Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Реших че е време за подобрение на старата ми конфигурация компонентите са:

Процесор- АМД А8-5500 3.2 

Видео е вграденото- Radeon™ HD 7560D 

Дъното- ASRock  FM2A75 Pro4

Рама- ADATA 4GB DDR3 1600MHz

Захранване- Thermal Master ATX12V 500W 

Харда- Seagate BarraCuda 7200.10 250 GB.

Както вече видяхте карам с вградената въпреки че дъното поддържа и crossfire X :). Досега играех само на League of Legends, но ми писна и искам нещо друго но видеото ми не става. Търсих в ОЛХ някаква видеокарта но проблема ми е че процесора много нагрява и както съм в игра и просто спира звука картината замръзва и след около 5 сек всичко се размазва но компа продължава да върви но нищо не мога да направя единствения начин ми е да го рестартирам. И понеже копчето за рестарт ми се е счупило го правя от дъното и усещам много топлина после влизам в настройките на биоса и там гледам едни големи градуси. И всеки път като стане и като го водя на човека дето го оправя той сменя термо пастата нали ама ми излиза много скъпо да го правя това всеки 6 ти месец и се чудя няма ли някакъв друг начин? Няма ли как да купя друг вентилатор понеже тоя е който идва с  процесора и освен това кутията ми няма други вентилатори. Притеснява ме това че дори да си купя нова видео ката процесора ако прави така то е все едно. Или то може да е от самата видео карта която вградена в процесора се нагрява и за това?Не съм много наясно и зареди това се обръщам към вас.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам първо да отстраня проблема с загряването иначе няма да има голям смисъл да купувам видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

второ ако ти слаба видеокартата аз тук имам неизползвана amd radeon hd 6670 1GB ddr3 на gigabyte модела който не оверклокнат фабрично

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не си купиш някоя бюджетна конзола пс3 или пс4 ще има да играеш колкото си искаш и всички игри ще ти тръгват . Тези компютри вече не стават за игри . За най-новите заглавия ще ти трябва конфигурация за 1000 2000 лв с най-новите модели видеокарти . Аз откакто имам конзола почти рядко включвам пцто само да прочета някоя новина , да гледам някой филм и така .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако искащ може да се чуеме по скайп да разберя конкретно какво ти е нужно за да знам какво да ти предложа

но по принцип и аз отдавна са чуда дали да не смена охлаждането на процесора ми много е шумно ако не искам да рестартира от високи температури

а мажеш ли поне да монтираш ново охлаждане при положение че не сменяш пастата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зарежи ги тия дърти карти, зарежи и конзолите. Взимай ново дъно, процесор, рам и видеокарта. Ако термопастата не е сложена кадърно ще загрява. Нормално е, ако не контактува някъде или самото охлаждане не върти както трябва. Процесора е слаб и стар. 

За момента за League of Legends можеш да вземеш това. В бъдеще може да инвестираш в нова видеокарта, SSD, кутия, нов HDD... 

П.П. Силно препоръчвам да смениш захранването също.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да погледнеш дали всички перки се въртят, когато пуснеш компа. Освен това можеш да подобриш въздушния поток, като сложиш един вентилатор, който да изкарва въздуха на подходящо място или като оставиш кутията отворена. Ако си набавиш някаква прилична термопаста и я сложиш сам, няма да се налага да я сменяш през половин година. Замисли се относно по-добър радиатор за процесора, тъй като фабричното охлаждане не е добро. Компютърът ще ти свърши работа за игри ако му добавиш по-нова видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли начин да си купя ново охлаждане на процесора, дали има за този сокет. 

Редактирано от Александър Банов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То има, но смисъла да наливаш пари в старата платформа не го виждам. Няма гаранция също, че така ще се оправи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да аз зна,.след 6 месеца ще си купувам нова конфигурация за 2400 лв. И тая ще я дам на брат ми и просто искам да изкарам всичко от нея. И затова не мога да си позволя напълно нова от нисък клас. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Александър Банов написа:

Има ли начин да си купя ново охлаждане на процесора, дали има за този сокет. 

Ето, докато е на промоция.

П.П. Ще стане и за бъдещата конфигурация, ако решиш да си вземеш, може да спестиш от охлаждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре! Благодаря ви купих си охлаждането сега остана да си купя видеокарта. 

на 24.05.2017 г. в 13:51, mvv23ka написа:

второ ако ти слаба видеокартата аз тук имам неизползвана amd radeon hd 6670 1GB ddr3 на gigabyte модела който не оверклокнат фабрично

Ако взема някоя видео карта от  Radeon hd сериите това означава ли че с това на AMD crossfire X картите ще работят заедно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ти замръзва картината от това че загрява, ако ти загрее ти изключва компа и като го пуснеш в биоса ти пише алабала. играта ти зарежда от виртуалната памет и почва да пише върху твърдия диск и вече той загрява и забива картината щото не може да смогне, загледай се в лампата на харда и ще видиш че постоянно ти свети когато играеш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Александър Банов написа:

Добре! Благодаря ви купих си охлаждането сега остана да си купя видеокарта. 

Ако взема някоя видео карта от  Radeon hd сериите това означава ли че с това на AMD crossfire X картите ще работят заедно ?

Би трябвало да се получи със карта от същото "поколение", но няма смисъл от две стари видео карти, при положение че тази технология не винаги работи. Освен това, старите графични карти на АМД, като HD6xxx, не се поддържат с нови драйвъри. По-добре потърси нещо ново, като тази Цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, hladilnika написа:

не ти замръзва картината от това че загрява, ако ти загрее ти изключва компа и като го пуснеш в биоса ти пише алабала. играта ти зарежда от виртуалната памет и почва да пише върху твърдия диск и вече той загрява и забива картината щото не може да смогне, загледай се в лампата на харда и ще видиш че постоянно ти свети когато играеш. 

В такъв случаи как мога да го оправя ново видео ще стане ли. Аз  не знам каде е тази

преди 15 часа, hladilnika написа:

лампата на харда

но когато го пипнах наистина беше доста загрял. Ново видео или и видео и хард ? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

още една плочка рам, но дали 4 или 8гб не я знам тази игра специално колко и трябва но като добавиш втората рам ще видиш значително подобрение, за видео карта небързай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не е нужно да купя хард и видео. То аз съм написал че ми е писнало от лига и затова ми е видео карта да пробвам нещо ново лятото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да смениш кутията ако смяташ че греят компонентите а не тях. Сещаш се че без въздушен поток каквото и да завреш също ще грее. :wink12:

Смотаното захранване също може да доведе до най-различни изненади.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Roujin Z написа:

Може да смениш кутията ако смяташ че греят компонентите. 

тя моята кутия няма нито един вентилатор и сега си поръчах с охлаждането на процесора, като дойдат ще ги сглобя и ще видя за нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай не се учудвай че температурите са височки. Ако сложиш видеокарта в кутията ще станат още по-високи най-вече на процесора.

Самият процесор не е било нужно да му се сменя охладителя а само от профилактика. 

Въпроса е да влиза студен въздух и да се отвежда топлия извън кутията (въздушен поток).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя update на темата. Преди си мислех че е от прегряване забиването. Изтеглих си нови драйвари (не знам как да изтрия старите ако някои ми каже благодаря)след новите драйвари като забие ми изкарваше сини екрани, ще ги оставя да ги видите. Казаха ми че  сините екрани казват че вграденото видео и паметта не се разбират. Изтеглих си HWmonitor и ми показа 110 градуса и се стреснах (не съм си слагал новия охладите след като Roujin Z ми каза че не е било нужно) след това изтеглих и aida64 където температурите бяха доста по нормални стигаше до макс 74 градуса при стрес тест докато съм пуснал и игра също (дъното показва и то около 70 градуса). След този стрес тест ми заби и изкара някои от тези сини екрани. Един път ми заби, рестртирах го и после като ми зареди декстопа ми изкара син екран. Днес реших да сменя слота на рама (сложих го в втория слот на дъното) И не е забивал цял ден направих същият стрес тест докато играех Лига на макс не заби и не изкара син екран а преди ми забиваше като играя на low без никакъв стрес тест. (друг е въпроса че ми върви с 30 фрейма на макс лигата). Мислех да си update-на биоса ама не мисля че е нужно вече.  Ще видя какво ще стане и ще пиша. Междувременно чакам да мине някои друг месец да пуснат картите отново и да си сглобя ново Пц .Ако може кажете как да изтрия тея стари драйвари. А ако си е наред това и не ми забие ще купя някоя HD 7000 видео карта на втора рака от OLX-са. Някакви идеи кои  видеокарти 2 ра рака си заслужават (нвидеа маи не си поддържат старите видео карти така че няма да купувам такава). Благодаря !

sin ekran 2.jpg

sin ekran 1.jpg

sin ekran 3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В по-старите биоси които поради някаква причина за изтрити имаше фиксове свързани с графиката, паметта и др.

Актуалният биос 2.60 съдържа всички фиксове в себе си и въпреки че новото в него не ти трябва ако си с твърде стар го обнови.

Прегряването е напълно възможно за това казах че трябва профилактика. Чистене смяна на паста и т.н. а не нов охладител.

Но щом си го купил вече не виждам защо да не го използваш (това не изключва профилактиката).

Кутията без въздушен поток също е проблем и ако не си направил нещо по-въпроса прегряването ще продължи.

Захранването не е читаво и принципно е за смяна дори проблема да не идва от него.

Пусни тест на харда с HDTune Pro. 7200.10 си бяха бъгави доколкото помня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Roujin Z написа:

В по-старите биоси които поради някаква причина за изтрити имаше фиксове свързани с графиката, паметта и др.

Актуалният биос 2.60 съдържа всички фиксове в себе си и въпреки че новото в него не ти трябва ако си с твърде стар го обнови.

Прегряването е напълно възможно за това казах че трябва профилактика. Чистене смяна на паста и т.н. а не нов охладител.

Но щом си го купил вече не виждам защо да не го използваш (това не изключва профилактиката).

Захранването не е читаво и принципно е за смяна дори проблема да не идва от него.

Пусни тест на харда с HDTune Pro v5.50.

пуснах с старата версия на програмата (само HDTune) и всичко беше ок (нямаше червени точки) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от Пламен Р
      Кой е по добър от двата процесора i5 8400k или i7 7700. И за хубави части има ли смисъл да си купувам хубава кутия смисъл middle tower 
    • от Пламен Р
      Имам една опция във биоса intеl turbo boost тя ми е на auto да я направя ли на enabled или зависи от частите на компа ми
    • от Пламен Р
      Искам да си колкна процесора от биоса , но незнам как той ми е Gigabyte 250m gaming 3 добро е дъното , захранването е 700 w а в момента процесора е i7 7700 искам на 8700k или на i9 ако има такава възможност а рамта ми е 16 gb duo
    • от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.