захранването и паметта.

Въпроса ми е процесор, еквивалентен на I5-7400, или близък по характеристики, но без вградена видеокарта? Предполагам, че ще ми препоръчате нещо на цокъл 1151.

И подходяща дънна платка за него?

Предвиждат се 8GB RAM DDR3 или DDR4. 8 или 2*4 ще препоръчате?

Дънна платка с какъв чипсет бихте препоръчали? H110? B150? Нещо друго?

Каква мощност захранване? Да се доверявам ли напълно на онлайн калкулаторите?

Извинявам се за хаотично поставената тема, но информацията съм си я смукал от пръстите. Човека, за който е системата, не е напълно наясно какво точно иска, или ако е наясно - това не е стигнало до мен. От мен само се очаква да бъда консултанта, който да избере подходяща конфигурация.

Благодаря предварително за всеки съвет, който получа.

Редактирано от Shreek (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Shreek написа:

Компютъра ще се ползва само за игри. Какви точно - не зная

До тук става ясно, но има едно НО!

преди 3 часа, Shreek написа:

Кутията, твърдите дискове и видеокартата са избрани

Покупката направена ли е вече? Дайте инфо за кутията марка/модел. Не знам от къде ще пазарувате и какво сте наумили, но най добре дайте един бюджет за всичките части и тук ще ви се направи една балансирана система за целта.

Ако пък не, моето предложение е това като примерна конфигурация но пак казвам че трябва да дадете инфо за кутията и ако може и другите неща:

asdas.jpg

Може да се влезе и в бюджета от 750лв но никак не ми се иска да режа от процесора, и все пак ако тези 47лв над бюджета са проблем ще трябва да се режи от процесора като го заменим със 7400. За това казвам че би било по добре да се даде ако е възможно бюджет за всички части и тук на място да се балансират нещата.

Редактирано от goodly
Забравих, да допълня! (кви са тия глупости причина за редакция) все едно някой го интересува. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.