Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,

Тъй като често гледам филми/сериали на телевизора - Philips 40PUH6400 и звука на моменти ми се вижда слаб (понякога "неизчистен") бих искал да го свържа с аудио система (тонколонки или др.). Не държа да е чак толкова мощна. До колкото знам макса на звука на Тв-то е 20W (аз търся една идея по-силно). Въпроса е, че не знам как да го вържа (има Digital Audio Output), но до сега не съм свързвал нищо подобно. Нямам идея, дали може да се върже и през друг изход. За това и се обръщам за съвет. 

Бюджет който мога да отделя е 100-150 лв.

Редактирано от Нено Ненов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Нено Ненов написа:

Здравейте,

Тъй като често гледам филми/сериали на телевизора - Philips 40PUH6400 и звука на моменти ми се вижда слаб (понякога "неизчистен") бих искал да го свържа с аудио система (тонколонки или др.). Не държа да е чак толкова мощна. До колкото знам макса на звука на Тв-то е 20W (аз търся една идея по-силно). Въпроса е, че не знам как да го вържа (има Digital Audio Output), но до сега не съм свързвал нищо подобно. Нямам идея, дали може да се върже и през друг изход. За това и се обръщам за съвет. 

Бюджет който мога да отделя е 100-150 лв.

Здравейте, ас съм с версия philips 49pus6101 дълго мислих дали да си взема система за домашно кино за по добро качество на звук при гледане на филми, реших да пробвам със Hi-fi система  (Аудио уредба) която имам. Сега звука го вадя едновременно от ТВ и от Уредбата, Уредбата действа като самостоятелен усилвател и съм доволен,нали ако държите  на по голямо озвучаване! за нещо средно бих ви препоръчал да погледнете тази система Тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горната система има само чинч и жак. Няма оптика.  Ще ти работят само двете колони и баса. Имай го в предвид. Не знам дали телевизора има аналогов аудио изход, освен слушалките. На това също трябва да обърнеш внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам малко пространство за всичкото това нещо (забравих да уточня) максимум 2 колонки мога да сложа. Препоръчително е една но полегата.. Около 40W (т.е. два пъти по-мощна от сега) е предостатъчно. 

televizor-philips-40puh6400-88-ultra-hd-android-tv_9.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Това няма никакво значение ако желаете може и да сложите и 200W няма да му попречи никак свързвате системата към (Слушалките)
и звука го контролирате тоест на (системата) която ще закупите  през меню-аудио, звук в слушалки като си контролирате звука дали да се озвучава едно временно  от колоните на ТВ, или само от аудио системата!

Редактирано от PopoFF (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, PopoFF написа:

Това няма никакво значение ако желаете може и да сложите и 200W няма да му попречи никак свързвате системата към (AUDIO IN DVI)
и звука го контролирате тоест на (системата) която ще закупите  през меню-аудио, звук в слушалки като си контролирате звука дали да се озвучава едно временно  от колоните на ТВ, или само от аудио системата!

AUDIO IN DVI - това е аудио вход,изходите са дигиталния и за слушалките,може би и СКАРТ-а,но за него не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, emil644466 написа:

AUDIO IN DVI - това е аудио вход,изходите са дигиталния и за слушалките,може би и СКАРТ-а,но за него не съм сигурен.

да моя грешка в слушалките бързо се поправих благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 часа, emil644466 написа:

На скарта има изход аудио! 1-во и 3-то краче на куплунга. Масата 4 краче. Достатъчен е кабел само с тези изходи и да завършва на куплунзи, които са монтирани на системата като Audio input!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вих нещо подобно на това - https://tonkolona-soundbar.pazaruvaj.com/lg/las350b-2-1-p274244737/

Има ги и без субуфър, както ти харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/30/2017 в 6:39, AGD написа:

Вих нещо подобно на това - https://tonkolona-soundbar.pazaruvaj.com/lg/las350b-2-1-p274244737/

Има ги и без субуфър, както ти харесва.

Престани да предлагаш повече неща в област, от която си нямаш и понятие. Излагаш се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Atanas Pachov написа:

Престани да предлагаш повече неща в област, от която си нямаш и понятие. Излагаш се.

Ти се изложи. Човека търси точно това.

Не си достатъчно умен за да прецениш кой от какво има понятие.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.