Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

Трябва да снимам малко по-дълго видео с фотоапаратчето ми Sony CyberShot DSC-W710,

и ще му купя 16 GB карта, вместо досегашната 2 GB.
В един интернет-магазин намерих няколко SD карти,
а в местния магазин има само един модел Transcend , но е Micro SD, с преходник.
На въпроса ми за SD, търговецът каза, че ако намеря някъде SD, 
тя ще е стара на поне 2 години,
защото вече Micro SD бил стандартът, и SD вече не се произвеждат.

Моля да споделите, ако знаете нещо по темата !
Може ли да се разчита на Micro SD , така, както на SD ?
Най-вече заради малкия размер,
и заради допълнителния "слой", контакти,
през които се предават данните

Предварително благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заради допълнителния слой контакти не мога да те посъветвам какво да избереш, но размерът няма значение. Използвам 16ГБ microSD карта на Transcend и 32Gb Samsung Evo в телефона и в видео камерата, която ползвам в колата. Работят си без проблеми и двете карти. Обаче и двете са клас 10, т.е. подходящи за видео запис. Ако не ме лъже паметта, когато Microsoft пуснаха Nokia Lumia телефоните си имаха изискване за микро СД картите, които ще се слагат в телефоните. За качествен запис на видео задължително да се използва клас 10 карти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не, няма да окаже никакво влияние преходника или поне не би трябвало. 16гб в момента е минимума, то по-малка едва ли и ще намериш. MicroSD е по-добре, от гледна точка на това, че е съвместима с всяко едно устройство. Аз от години ползвам MicroSD карти вместо флашка, с миниатюрен преходник. Class10, но и UHS-I. Не знам има ли вече UHS-II... Разликата м/у 16 и 32 бг в парите е минимална, тъй че ако апарата поддържа по-големи карти, по-добре да се вземе по-голямата. Моите карти са предимно Adata, защото са евтини и качествени. Взимал съм ги преди за около 20 лв. за 32 гб. UHS-I карта, сега виждам, че леко са поскъпнали.

http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=48641

преди 1 час, Недко написа:

... ако намеря някъде SD, 

тя ще е стара на поне 2 години,
защото вече Micro SD бил стандартът, и SD вече не се произвеждат.

...

Силно се съмнявам това да е така, тъй като SD карти има навсякъде и то доста бързи - 64 gb  и повече, uhs-i u3

Независимо от това, бих предпочел MicroSD.

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изисквания на фотото за използване на картите:
http://docs.esupport.sony.com/dvimag/DSC-W710_W730_guide/eng/contents/12/01/05/05.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиша от телефона и е малко неудобно да правя проучвания за цените, но emag е последния и най-най-последния ми избор за пазар. Същата Adata там е примерно 2 пъти по-скъпа. Сума фирми сериозни приемат поръчки през Интернет, защо точно ebag, които освен че са румънци, държат най-високите цени, но отгоре на всичко и най-нагло се рекламират като магазина с най-ниските цени, което е абсурдно. Аз тъй или иначе за подобни нещица предпочитам китайците от GearBest - светлинни години е разликата м/у китайския и българския търговец, ама това е друга тема... Тук Мост, Ресет, Никем, Плесио и т. н. и т. н. все е по-добре от емаг.

Sent from my E5823 using Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Недко написа:

Може ли да се разчита на Micro SD , така, както на SD ?

Разликата е че Micro SD е по-малка и се пъха в адаптор, и ако картата се измести от адаптора, при поставянето на камерата на стойка, може да  се изгуби инфото, тосест каратат да се измести.  Като правиш видео или снимки файлът за да се запамети минава през адаптора и след това през картата.

Докато SD картите имат вградени нишки, на които се запаментява инфото моментално,тоест  няма преходник.

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, djagi написа:

Пиша от телефона и е малко неудобно да правя проучвания за цените, но emag е последния и най-най-последния ми избор за пазар. Същата Adata там е примерно 2 пъти по-скъпа. Сума фирми сериозни приемат поръчки през Интернет, защо точно ebag, които освен че са румънци, държат най-високите цени, но отгоре на всичко и най-нагло се рекламират като магазина с най-ниските цени, което е абсурдно. Аз тъй или иначе за подобни нещица предпочитам китайците от GearBest - светлинни години е разликата м/у китайския и българския търговец, ама това е друга тема... Тук Мост, Ресет, Никем, Плесио и т. н. и т. н. все е по-добре от емаг.

Разбрал-недоразбрал - вой до небесата. Показах близостта на цените между 16 и 32 GB карти.
А що се отнася до цените - ами, направи аритметиката за цена на карта, доставена с платен и доставена с безплатен куриер...

http://www.emag.bg/karta-pamet-hama-micro-sdhc-16gb-klas-10-adapter-108085/pd/DN85JBBBM/ - 18.99лв

http://www.gearbest.com/memory-cards/pp_619158.html - $7.51 - 13.80 (1$=1,83629)
Не дай боже да се наложи да върнеш картата - +15лв БГ пощи

Та колко е огромната разлика? 5 лева грубо и 30 дни чакане?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ExaFlop написа:

Разбрал-недоразбрал - вой до небесата. Показах близостта на цените между 16 и 32 GB карти.
А що се отнася до цените - ами, направи аритметиката за цена на карта, доставена с платен и доставена с безплатен куриер...

Аха, ясно ;) Не съм си пил кафето още, затова :) Имам някаква неприязън към емаг, защото са много нагли в лъжите... Някакви конкретни цени по случайност може и да са изгодни при тях. А колкото за разликата м/у 16 и 32, то да, гледайки първия ред е 6 лева разликата.

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сър, с'тинката цепя на две! И съм установил някои истини (за себе си) за е-пазаруването от азиатския пазар.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата година имам над 80 (или някъде там) поръчки от GearBest, няколко от BangGood и 1-2 от eBay. От AliExpress избягвам пазар. Средно на поръчка $20-30. Почти винаги за по-големите поръчки си намалям с 30% цената (от точки). Няколко пъти ми връщат пари, въпреки че в последствие си получих стоката, а единия път им се ядосах, че беше без тракинг, въпреки че платих за такъв и пак ми върнаха пари. Преди време си ги бях смятал, отстъпките в точки и други екстри са ми за над $300, сега мисля, че може да прехвърлят $500. Няма как да не съм доволен. Поръчвал съм неща за центове, за които ми дават точки в тяхната система за над $1.5... Да им се чудиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, A.com написа:

но размерът няма значение.

При по евтинките дигиталчета има знечение. Моята камера поддържа до 8ГБ без значние какъв клас е картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, NBS 9322 написа:

При по евтинките дигиталчета има знечение. Моята камера поддържа до 8ГБ без значние какъв клас е картата.

За поддържания от устройството размер си прав, че има значение. Аз обаче разбрах, че автора на темата има предвид физическия размер на самата карта(SD - microSD), а не наличната памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Programmer-01
      Здравейте! Имам много малко памет на вътрешното хранилище на телефона ми и когато инсталирам нещо от Google Play ми изписва, че нямам достатъчно памет. Сложих памет карта с 32 гб, Възможно ли е нещата да се изтеглят и да се инсталират само на памет картата с помощта на някаква програма или по някакъв друг начин?
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден на всички Преди време си закупих едно телефонче от OLX.Телефона е Htc Wildfire S взех го за 150 лева и до ден днешен съжалявам за тази моя грешка Незнам от къде да започна честно казано,телефона е баран из настройките много като за начало неможе да се руутне карал съм го на сервиз момчето казва може да се руутне но ще ти взема много пари не си струва.Другия проблем е,че никога нямам вградена памет поне успях да инсталирам custom android уж за по малко памет да ми взема но файда никва.Единственото което имам инсталирано допълнително в телефона след преинсталацията на андроида е : Opera Mini ... TrackID ... App 2 SD !!!
      Та въпроса ми е ... Има ли програма с която може да се премества памет от SD картата на телефона към вътрешната му памет ? P.S. SD картата ми е 16GB пропуснах да спомена Ако някой знае няква програма да пише коментарче щот тоя телефон много ме нерви Достатъчно ми е да прехвърля към 2-3GB от картата към вътрешната щот сега ми пише свободна вътрешна памет : 4.9мб и нито мога да отворя камерата да снимам нито да вляза в албумите в снимките или клиповете ... пише ми моля освободете памет Моля някой ако знай някой програма да пише Спешно е Мерси Предварително
    • от Soviet Soldier
      Внимание ИЗМАМА! Във въпросната страница се предлагат китайски копия на карти памет Самсунг. Проблема е там ,че купувате карта ,която в страницата се предлага за 39лв реално от aliexpress.com може да си поръчате за 9 долара с доставката. Картите не отговарят на това ,което пише на тях ,примерно купувате 32GB карта ,а в нея реално има само 2GB памет. Оригинална карта Самсунг клас 10 64BG струва поне 130лв. Разберете ,че е невъзможно до ви предложат работеща карта памет 64 GB клас 10 за 9 долара. 
      Моля разпространете тази информация и по възможност сигнализирайте органите на реда. Нека ние интернет потребителите ,да се пазим взаимно от подобен тип измами!

https://www.facebook.com/pages/Super-Bit/1424243301172345
    • от uprct`
      Здравейте,
      Баща ми е международен шофьор и използва таблет Asus MemoPad hd7 с ОС Андроид, на който поставихме най-новите карти на iGO преди 2 месеца. Проблема е там, че картите са записани на картата памет. След нормално употребяване без вадене на картата днес изненадващо му вади грешка. Нещо подобно на това - "Preparing SD card", "Checking for errors". В камиона няма достъп до компютър да я пусне на четец, евентуално уикенда, но без навигацията е много трудно да се оправя с карти.
      Ще бъда благодарен на всеки отзовал се, че има да кара поне още месец.
    • от just_a_fil
      Samsung Galaxy Duos I8262  със Android 4.1 Jelly Bean. Въпроса ми е следния инсталирах си Micro SD карта 8 Gb може ли да настроя приложенията да се инсталират на карта памет и как се прави ?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.