Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, от доста време се канех да сменя стария си TP Link 740n с по качествена машинка и си закупих TP Link Archer C60. След инсталацията на рутера вкъщи и настройването му останах изумен че същия достига едва 30-35 мбтс, при положение че стария за 30 лв си подържаше в порядъка на 60-70 мбтс. Неговия проблем бе че често забиваше при теглене на торенти. Та бих попитал някой има ли предположение на какво може да се дължи този проблем? Скороста на домашния ми интернет е 100 мбтс. Wi Fi адаптера на лаптопа е Реалтек РТЛ8191Се б/г/н. Използвам 2,4 Гхц  каналите са ми на Ауто но опитвах и с ръчен избор на различни и все едно и също е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какво разстояние си от рутера ? На колко mbit/s се връзва безжичния адаптер ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера е на по-малко от метър до лаптопа ! Втория ти въпрос не мога да го разбера, бъди по конкретен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, just_a_fil написа:

Рутера е на по-малко от метър до лаптопа ! Втория ти въпрос не мога да го разбера, бъди по конкретен !

В свойства на безжичния адаптер трябва да ти пише на колко mbit/s се свързваш. Ето това имам предвид:

SF136766-014_EN_v2.png

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

72 мбтс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, just_a_fil написа:

72 мбтс

А трябва да се връзваш на 150 Mbit/s щом си на 2,4 Ghz. На каква честота ти излъчва WiFi мрежата - 20 или 40 Mhz band (провери си в уеб интерфейса на рутера) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, techmaniac написа:

А трябва да се връзваш на 150 Mbit/s щом си на 2,4 Ghz. На каква честота ти излъчва WiFi мрежата - 20 или 40 Mhz band (провери си в уеб интерфейса на рутера) ?

Зададен е на ауто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, just_a_fil написа:

Зададен е на ауто

Задай на 40 Mhz, и рестартирай рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено вече има разлика в момента достига 51 мбтс. Но подържа около 41 мбтс

Редактирано от just_a_fil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нормално, трябва да се закачаш на 150 Mbit/s... Други устройства нямаш ли да пробваш - таблет, телефон, или каквото и да е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента не на работа съм и влязох през тиим виюра но довечера ще пробвам макар че телефона ми С3 едва ли ще постигне повече от 50 мбтс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизайки в свойствата на адаптера в момента показва 150 Mbps но защо не може да достигне и половината е мистерия 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, just_a_fil написа:

Влизайки в свойствата на адаптера в момента показва 150 Mbps но защо не може да достигне и половината е мистерия 

Ами не знам, нямам идея. А ти сигурен ли си,че доставчика ти дава 100 Mbit/s ? Пробвал ли си на кабел колко достигаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествал съм 10 ки пъти и нета се движи между 85-95 мбтс. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си AcrilicWiFi и виж като какъв се вижда рутърът - 72;144...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро, снощи тествах рутера при първите два теста едва постигна 20 мгбс. След малко започна да достига до  80 мбтс. Може би това е горе долу максимума, за мен остава загадка тия колебания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, just_a_fil написа:

Добро утро, снощи тествах рутера при първите два теста едва постигна 20 мгбс. След малко започна да достига до  80 мбтс.

Интересно. Сигурно е доста зашумен ефира около вас. Сканирал ли си кои канали са най-свободни ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, techmaniac написа:

Интересно. Сигурно е доста зашумен ефира около вас. Сканирал ли си кои канали са най-свободни ?

Не защото не знам как. Но се чудя дали да не смена wi fi  адаптора на лаптопа с такъв които подържа 5 Гхц стандарт  така може би ще реша проблема с зашумяването. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли настолна машина с кабел да тествате как е там връзката обикновено аз така правя ако на WI FI е слабо тествам после и на настолния да видя там как е според мене този проблем и тези колебания идват от доставчика и по скоро от самото трасе то теб . Ако продължава проблема другата седмица пусни заявка да видят дали от тях е проблема .

Вчера 20 днеска 80 намирисва ми наистина на проблем в доставчика .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, just_a_fil написа:

Не защото не знам как.

преди 19 часа, ExaFlop написа:

Изтегли си AcrilicWiFi и виж като какъв се вижда рутърът - 72;144...

А програмата от този пост ползва ли? Там щеше да видиш и наоколо кой рутър на кой канал работи. И ако се наложи да смениш канала на рутъра си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, just_a_fil написа:

Не защото не знам как. Но се чудя дали да не смена wi fi  адаптора на лаптопа с такъв които подържа 5 Гхц стандарт  така може би ще реша проблема с зашумяването. 

inSSider е добър инструмент за целта.

5 Ghz е хубаво като идея, но имай предвид, че се представя по-зле и от 2.4 Ghz на по-дълги разстояния, и през повечко препятствия.

преди 32 минути, adersa написа:

Имате ли настолна машина с кабел да тествате как е там връзката обикновено аз така правя ако на WI FI е слабо тествам после и на настолния да видя там как е според мене този проблем и тези колебания идват от доставчика и по скоро от самото трасе то теб . Ако продължава проблема другата седмица пусни заявка да видят дали от тях е проблема .

Вчера 20 днеска 80 намирисва ми наистина на проблем в доставчика .

И аз това мисля, че е част от проблема. Затова по-назад го посъветвах да тества на кабел. Ама не да направи един тест и толкова, а примерно да наблюдава за известно време как се държи. Вечер в пиковите часове е напълно възможно трасето му да се товари.

ПС: Не е задължително да тества на настолна машина. Просто да закачи кабела за лаптопа. Ако трябва дори да тества през рутера, и без него какво постига през кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спадове в скороста имах и в модема, но след големи разправии с близу накрая установиха че проблема идвал от ъплод канала като се натовари на максимум и блокирал данлоуда. Затова ограничих максималния ъплоуд от торент клиента. Явно ще трябва да отделя повечко време за мониторинг. По пронцип около мен гъмжи от безжични мрежи. Не на последно място и упорито обвиняваха старото рутерче че при сваляне на големи торенти заради големия брои вразки които трябва да подържа и забивал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти идва от доставчика според мен. При Docsis в пиковите часове си проличава ясно когато се натовари мрежата. Особено ако има проблемни трасета...

Между другото при стария ми доставчик редовно им се товареше ъплоуд канала, и резултата беше постоянни дропвания на връзката. За скорост дори да не говоря. Откакто минах на друг доставчик, не съм имал никога такива прекъсвания, макар отново да съм на Docsis. През две стени, с едно супер слабо рутерче (TP Link 720N което е без външни антени дори) си достигам скоростите без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем то на близо мрежата им не е 100 % оптична . По трасетата им минават разни боклуци като усилватели  мрежата им е супер стара . Ето моя доставчик пусна оптика до сградата ама оптика цялото трасе е оптика няма претоварване вечер и спад на скоростите . И не съм на модемче а само с рутер и кабел .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, adersa написа:

Ем то на близо мрежата им не е 100 % оптична . По трасетата им минават разни боклуци като усилватели  мрежата им е супер стара . Ето моя доставчик пусна оптика до сградата ама оптика цялото трасе е оптика няма претоварване вечер и спад на скоростите . И не съм на модемче а само с рутер и кабел .

И как помагаш на автора с този си пост? НИКАК - просто някаква форма на фуикня. Ай стига вече - вземи порастни. И пиши ако има с какво да си полезен!

преди 5 часа, techmaniac написа:

inSSider е добър инструмент за целта

Абе, не е толкова. И аз го мислех за свестне, ама поне при мен се издъни - 5GHz мрежата я вижда като 400Mbps, а с AcrilicWiFi се вижда като 867, колкото си е всъщност..

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.