Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет.

Преди дни попаднах на предложение за евтино закупуване на домейн .xyz. Купих си. Идеята ми беше да го ползвам за пренасочване. Имам си сайт, исках като си напиша новия домейн да ми се отваря сайта. Ама греда ... Никъде не намирам възможност за пренасочване. Писах на съпорта и ми отговориха така :

Цитат

Thank you for update ;) As you only have domain name with us there is no option to redirect your domain. There are few solutions that I mention earlier:

1. You can point your domain name using nameservers at your existing hosting plan (with provider where do you have hosting) and there you will be able to manage redirections

2. You can use CloudFlare and from there you will be able to manage redirection. It is free service and you are able to manage redirection

3. You can order hosting plan with us in order to manage your redirection

Може ли някой запознат да ми обясни как се процедира в първия случай ? В панела на новия домейн имам възможност за промяна на nameserves. Сложих тези от сегашния ми, но не се получава нищо. Идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А направи ли си записа на хостинга където ти се намира сайта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, techmaniac написа:

А направи ли си записа на хостинга където ти се намира сайта ?

Не. Ще хвърля едно око на cPanel-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли достъп до DNS настройките на домейна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, 2249 написа:

Не. Ще хвърля едно око на cPanel-а.

:wink12:

Разбрал си ме правилно.

Там се крие решението ти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DvDty написа:

Имаш ли достъп до DNS настройките на домейна?

Не виждам такива. Имам достъп само до nameservers.

преди 6 минути, techmaniac написа:

:wink12:

Разбрал си ме правилно.

A, AAA или CNAME ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, 2249 написа:

Не виждам такива. Имам достъп само до nameservers.

A, AAA или CNAME ?

CNAME

Подведох се за момент :D 

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, 2249 написа:

Привет.

Преди дни попаднах на предложение за евтино закупуване на домейн .xyz. Купих си. Идеята ми беше да го ползвам за пренасочване. Имам си сайт, исках като си напиша новия домейн да ми се отваря сайта. Ама греда ... Никъде не намирам възможност за пренасочване. Писах на съпорта и ми отговориха така :

Може ли някой запознат да ми обясни как се процедира в първия случай ? В панела на новия домейн имам възможност за промяна на nameserves. Сложих тези от сегашния ми, но не се получава нищо. Идеи ?

Не мацай и не променяй нищо по CNAME и А записите, че ще оплескаш всичко и накрая няма да ти се отваря сегашният ти сайт. Просто отваряш контролния панел на сегашният ти домейн, зад който седи уеб сайта ти с хостинга. Намираш опцията "Паркиране на домейн" и добавяш новия ти домейн .xyz. След това отиваш в панела за управление на новия домейн .xyz и сменяш нейм сървъри с тези на сегашния домейн със сайта. След това ще трябва да изчакаш до 48 часа за пълно опресняване на нейм сървърите. След което като напишеш в браузъра новия домейн .xyz ще се отваря сегашния ти сайт.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

exwol, за съжаление в момента имам един поркиран домейн и ако впиша още един трябва да премина в по-горна група като вид услуга, респ. да плащам повече. Затова това решение не ме устройва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да си хостнеш една страница, която да редиректва с някакъв javascript, в github, и да използваш github pages за безплатен хостинг на статична страница/сайт. След това слагаш 2 А записа към сървърите на github и един CNAME запис изглеждащ така: your_username.github.io/repository_name. Можеш да видиш цялата работа тук, става за 10 минути, и чакаш малко, за да се обнови след това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, 2249 написа:

exwol, за съжаление в момента имам един поркиран домейн и ако впиша още един трябва да премина в по-горна група като вид услуга, респ. да плащам повече. Затова това решение не ме устройва.

Много странен хостинг план ползваш. Може би не съм попадал на такова нещо, но вероятно ги има и тези ограничения щом го казваш. Такова ограничение за до 1 паркиран домейн ми се вижда много нагло от страна на хостинга, колкото и да е евтин или другият вариант е да ползваш никакъв безплатен хостинг, тогава сигурно би било нормално да има такива ограничени, защото дори и най-евтините хостинг планове предлагат възможност за повече от един "Паркирани домейни". И без да се обиждаш, но нали все пак гледаш "Паркирани домейни", а не "Допълнителен домейн" или "Суб домейн" защото това са все различни неща?

За да се върна на темата. Ако наистина нещата са така поставени, минавам на друго предложение. В контролния панел на новия домейн има ли опция за обикновено фереймово уеб пренасочване към страница? Това поне би трябвало да го има като опция и чрез нея да насочиш домейна .xyz към съществуващата страница. Имай предвид, че такова пренасочване не е DNS насочване или нещо подобно на А запис, а е просто обикновен фреймов редирект към страница. Признавам не съм правил такова насочване просто защото не ми се е налагало, ако разбира се не се брои това, че доooста отдавна съм правил някакво подобно насочване на домейн към блог, който беше в Google bloger.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DvDty, прекалено сложно е това предложение. Ако не намеря друг вариант - ще пробвам и това.

exwol, Addon domain или Alias ? Новият домейн има само nameservers.

Ще взема да ви дам име и парола да го разгледате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, 2249 написа:

exwol, Addon domain или Alias ? Новият домейн има само nameservers.

За alias става дума, което в по-новите версии на cPanel например e познато така, инак на практика си е "Паркиране на домейн". Това е опцията, която ти трябва за пренасочване на един домейн към друг. Addon domain е друго - добавяне на допълнителен домейн към хостинга и той може да има отделно съдържание, т.е. да е друг уеб сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда - грешката е моя. В Alias няма ограничения. Влязох в стария домейн и копирах неймсървърите и ги пренесох в новия домейн вместо тези, по подразбиране. При опит да въведа новия домейн като Alias в стария хостинг получавам следното съобщение:

Цитат

There was an error when the system attempted to create the alias. Park::park(224900.xyz) failed: (XID qbnuy5) Sorry, the domain is already pointed to an IP address that does not appear to use DNS servers associated with this server. Please transfer the domain to this servers nameservers or have your administrator add one of its nameservers to /etc/ips.remotedns and make the proper A entries on that remote nameserver.

Ще изчакам известно време. Може да има нужда от опресняване на информацията за смяната на неймсървърите в новия домейн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, 2249 написа:

Мда - грешката е моя. В Alias няма ограничения. Влязох в стария домейн и копирах неймсървърите и ги пренесох в новия домейн вместо тези, по подразбиране. При опит да въведа новия домейн като Alias в стария хостинг получавам следното съобщение:

Ще изчакам известно време. Може да има нужда от опресняване на информацията за смяната на неймсървърите в новия домейн.

Аммм то, че трябва да се изчака опресняването, за да заработи пренасочването е ясно, но все пак провери следното нещо: В Tweak Settings от контрол панела виж дали опцията "Allow remote domains" е на enable, ако не е я активирай и след това пак действай с Alias.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси тогава нещо подобно като настройка - Allow remote domains

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.