Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не ми се струва правилно заглавие, но няма значение. Имам фотоапарат, които е на сестра ми и ми е под ръка Nikon D5100 и много искам да се науча да снимам светкавици, портрети и много други. Сестра ми има книги пълна колекция за Цифровата фотография. С тях ли да започна да се уча или..... Аз съм напълно начинаещ. Нямам представа как се сменя F секунди и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Пекатаа написа:

Не ми се струва правилно заглавие, но няма значение. Имам фотоапарат, които е на сестра ми и ми е под ръка Nikon D5100 и много искам да се науча да снимам светкавици, портрети и много други. Сестра ми има книги пълна колекция за Цифровата фотография. С тях ли да започна да се уча или..... Аз съм напълно начинаещ. Нямам представа как се сменя F секунди и т.н

Започнете с книгите. НО пробвайте това, което научите и на практика!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Пекатаа написа:

Аз съм напълно начинаещ. Нямам представа как се сменя F секунди и т.н

За начинаещите на фотоапарата си има позиции,които са си с автоматична настройка на всичко:Цвете(от много близко разстояние),портрет,дете,спортни снимки.пейзаж.Ако времето е слънчево,най-добре излизат на позицията за спорт.Освен тези позиции има една автоматик,но тя има недостаък че при по-слабо осветление или на лампа, трябва да се държи апарата възможно почти неподвижно,което не винаги е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо научи основите неща във фотографията и останалото е практика. Другото, което е никога ама никога не оставяй фотоапарата на пълен автоматик...Също така за всичко си има определени обективи. Ако очакваш с 18-55 VRII обектив да правиш портрети малко трудно ще ти се получат или да снимаш светкавици(за което се иска много практика и правилния обектив+да знаеш как да боравиш с Фотошоп)..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветите до тук се разсейват в различни разклонения на това голямо изкуство. Според мен, добрата фотография се получава, когато знаеш КАКВО да снимаш, и после , КАК да го снимаш. И най-популярните учебници по фотолюбителство учат, че снимката трябва да е носител на послание към зрителя, да разказва нещо, да съдържа идея. И на второ място е техническата страна на въпроса-как да бъде осъществена тази идея. Едва ли някой от тук би могъл да те научи на всичко това-имаш сложна задача ( както за всяко изкуство), която трябва да решиш сам, за да носят твоите творения отпечатък на твоята индивидуалност.

55.JPG

56.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.