Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не ми е ясно, за какво му трябва на този клас деструктор.

като не се заделя памет, няма нужда да се трие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мързи ме сега. Обаче на такъв клас е безсмислено да се дефинира деструктор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четете бе!

Като друг ви прави курсовите задачи лъжете себе си. На даскала му трябват точно 1-2 въпроса, за да разбере знаете ли нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Магдаленаг
      If smb has time to spare please I'd would be very greatful :))
      Дадена е следната класификация:
                           |________|__________|                
      Класификацията да се продължи поне на още две нива. Да се състави йерархия от класове, отразяваща класификацията. Да се декларират съответните класове.
      Да се дефинира виртуална функция, която извежда характеристиките на обект от всеки клас на йерархията. Във функцията main да се изгради масив от обекти от произволни класове в йерархията. Да се разработи функция, която обхожда масива и извежда информация за признаците на включените в него обекти.
      Декларациите на всеки клас от йерархията да бъдат оформени в отделни заглавни (.h) файлове. Дефинициите на всеки клас и функцията “main” да бъдат оформени в отделни модули (.cpp файлове).  Във всички файлове, съдържащи дефинициите на класовете и функцията “main”, чрез директивата #include да се включат съответните заглавни файлове, съдържащи декларациите на класовете. Да се създаде проект, състоящ се от създадените модули.
      Обяснителната записка съдържа заданието, пълно описание на декларираните класове, алгоритми и листинги на модулите.

• от mnmn
      #include<iostream> using namespace std; class DATE {public: DATE (void); DATE(char *,char *,char *); ~DATE(void){}; void print (void); void izchislqvane(void); protected: char * den; char * mesec; char * godina; }; DATE::DATE(void) { den = new char[ 31 ]; strcpy( den, "None" ); } DATE::DATE(char * aden,char * amesec,char* agodina) { den = new char [strlen(aden)+1]; strcpy(den,aden); mesec = new char [strlen(amesec)+1]; strcpy(mesec,amesec); godina = new char [strlen(agodina)+1]; strcpy(godina,agodina); } void main() { DATE * mas[6]; mas[0]= mas[1]= mas[2]= mas[3]= mas[4]= mas[5]= for( int i = 0; i<6; i++ ) { cout<< "den " << DATE->getClassName() << endl; DATE->print(); } }; // УСЛОВИЕ
      Да се декларира клас Date с член-данни ден,месец, година.Включете в декларацията на класа и след това дефинирайте следните член-функции
      - два конструктора(по подразбиране, за инициализиране);
      -деструктор;
      - за визуализиране данните на класа;
      - за изчисляване на поредният ден от нацхалото на годината (например 07 януари е 7мият ден от началото на годината)
      Спазвайте принципа на скрива на нформацията.Да се състави главна програма в която се дефинира масив от 6 елемента, да се предвиди възможност за визуализиране съдържанието на масива и да се включат извикванията на всички дефинирани функции.
    • от Иван Милкович
      Здравейте,
      Нужна ми е помощ за курсов проект по ООП на С++
      Не съм сигурен за кода, който до момента реализирах, тъй като не прави всичко по условието. Имам затруднения с main() функцията, както и с някой мембър на втория клас. Ще се радвам ако ми помогнете
      Ето и заданието:
      До момента съм стигнал дотук:
      #include <iostream> #include <string> #include <list> #include <iterator> using namespace std; class CStudent //1st class { protected: string m_strName; list<int> m_iScores; string m_strFn; public: CStudent() //default { m_strName = "unknown"; m_strFn = "unknown"; } CStudent(string Name, string Fn) //exp { m_strName = Name; m_strFn = Fn; } const string GetName() { return m_strName; } //accessor name const int GetGrade() //accessor grade { int iSum = 0; double dAverage = 0.0; for (int i = 0; i < (signed)m_iScores.size(); i++) iSum++; dAverage = iSum / double(m_iScores.size()); return dAverage; } void AddScore() //add score { int iMark, iNum; cout << "Number of grades: "; cin >> iNum; for (int i = 0; i < iNum; i++) { cout << "Insert grade: "; cin >> iMark; m_iScores.push_back(iMark); } } friend ostream& operator <<(ostream& toStream, CStudent& obj) //output { toStream << "Student's name is " << obj.m_strName << ", with Faculty № " << obj.m_strFn << endl; return toStream; } //friend istream& operator >>(istream& fromStream, CStudent& obj) //input //{ // fromStream >> obj.m_strName >> obj.m_strFn << endl; // return fromStream; //} }; class CCourse : CStudent //2nd class { private: list<string> m_strStudent_list; string m_strCourseName; public: CCourse() { m_strCourseName = "unknown"; } //default CCourse(string CourseName) { m_strCourseName = CourseName; } //exp const string GetCourseName() { return m_strCourseName; } //accessor course name void AddScore(const string Fn, int Grade) { cout << "Faculty № " << Fn; cout << "\n Grade: "; cin >> Grade; } void AddScores(const string Fn, list<int> Grade_list, int Grade) //add a group of marks to a student { cout << "Faculty № " << Fn; int iNum; cout << "Number of grades: "; cin >> iNum; cout << "\n Grade: "; for (int i = 0;i < iNum;i++) { cin >> Grade; Grade_list.push_back(Grade); } } void DisplayScores() { cout << "Student's name is "; cin >> m_strName; ostream_iterator<int> out(cout, ""); cout << "Grades: "; copy(m_iScores.begin(), m_iScores.end(), out); } void MakeStudent(string Fn, list<int> Grade_list, string Name, int Grade) //add student { cout << "Student's name is: "; cin >> Name; /*cout << "Faculty № "; cin >> Fn;*/ AddScores(Fn, Grade_list, Grade); } }; int main() { CStudent student("Ivan", "61460114"); cout << student; student.GetName(); student.AddScore(); cout << "Grades: " << student.GetGrade(); return 0; }  
    • от lightning
      Здравейте опитвам се да направя неподреден списък ограничен в DIV, чрез CSS, но не мога да задам правилно селектора. Имам неподреден списък, итеми и див ето какво пиша аз:
      div.contentList-link ul li { настройки }

Точно какво искам може да видите тук http://www.bbc.co.uk/radio/#stations 
      Това, което при преминаване с мишката си мени цвета е list item, с картинка. Искам да ми дадете пример за кода, който се налага да изпиша и как да се напишат селекторите, за да:
      Се подреждат елементите един след друг и да няма точки, звездички пред тях. Защото сега ми излизат на 1 ред по 1 и имат кръгче пред картинките..

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.