Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Отдавна не съм си правил компютър и искам съвет. Спрял съм се на тази конфигурация. Компютъра ще се ползва предимно за AutoCad и офис пакет. 3D проектиране на интериор е най-тежкото, което бих правил. Най-вероятно ще си поръчам 8gb рам за да може след време да сложа още 8.

Въпросите ми са следните:

1. Добре ли е комбинацията - дъно, процесор, захранване

2. Има ли вариант временно да я ползвам без видеокарта за да си купя след няколко месеца по-скъпа (като през това време ще се ползва само за офис пакет). Монитора ще е 1080p

3. Ако някой има наблюдения над тази видеокарта и смята че за по-прости проекти ще ми върши работа направо да си я поръчам.

За сравнение сега вкъщи съм с Athlon 425 x3 , 2x4GB Corsair , ASUS GTX 460 768mb и ми е напълно достатъчен за тези нужди. Искам да си направя подобен комп за офиса, защото с лаптопа се измъчих. Благодаря предварително за съветите!

компютър.bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбирам защо ти е AMD ? 

Аз предлагам това: http://nikem-bg.net/cart/56543p1r56522p1r56947p2r54541p1r54805p1r56648p1rf.html

И една видео карта си купуваш по-твой избор и си готов.
Това което съм изгбрал е със 2х8GB рам. Може да поръчаш само 1 плочка и след време да си вземеш втора ако не се вписва в бюджета.

ПП: Има вариант да ти излезе и по-евтино като вземеш някой части втора ръка. Ако имаш интерес пиши ми на ЛС. Ще ти дам линк към един форум :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, JoRkA написа:

Само не разбирам защо ти е AMD ? 

Аз предлагам това: http://nikem-bg.net/cart/56543p1r56522p1r56947p2r54541p1r54805p1r56648p1rf.html

И една видео карта си купуваш по-твой избор и си готов.
Това което съм изгбрал е със 2х8GB рам. Може да поръчаш само 1 плочка и след време да си вземеш втора ако не се вписва в бюджета.

ПП: Има вариант да ти излезе и по-евтино като вземеш някой части втора ръка. Ако имаш интерес пиши ми на ЛС. Ще ти дам линк към един форум :)

Ти май си от малкото дето не сте разбрали,че i3 процесорите са вече абсолютно ненужни при наличието на пентиум 4560 и 4600,а разликата в цената е осезателна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Слави Маринов написа:

Ти май си от малкото дето не сте разбрали,че i3 процесорите са вече абсолютно ненужни при наличието на пентиум 4560 и 4600,а разликата в цената е осезателна!

Ми да слага пентиум 4600. Честно казано въобще не съм ги гледал тия пентиуми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам за конфигурация за 600 лв с видеокарта, а ми предлагате конфигурация за близо 900лв без видеокарта. Сериозно ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, kichuka написа:

Питам за конфигурация за 600 лв с видеокарта, а ми предлагате конфигурация за близо 900лв без видеокарта. Сериозно ли ?

Значи за тези пари няма как да стане с видеокарта работата или ще е напълно безмислена и по-слаба дори от евентуално вградената такава,като тази дето ти си избрал.Има хора дето ще ти предложат нещо подходящо,стига да се ориентираш амд или интел са ти предпочитанията,но каквито и да са,това с видеокартата го забрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, kichuka написа:

Само една хубава видео карта която ще ти върши работа, струва 600лв ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, JoRkA написа:

Само една хубава видео карта която ще ти върши работа, струва 600лв ;)

Сегашната ми gtx 460 ми върши повече от перфектна работа. На лаптопа за 600лв съм с gt810 и пак ми върви перфектно autocad-a. Не случайно съм писал за какво ще се използва. Благодаря все пак за компетентното мнение! Успешна вечер!

Редактирано от kichuka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, kichuka написа:

Сегашната ми gtx 460 ми върши повече от перфектна работа

Ако си работи ,използвай нея,но това е карта която е струвала около и над 300лв,сам разбираш,че ако от бюджет 600лв дадеш 250-300лв за видеокарта няма как да сглобиш конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, kichuka написа:

На лаптопа за 600лв съм с gt810 и пак ми върви перфектно autocad-a. 

Във такъв слечей какво се чудиш ? Отиваш и купуваш същия лаптоп за 600лв и не се занимаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, kichuka написа:

Сегашната ми gtx 460 ми върши повече от перфектна работа. На лаптопа за 600лв съм с gt810 и пак ми върви перфектно autocad-a. Не случайно съм писал за какво ще се използва. Благодаря все пак за компетентното мнение! Успешна вечер!

Значи, и вграденото видео на пентиума ще ти върши перфектна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

можеш да вземеш това https://plasico.bg/fujitsu-esprimo-p500-e85-g530-4gb-ram-500gb-hdd-31846.html 

новата видео карта ГТ 1030 и си ОК

рамта ще ти е малко но вече ти си преценяш дали да даваш пари за тази стара щайга или да продадеш дъното проца и рамта и да вкараш ново дъно и процесор и ДДР 4. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека е писал нова конфигурация,ти му предлагаш втора употреба за 140 лв!http://nikem-bg.net/cart/57804p1r55002p1r57762p1r55169p1r53749p1r57577p1rf.htmlЕто едно предложение,в момента не е наличен G4560,който е-40лв,или пък ако можеш да ползваш стария си диск или кутия ще се побереш в бюджета,вграденото видео ще ти е достатъчно според мен.

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.