Премини към съдържанието
Enei

Изгорях два HDD от смяна на кабел - възможно ли е?

Препоръчан отговор

Привет на всички - преди час имах нещастието да изгоря два чисто нови HDD ST2000DM001, не успявам да зацепя обаче от къде идва проблема - бяха на един дълъг токова кръг с още 2-3 включени неща и реших - ще купя един захранващ кабел:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01N5RIZW7/ref=oh_aui_detailpage_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

и на захранването ми си има 6 пинов изход (peripheral SATA) включих ги и само замириса на изгоряло - сега нито ги открива, нито чувам някакви признаци на живот от тях - не завърта въобще - дали имаш някакви вградени предпазителчета в тях - :D да взема да ги сменя...

DSC_0376_1.jpg

DSC_0381_1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ти е проблемно, или имаш незанулени контакти у вас. Последното е редно да извикаш техник да провери. Няма как да ти горят два харда един след друг като коледни лампички. Просто е трудно да повярвам, че е от дефектни дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще ти признаят гаранцията за дисковето, но 

преди 16 минути, Enei написа:

и на захранването ми си има 6 пинов изход (peripheral SATA) включих ги и само замириса на изгоряло - сега нито ги открива, нито чувам някакви признаци на живот от тях - не завърта въобще - дали имаш някакви вградени предпазителчета в тях - :D да взема да ги сменя...

Повечето имат - изглеждат като SMD съпротивление с надпис 0 върху тях. Но горят и диодите дето са за защита от обръщане на захранването , може и някоя по-тънка диря да не издържи и да се изпари преди предпазителя да прекъсне.

Най-вероятно тоя кабел не е за такова захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, techmaniac написа:

Захранването ти е проблемно, или имаш незанулени контакти у вас. Последното е редно да извикаш техник да провери. Няма как да ти горят два харда един след друг като коледни лампички. Просто е трудно да повярвам, че е от дефектни дискове.

Значи не бяха един след друг- едновременно ги включих, едновременно изгоряха... Точно това си помислих - дали не е от захранването или кабела... Щото си работеха - късно се присетих, че съм нарушил златното правило - ако нещо работи добре не го пипай...
За контакта - през седмицата ще купя някой мултицет да проверя занулен ли е контакта вкъщи - май така ще мога и да чекна и дали на изводите на захранването подава правилните волтажи... А в такъв случай по харда - със смяна на платката дали ще тръгне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е кабела да е бил дефектен и да е окъсил нещо.

Да не би да си ги свързвал дисковете при пусната машина ? :no-no:

Относно зануляването на контакта не си играй на майстор, ако нямаш опит, че това е опасна работа ! Викай техник !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ined написа:

Едва ли ще ти признаят гаранцията за дисковето, но 

Повечето имат - изглеждат като SMD съпротивление с надпис 0 върху тях. Но горят и диодите дето са за защита от обръщане на захранването , може и някоя по-тънка диря да не издържи и да се изпари преди предпазителя да прекъсне.

Най-вероятно тоя кабел не е за такова захранване.

Или по-скоро обратното - тоя кабел не е за такива дискове - сега прочетох за 3-ти път и ми направи впечатление - накрая на кабела пише че е за SSD :( - май погрешно съм включил 2 HDD на 3.5" и от там да е проблема ?

преди 6 минути, techmaniac написа:

Възможно е кабела да е бил дефектен и да е окъсил нещо.

Да не би да си ги свързвал дисковете при пусната машина ? :no-no:

Относно зануляването на контакта не си играй на майстор, ако нямаш опит, че това е опасна работа ! Викай техник !

Имам опит просто няма инструменти.
Не беше пусната машината, макар че на други машини съм го правил тоя номер - не е имало проблеми :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То кабела дали е за ССД/ХДД няма голямо значение. Стига да не е дефектен. А какви напрежения ти подава захранването е друг въпрос. 

ПС: На пусната машина не се пипа нищо в никакъв случай, че и това също води до подобни последствия.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не правиш нещо както трябва или захранването ти е убиец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
    • от loranst looa
      Здравейте може ли да ми кажете, с коя програма и в кое меню може точно да се види колко точно часа е работил един твърд диск защото в програмата HDD Sentinel не се вижда да има показатели като  Power on hours и/или Head flying hours.
    • от akirichev
      Здравейте, 
      Искам да си взема кутия за външен диск, която да поддържа RAID 1. Свързването с компютъра за предпочитане е чрез USB 3.0. От написаното до тук ми трябва кутия, която вероятно трябва да се със собствено захранване, активно охлаждане и поне две гнезда за HDD. Ще се използва за съхранение на файлове с големина от 25мб - 1.5гб (снимки)
      При търсене попаднах на продуктите на Orico, но честно казано за този производител не знам нищо, а и предлаганите кутии, които са във фокуса ми са 3, а пък освен външния вид не намирам разлика.
      http://www.orico.cc/goods.php?id=6532 
      http://www.orico.cc/goods.php?id=4820
      http://www.orico.cc/goods.php?id=4961

Благодаря предварително на отзовалите се.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.