Премини към съдържанието
Бисер Петков

Защо не искат да работят ефектите на CCSM при Убунту Гном 16.04?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Инсталирал съм CCSM и ектрите към него, но не мога да се справя с ефектите. По-точно с тези за минимизиране и максимизиране на прозорците -> Magic Lamp.
Гледах клипчета в Youtube, настройвах следвайки показаното в клипчетата, но не става, всичко си остава по подразбиране. Опитах сам, но явно не се справям и за това се принудих да пусна темата. Надявам се с ваша помощ да се справя и това което искам да заработи. Моля кажете ми как точно да оправя този проблем?

Редактирано от zazvida (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези клипове в Youtube май не е много правилно (винаги)

Метни едно око на

https://www.howtoinstall.co/en/ubuntu/xenial/compizconfig-settings-manager

https://www.howtogeek.com/101006/how-to-tweak-unity-on-ubuntu-with-the-compizconfig-settings-manager/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Daylight Dancer написа:

С тези клипове в Youtube май не е много правилно (винаги)

Метни едно око на

https://www.howtoinstall.co/en/ubuntu/xenial/compizconfig-settings-manager

https://www.howtogeek.com/101006/how-to-tweak-unity-on-ubuntu-with-the-compizconfig-settings-manager/

Аз ли зле обясних или ти зле си ме разбрал? Дал си ми линкове за инсталиране на CCSM, а той е инсталиран (даже и екстрите към него).
С Ubuntu Gnome 16.04 LTS съм, а не с Ubuntu Unity 16.04 според както си дал линковете, в които пък нищо не пише за настройването на минимизиране/максимизиране на прозорците с Magic Lamp.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно защото сесията ти не съдържа думичката compiz (предполагам), за да го има предвид.

А как да стане, го няма в условието (а и не знам).

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, бат'начо написа:

Вероятно защото сесията ти не съдържа думичката compiz (предполагам), за да го има предвид...

Ама чакай малко сега. В тая тема говорят за Гном сесия при Юнити за да бачка компиз. А аз съм си с Гном сесия защото Убунтуто си е Гном. За компиз не знам да има сесия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като чета това, то е старо, пък и не го ползвам... си мисля, че ти работи добре. Или пък да видиш как е с МАТЕ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, бат'начо написа:

...Или пък да видиш как е с МАТЕ.

Сега инсталирах MATE на другия хард диск. Ефектите тук ги има и работят перфектно. Обаче тук по никакъв начин не мога да си инсталирам Mac OS X иконите и темата. Може би защото са за 16.04 LTS, а аз съм инсталирал 17.04. Сега правя флашката с 16.04 LTS и като го инсталирам ще видя дали ще работят или не. Ако пак има проблем ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш глупости.

Знаеш ли как се настройва МАТЕ? Знаеш ли каква версия ползваш - каква интеграция на темите и иконите които искаш да ползваш имат те със средата ти? И съответно - как да ги хармонизираш, ако не са?

Дай, поползвай, свикни - и тогава прави и констатирай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, бат'начо написа:

Говориш глупости...

Изобщо не са глупости. Защо тогава на 17.04 не става, а сега на 16.04 всичко работи? Защото е правено от Nooblabs за 16.04. ;)

Сега обаче искам да направя още нещо, но не знам как. Става дума за Plank и в частност неговата икона. Искам да я преместя или премахна, за да може иконата на файловия мениджър Caja да стане първа. Има ли начин да се направи и как? Скрийншота е тук.

Редактирано от zazvida (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.