Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди година и нещо (Януари 2016) си купих лаптоп Asus GL552VW и до този момент винаги си е работел безупречно (с изключение на Intel ME Service-а, който даваше проблеми понякога, но това е друга история) и винаги съм ползвал активно до този момент. 1 месец по-късно му взех и ssd на intel 120gb, на което винаги до този момент е ползвана само ОС и евентуално 1-2 игри от steam, програми като dreamweaver, photoshop, visual studio - за по-бързо зареждане. Останалите работи се съхраняват на 1tb hdd-то (около 600gb съм използвал), което идва с лаптопа. Преди няколко дена се наложи да копирам обемна информация от SSD-то на HDD-то. В началото скоростта се движеше с около 50-60mbps, което си е приемливо (предвид, че hdd-то не може да понесе повече), но в последствие се забавяше и накрая стигна дори до 0 и ми се стори странно.. Нито рестартиране помогна, нито нищо. Помислих, че е нещо от ОС, тъй като не беше преинсталирана от няколко месеца и затова реших да го преинсталирам (винаги съм слагал само windows 10). След преинстала, това се оправи, но все пак реших да направя проверка на хард дисковете за всеки случай да се уверя, че всичко е наред. Разтърсих се и видях, че доста хора хвалеха програмата HD Tune, изтеглих я и я инсталирах. В отделчето Health първоначално изкара 1400 unstable sectors, изтеглих HDD Regenerator и ги оправих, но после се появиха нови и сега седят 432 останали (цифрата не мърда повече, от както вече не пипам HDD Regenerator-а). Та, ако всеки път като оправям ще изникват нови, има ли смисъл от това изобщо? Колко живот му остава на този hdd и ако го форматирам/пресъздам дяловете ще се махнат ли тези лоши сектори? (не ми е проблем дори информацията да се загуби - ако това ще оправи хард диска - ще го направя) Трябва ли да се купува нов hdd за този лаптоп или има някакъв краен начин да оправя проблема и да продължа да си го ползвам (само за данни, не ОС)? Между другото, лаптопа все още е в гаранция (Януари 2018), но не съм сигурен дали ще го оправят/сменят просто така. :ohmy: 

Ps. Лаптопа го изпуснах веднъж

Capture.PNG

Редактирано от Martyn Stanchew (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диска ти е за смяна. Ако лаптопа е в гаранция ще ти го сменят. Не дръж ценна информация на него, защото може да я загубиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ами ако примерно кажат "как разбра, че му има нещо на този хард диск" и като кажа, че съм използвал разни софтуери за проверка и кажат, че няма как да стане, защото по някакъв начин може да са го развалили тези програми? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Martyn Stanchew написа:

Добре, ами ако примерно кажат "как разбра, че му има нещо на този хард диск" и като кажа, че съм използвал разни софтуери за проверка и кажат, че няма как да стане, защото по някакъв начин може да са го развалили тези програми? 

Отиваш в сервиза и им казваш, че има ядове, забива, бави и там ще му направят нужните диагностики и тестове! Не споменаваш  какво си правил! Не разбирам обаче какви са тези самоинициативни гимнастики при положение - гаранция!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Кумчо вълчооо написа:

Ми, машината е потребителска т.е. можеш да инсталираш и деинсталираш всякакви програми и приложения. Тази програма няма как да навреди! Друг е въпроса ,че подобна програма "прати" и моя диск в контейнера и ей , на 3-та година без ядове си работи! Все пак едно на ум и си направи резервно копие на всичко ценно! Иначе отиваш в сервиза и им казваш, че има ядове, забива, бави и там ще му направят нужните диагностики и тестове!

Принципно, лошите сектори си ги изкарваше в програмите още преди да направя опит за поправка, така че и аз се съмнявам да съм направил нещо аз, но четох из някакви статии, че лошите сектори се получавали от изпускане/физическо въздействие, а аз съм го изпускал този лаптоп (веднъж).. Иначе останалото звучи добре, което написа (да им кажа, че забива и т.н., те ще си направят тестовете и ще видят лошите сектори), но как ще им кажа, че забива, след като ОС-а ми е на ssd-то? Фактически няма как да ми забива.. :D

Редактирано от Martyn Stanchew (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако премълчиш че е изпускан и не му личи, може и да мине номера да го сменят гаранционно.

Ама иначе ме съмнява, че гаранцията покрива твърдо кацане на Земята.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Martyn Stanchew написа:

Принципно, лошите сектори си ги изкарваше в програмите още преди да направя опит за поправка, така че и аз се съмнявам да съм направил нещо аз, но четох из някакви статии, че лошите сектори се получавали от изпускане/физическо въздействие, а аз съм го изпускал този лаптоп (веднъж).. Иначе останалото звучи добре, което написа (да им кажа, че забива и т.н., те ще си направят тестовете и ще видят лошите сектори), но как ще им кажа, че забива, след като ОС-а ми е на ssd-то? Фактически няма как да ми забива.. :D

Мммм малко промених горният си пост, но!

"но как ще им кажа, че забива, след като ОС-а ми е на ssd-то? Фактически няма как да ми забива.."       -        пробваш, блъфираш и каквото излезе!

"а аз съм го изпускал този лаптоп (веднъж)"      -      не споменаваш, но при наличие на груби следи ......!?!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Кумчо вълчооо написа:

Мммм малко промених горният си пост, но!

"но как ще им кажа, че забива, след като ОС-а ми е на ssd-то? Фактически няма как да ми забива.."       -        пробваш, блъфираш и каквото излезе!

"а аз съм го изпускал този лаптоп (веднъж)"      -      не споменаваш, но при наличие на груби следи ......!?!

Не, има дребни драсканици на места, но не и следи от изпускания. А колко ли време ще го държат, след като го дам в сервиза на Asus.. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Martyn Stanchew написа:

Не, има дребни драсканици на места, но не и следи от изпускания. А колко ли време ще го държат, след като го дам в сервиза на Asus.. ?

Не се наемам да коментирам. Зависи, но обикновенно срока е 30 дни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Martyn Stanchew написа:

Няма какво да казват. Ако хард диска е в гаранция ще ти го сменят с нов. И те ползват подобен софтуер като твоя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от O.o o.O
      Картата е Gtx 1060 Rog strix 6gb когато сглобих ПЦ-то всички беше нормално и работеше подобаващо, но след като свалих игра(Дота2) и я пуснах за тест да видя как ще върви, екрана стана целия на вертикални черти и стоя така приблизитело 20сек. Пц-то се рестартира и при всеки нов рестарт тези черти/квадратчета се появяват по различен начин, веднъж на шахматно и тн.Пробвах и със сваляне на картата и след което поставяне отново, но нищо. Въпроса е от какво може да е това и съответно какво да направя?
      Картата е гаранционна
      Пц-то е:
      I5-8400
      8GB RAM GOODRAM 2666mhz
      Corsair vs650 
      120gb ssd
      2tb HDD
    • от Dani 01
      Здравейте! Имам 2 dvd  мини диска които са с записи от камера... Там има папка VIDEO_TS в която има IFO VOB и BUP файлове... Аз го отварям с potplayer като избера отваряне на папка...
      Ето моето желание: Искам тези всичките файлове да ги направя на един DATA FILE /.avi или нещо друго/ и да си го сложа на лаптопа.. .и да мога да го обработвам и т.н.... Може ли да стане това с Nero? Ако не с каква програма? /безплатна, ако може.../ 
    • от Svetlio88
      Здравейте!
      Препоръчайте смартфон до 300 лв. (това ми е абсолютния таван), който да е задължително с дисплей 5.5", тъй като големият дисплей е важен за мен.
      За момента се колебая между следните модели:
      1. Xiaomi Redmi Note 5А Prime 
      Операционна система: Android 7.1 Nougat
      Дисплей: 5.5" (1280x720) IPS
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Камера: 13 MP
      Добри параметри като за парите, които мога да отделя, но като кажа името на марката много хора ме гледат с недоумение
      2. Xiaomi Redmi Note 5А
      Операционна система: Android 7.0 Nougat
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 2 GB
      Вградена памет: 16 GB
      Една идея по-евтина алтернатива на горния, компромис с параметрите.
      3. Meizu M3 Note
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Добри параметери като за парите си, но тази марка поне за мен е напълно непозната и се съмнявам в качеството, предвид ниската цена. 
      4.  Meizu U20
      Операционна система: Android 6.0
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Сходна цена с горния, но по-малко памет?? Тук дилемата е по-малко памет и Андроид 6 при У20 срещу повече памет, но андроид 5.1.1 при М3 Ноут.
      5. HTC Desire 728G
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1280x720) Super LCD2
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Оперативна памет: 1.5 GB
      Камера: 13 M
      По-популярна марка, за качество незнам. Това е телефон, който ми харесва най-много чисто визуално, особено варианта с белия панел. Бих се радвал ако разясните дали операционната система Android 5.1.1 е "минус" за този телефон спрямо Android 7.1 при Xiaomi. Първоначално се бях спрял на HTC, но бюджетните модели гледам са доста стари.
      6. HTC Desire 820
      Операционна система: Android 4.4.2
      Дисплей: 5.5" (1280x720) LCD
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.5 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Това е телефон, който наистина ми харесва много като дизайн. Но се замислям, защото самия модел май е старичък, а и Android 4.4.2 също, при наличие на 7 версия при други смартфони.
      7.  ASUS ZenFone Go ZB552KL
      Операционна система: Android 6.0
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Като марка Асус я харесвам много и бих заложил на нея, независимо дали е за смартфон или лапоп. Този модел е по-ниска цена от всички гореизброени модели, разбира се това е и компромис с параметрите, но пък имам доверие в марката.
      Това са моделите, на които съм се спрял, но не се ограноичавам само до тях. Вероятно има и други подходящи модели и марки.
      Приоритет при избора ми е наличие на 5.5" дисплей и приемливо качество на материалите, от които е изработен. Първите модели предполагам са по-бюджетни и съмнителни поне за мен марки, но вероятно по-нови модели. Последните (HTC и Asus) са по-познати и класически модели, но вероятно по-стари. С различните версии на Андроид не съм запознат, така че разчитам на Вас  
      Благодаря предварително на всеки!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.