Премини към съдържанието
Bel1al

Неработещи програми в следствие на липсващи dll файлове

Препоръчан отговор

При инсталирането на една игра имах следната грешка - 0xc000007b, след кратка консултация с google попаднах на клип в тубата който препоръчваш следната програма за поправяне на проблема - aio-runtimes, инсталирах я и успях да инсталирам играта. След ден-два обаче се появиха проблемите, при опит да отворя Corsair Link (по-късно разбрах, че не отваря и DDU и още една програма) получавам следната грешка:

error_corsair_link.png

Опитах да я деинсталирам Corsair Link но не се получи даде грешка, че не може, опитах да я инсталира наново и пак същата грешката която съм постнал по-горе. Ъпдейтнах DirectX, Net Framework и какво ли още не и нищо. Даже отнякъде намерих липсващия .dll фаил и го добавих в System32 и пак нищо. Ъпдейтнал съм Windows и пробвах с sfc /scannow и за моя голяма изненада всичко беше наред:

problem_dll.png

От нета четох, че липсващия dll файл може да се добави и ръчно, дръпнах DirectX и потърсих но там нямаше точно този dll имаше d3dcompiler_43 ама като не е същия има ли смисъл да се добавя ? Та някой ако е имал подобен проблем и го е разрешил ще бъда благодарен ако сподели.

p.s.

Windows 7 64bit Home Edition

Сканирал съм с On-line скенера на ESET и Malwarebytes като последната намери някакви съмнителни файлове, само дето не ги записах какви са, ами направо ги изтрих :(

Редактирано от Bel1al (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За липсващи dll никога не се търсят такива от нета и да се заместват. Така ако ставаше щяхме да минаваме и без преинсталация на уиндоус понякога. Това което си направил или chkdsk  но трябва първо да е чисто. Така като казваш All in one Runtimes не ми става ясно. Visual C++ Runtimes 2005, 2008, 2012, 2013, 2015 ??

https://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Тази грешка я видяхме. Дай с този инструмент да видиме какво ще покаже. Сложи отметките и дай GO! Публикувай резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.lifewire.com/important-reasons-not-to-download-dll-files-2624455:

Прегледай инфото в линка и клипа!Понякога липсата на такива фаилове не е единствения проблем,а част от по-голям проблем.И не се търси и тегли отделен файл оттук и оттам,подобни опити обикновено са обречерни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://msoos.wordpress.com/2010/09/11/0xc000007b-error-solution/; Има и подобна тема тук преди време,прегледай я най-вече първата  и последната страница;https://www.kaldata.com/forums/topic/230063-грешка-0xc000007b-не-мога-да-я-премахна/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _Alex&Vanko_ написа:

Ами aio-runtimes v2.4.1.0 това дали е достатъчно ?

Прикачих файла от MiniToolBox

A ето и от chkdsk

chkdsk.png

Слави това от първия линк съм го правил, сега ще прочета какво пише във втория линк. Благодаря.

MTB.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

C:\Program Files (x86)\Western Digital\WD App Manager\WDAppManager.exe

C:\Program Files (x86)\GIGABYTE\AORUS GRAPHICS ENGINE\MBLed.exe

За какво са тези че не ми е ясно. Иначе дава лоши сектори. Провери с HDTune.

Malwarebytes има логове трябва мисля беше да му сложиш отметка на скан лога не протекшън лог и да го изнесеш отдолу бутона в текстови файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото е програма за настройка на преносимия ми WD диск и тя също изкарва d3compiler_47 липсва и тн.

Второта програма е фирмен софтуер от Gigabyte за настройка на видеокартата.

Имам релокейтнати сектори на SSD-то от около година, и броя не се е променял.

SSD.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези две неща дават проблем също. Освен ССД имаш червен уестърн диджитал външен? Там как е? И това е здраве а не еррор скан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Net Framework, Visual C++ имат различни версии и всяка една от тях се нуждае за определена програма. Инсталирай следния ъпдейт: http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/updt/2017/05/windows6.1-kb4019990-x64_35cc310e81ef23439ba0ec1f11d7b71dd34adfe5.msu И кажи дали има промяна.

PS: Трябва да имаш SP1 преди да качиш ъпдейта.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A Wise и той ли е проблем ? Вече не знам какво съм слагал, толкова много майкрософтски неща инсталирах че ....

М/у другото Aorus Graphics Engine работи и нито се бъгва нито нищо ? Правя си разни настройки ? Дръпната е от сайта на Gigabyte...

WD Red ми е втори хард, а онези програмки дето 'гърмят' са за външния хард WD Паспорт или нещо от сорта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейта пробва ли го?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента освен ССД-то и харда е бил включен. Не съм сигурен дали инструмента ще ми изпише че на ССД-то са лошите сектори или по дефолт пише харддиска. Затова ти казвам да ги провериш и двата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето скан на SSD-то:

SSD.png

След малко на хард диска...

@Eclipse2G май стана работата, отворих Corsair Link и програмките на преносимия хард се отвориха, само DDU-то се запъва ама ще видим. Какъв беше този ъпдейт уж съм ъпдейтвал ? Много ти благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Bel1al написа:

След малко на хард диска...

Eclipse2G  

@Eclipse2G май стана работата, отворих Corsair Link и програмките на преносимия хард се отвориха, само DDU-то се запъва ама ще видим. Какъв беше този ъпдейт уж съм ъпдейтвал ? Много ти благодаря !

Updates  5/15/2017
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И DDU-то тръгна не съм кликнал където трябва :ph34r:

Деинсталирах Wise Registry Cleaner-а

Харда май ще се сканира чак утре :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай DirectX 9.0c и проблемът с липсващите библиотеки ще се реши. Стартирай инсталатора с администраторски права.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, но поне за сега проблема се оправи благодарения на ъпдейта който ми даде Eclipse2G :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боклуците които е намерил Malwarebytes може да са от Wise Registry Cleaner-а. Доверявам се само на CCleaner! Останалите подобни програми намират по 2000 проблема което ми се струва насериозно.За мен не е баш антивирусна Malwarebytes но имаше проблем с комбинирането с такава. С коя ще стане не мога да ти кажа а преди беше чудесно допълнение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.