Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Довър вечер,колеги :) Имам нужда от съвет относно частите към които съм се насочил.

Бюджетът който имам е 2800лв.Нещата който мисля да взема са следните.

16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz, Kingston HX426C15FBK2/16

AMD Ryzen 7 1700 осемядрен (3.0/3.7Ghz, 4MB L2/16MB L3 Cache, AM4)

GF GTX 1080 Ti Turbo, 11GB, Asus TURBO-GTX1080TI-11G, PCI-E 3.0, GDDR5X, 352 bit, 2x Display Port, 2x HDMI

SSD 240GB AMD R3, SATA 6Gb/s, 2.5"(6.35 cm), скорост на четене ?520MB/s, скорост на запис ?470MB/s

От старата машина ще запазя захранването. CM Gx550w,кутия CM haf922,Хард диск 1тб Seagate,Имам и вече закупена дънна платка Asus prime b350m-A за процесора ryzen1700.

Ако може да ме напътите за охлаждане,паметта не съм сигурен как е SSD Диска.

Редактирано от Williams (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Референтна видеокарта не е добър избор.

Захранването също е проблемно ако е първата ревизия (производителя е различен). Ако пише Bronze става.

http://i.imgur.com/iTret4O.jpg

Охладител реално не ти трябва. Фабричният е достатъчно добър ако няма да има клок.

Дъното първата ти работа трябва да е да обновиш биоса.

Хубава кутия.

Ориентирай се към друго SSD ако още не си го купил това.

Бързо с 5 години гаранция - http://www.vario.bg/adata-xpg-sx8000-256gb-asx8000np-256gm-c

Стандартно с 5 години гаранция - http://www.vario.bg/sandisk-x400-256gb-sd8sn8u-256g-1122

Паметта може и по-добре но е въпрос на пари. Тъй като ме мързи да търся колко струва не знам има ли по-изгодна.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.coolermaster.com/powersupply/gx-series/gx-550w/

Видео картата към момента е най-доброто на пазара,освен това е с около 30% по бърза от 1080 но е с 150 лв по скъпа.Държа да изкара поне 7-8 години с нея.

ОХлаждането на процесора ми е пълна сянка защото все още няма много вентилатори на пазара,SSD Диск за първи път ще взимам и там също ми е мъгляво.

Мога да направя.компромис да сменя процесора но i7-7600k e наравно с 1700Ризен,а е с 4 ядра.Мисля че не си струва 2017 да взимам 4 ядрен процесор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах че референтна видеокарта не е добър избор а не че 1080TI не е добра. Нали нямаш планове да и сменяш охлаждането?

Ето ти вариант с нормално охлаждане и 5 години гаранция - http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1080-ti-amp-zt-p10810d-10p

Ако не ти харесва просто гледай варианти с нормално охлаждане а не с турбина.

Тоест да не е такава - http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1080-ti-blower-zt-p10810b-10p или като избраната http://www.vario.bg/asus-turbo-geforce-gtx-1080-ti-turbo-gtx1080ti-11g-90yv0an0-m0nm00

Надявам се ти е станало ясно за какво говоря?

п.с. За процесора нищо не съм казал и да не се занимавай с Интел.

Захранването си го виж сам нали го притежаваш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубави насоки ми даде. :) Не няма да се пипа охлаждането на видео картата,няма да се клоква нито процесора нито тя.

От там идва и паметта която според мен няма да има значение каква ще е.

Видео картата е 250W максимално + 100W процесора захранването няма да има никакви проблеми освен това.Няма как да натоваря картата на макс защото все още нямам 4К монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

550W е напълно достатъчно но доколкото помня почти цялата серия GX (без 450W което беше от друг производител) беше проблемна и CM смениха производителя.

Захранванията външно се различават по-надписа Bronze (проблемните го нямат тоя надпис) - http://i.imgur.com/iTret4O.jpg

За това казвам да го провериш лично. Ако е от проблемните най-добре да не се ползва с части за няколко хиляди лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно съм изтеглил късата клечка :D ами без надписа Бронз е. Но за 7 години щом не съм имал проблем значи съм уцелил бройка.  

П.п определено ме разколеба за захранването. Сега и него трябва да го мисля. 

Редактирано от Williams (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако е на 7 години вече си е за пенсия дори да беше от читавите.

Едно е да го ползваш с машина на толкова години която струва максимум 400 лв. друго да го буташ с хардуер за 3 000 лв. 

п.с. Все пак говоря по-спомени за това изчакай и второ мнение. Въпреки всичко на твое място бих го сменил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени го, карта за над 1500 лв, пък едно захранване да не смениш... Няма смисъл просто. 

Желателно е картата да е на Zotac, тъй като само те предлагат по 5 години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно бюджета ще го вдигна на 3000лв за 200 лева кое захранване бихте ми предложили? 

П.п благодаря за съвета за видео картата.Захранванията на coler master как са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Williams написа:

Явно бюджета ще го вдигна на 3000лв за 200 лева кое захранване бихте ми предложили? 

П.п благодаря за съвета за видео картата.Захранванията на coler master как са?

На Cooler Master захранващите модули са OEM  и ги произвеждат други компании.Те просто поставят своя лейбъл на кутията.Зависи кои серии PSU се разглеждат,има много качествени модели и такива,които е желателно да се избягват.За цена около 200 лв. едно от най-добрите предложения е EVGA SuperNova 550 G2 или 550 G3.Във  Vario имаше голямо разнообразие,но в момента виждам твърде ограничен избор на ЕVGA и SEASONIC.

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или тези двете :

http://www.vario.bg/xfx-xtr-series-550w-p1-550b-befx

http://www.vario.bg/corsair-rmx-series-rm550x-550w-cp-9020090-eu

За мен второто е най-доброто захранване за тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.