Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет.

Не виждам такава тема и реших да се допитам до вашето мнение. Подобни сравнения има доста в нета, но са писани предимно от продавачи на реновирана техника. Бих искал да прочета вашето обосновано мнение.

Идеята: преди време реших да си купя лаптоп за да мога да правя разни експерименти на него - инсталиране на програми под Windows и Linux. Та като се скапе нещо - формат, и готово. Не ми се виждаше резонно за тази цел да давам много пари и се насочих към реновираната техника. В нашия град има нелош магазин, където ми обърнаха внимание и в края на краищата си тръгнах с Lenovo L430. След това му замених харда с ССД и в момента работи и пее ... Според продавача предимството на реновирата техника е, че идва от "бяла" държава, за която се произвеждат техники с качество, много по-добро от китайските нискокачествени стоки в България. Лаптопът бил професионален и компонентите и сглобката били на ниво. В същото време аз разсъждавам, че щом е реновирана, тази техника е поне на 3-4 години, а със сегашното развитие на отрасъла това не е малко.

Скоро ще ми се наложи да купувам още един лаптоп, който ще се ползва за предимно за ровене в интернет и забавления. Без сложни игри, без фотообработка ...

Ще съм благодарен за вашето мнение кое е по - удачно - нов или реновиран ?

Предварително благодаря за отделеното време. Моля отговорите да са наистина обосновани.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е за тежки обработки - аз гласувам с две ръце за маркова реновирана техника.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също глас за втора ръка бизнес клас .За прилична сума от 500-600 лева се взима много висок клас DELL,ThinkPad,Dell ,Fijutsu  с 3 то поколение i 5 .Са сглобките на тази техника е говорено и писано много ,няма нищо общо с ширпотребата по технобакалиите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, 2249 написа:

Според продавача предимството на реновирата техника е, че идва от "бяла" държава, за която се произвеждат техники с качество, много по-добро от китайските нискокачествени стоки в България.

Откровенна лъжа нашия пазар е толкова смешен че никой няма да седне да произвежда боклуци за нас. Вярното е, че в бизнес клас материалите са други абе много неща са други и както е споменато за цената на читав бизнес модел втора ръка лаптоп може да се вземе сичсто ново лъскаво дърво дето ще е късмет ако не се разпадне малко след изтичане на гаранцията. 

Да взема да ти обясня защо препоръката да си вземеш втора ръка не е в интерес на такива дет продаваме техника защото отстъпката е еднаква % и сам разбираш че от по евтина сделка печелим по-малко. Но пък сме сигурни в по-голямото удовлетворение на клиента. Щото няма да се налага да се разнася по сервизи гаранционно или извънгаранционно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.