Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Монотора ми и видеокартата разполагат и с двата вида портове.Въпроса му е ще има ли някаква разлика в <картинката> между различнита видове свързване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги предпочитай цифрова комуникация при монитори, пред аналогова. Визуално си има разлика, дори драстична, но при някои монитори може и да не е голяма, което по-скоро говори, че мониторът е некачествен.

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, RagnerBG написа:

има разлика, дори драстична

Дрън дрън ярина . . . 

преди 15 минути, RagnerBG написа:

мониторът е некачествен

При моят HP LP2065 няма разлика, некачествен ли е? Може евентуално да се яви от калпав кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста монитори съм виждал, почти винаги има разлика. На моят Dell също, а кабелът си е достатъчно качествен. Да речем, че съм виждал и някои монитори, при които почти няма разлика. Може би им е по-качествено acp-то (обратното, на това, което написах горе, признавам си). Но все пак аналоговият сигнал си има и други недостатъци, най вече - податлив е на смущения, което се изразява в черти, сенки, понякога и шум, почти винаги има overscan, който не винаги може да се компенсира добре. Но да речем, че всичко е изрядно - зануляване, инсталация, кабел - качествен. Пак има и разлика в цветовете, лека, но на такива като мен им прави впечатление и картината винаги е с една идея по замазана. Все пак ги пиша тези неща, на човек, който разбира повече от мен. При възможност, винаги бих предпочел директна, цифрова връзка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.