Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, спрял съм се на тези 2 телефона и не мога да реша кой от двата е по-добър. В P9 Lite, не ми харесва това, че бутоните са разположени в дисплея, както и че батерията не може да се вади. В самсунга ме притеснява пък, че екрана е 720p за разлика от по-детайлният 1080p екран на P9 lite. Може би Амолед компенсира до някаква степен, но не съм сигурен. По едно време се бях зарибил по Lenovo K5 note заради 32ГБ РОМ, но много хора изказаха отрицателни неща за него и ме отказаха. Чувствайте се свободни и да ми предложите и други апарати на цена до 400 лева! Имам и въпрос, възможно ли е и , ако да как мога да местя приложенията в картата памет. Това възможно ли е при P9 lite и j7 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, TheFiddler написа:

Здравейте, спрял съм се на тези 2 телефона и не мога да реша кой от двата е по-добър. В P9 Lite, не ми харесва това, че бутоните са разположени в дисплея, както и че батерията не може да се вади. В самсунга ме притеснява пък, че екрана е 720p за разлика от по-детайлният 1080p екран на P9 lite. Може би Амолед компенсира до някаква степен, но не съм сигурен. По едно време се бях зарибил по Lenovo K5 note заради 32ГБ РОМ, но много хора изказаха отрицателни неща за него и ме отказаха. Чувствайте се свободни и да ми предложите и други апарати на цена до 400 лева! Имам и въпрос, възможно ли е и , ако да как мога да местя приложенията в картата памет. Това възможно ли е при P9 lite и j7 ?

И аз се чудих между тези два телефона, но моя избор тука е P9 Lite. По-бърз е и предната му камера също е по-голяма само където самсунга има по-голяма батерия..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, TheLegendBG написа:

И аз се чудих между тези два телефона, но моя избор тука е P9 Lite. По-бърз е и предната му камера също е по-голяма само където самсунга има по-голяма батерия..

Това че има "по-голяма батерия" далеч не означава ,че държи повече. Примерно дисплея, който се явява сред основните консуматори при Samsung е Super AMOLED - тохнология ,при която се изразходва повече енергия, докато при Huawei е IPS LCD ,с по-реалистично цветопредаване ,и по-голяма резолюция. 
Китаецът, и като характеристики, и като дизайн за мен е по-добрия избор. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Soviet Soldier написа:

Това че има "по-голяма батерия" далеч не означава ,че държи повече. Примерно дисплея, който се явява сред основните консуматори при Samsung е Super AMOLED - тохнология ,при която се изразходва повече енергия, докато при Huawei е IPS LCD ,с по-реалистично цветопредаване ,и по-голяма резолюция. 

И за мен така....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разхода на батерията не зависили под какъв товар е и с каква яркост и според инча на екрана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 22 минути, Уолтър Уайт написа:

Разхода на батерията не зависили под какъв товар е и с каква яркост и според инча на екрана?

Най-вече от ярскостта, както и от това колко приложения вървят на заден фон, сила на сигнала на WiFi/3G,4G (ако са по-слаби дърпа батерия) и т.н.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, techmaniac написа:

Най-вече от ярскостта, както и от това колко приложения вървят на заден фон, сила на сигнала на WiFi/3G,4G (ако са по-слаби дърпа батерия) и т.н.

И от обхвата.

А колкото до Wi-Fi не е верно, поне до колкото четах, е по-добре да се използва лай-фай за по-добра "оптимизация" на батерията, когато с 4G не става (или обратното беше)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Е да де именно това казвам. Силата на сигнала влияе на батерията. 3G/4G дърпа повече батерия от WiFi. Оптимизация на батерията е съвсем друго понятие, и няма общо с тези неща.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да попитам последно нещо, когато съм гледал характеристики на телефони винаги пише, че на 4G издържа малко повече батерията от колкото на 3G? Как става това нещо? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Soviet Soldier написа:

Тъпизми на кубици.

Super AMOLED технологията е по-икономична от коя да е IPS-технология. На всичко отгоре самсунг-овия екран е 720 x 1280, което е поредна икономия.
Super AMOLED технологията предава по-реалистични цветове. Не случайно флагманите са на Super AMOLED и с огромно закъснение новата "огризка" най-после ще догонва с такъв екран.
Qualcomm купи компания произвеждащи чипове CRS, поддържащи кодека aptx - уникален звук чрез синия зъб. Kirin процесорът е някаква китайска екзотика в бранша.
Самсунговската камера е f/1.9 срещу f/2.0.
Леката Р9 хуйня няма USB On-The-Go.
Самсунговската батерия е по-обемна и лесно заменяема, което означава неметален заден капак и съответно по-добри радиовръзки (GSM, Bluetooth, WIFi, NFC). Съответно псевдометалния корпус на хуйнята го превръща в фарадеев кафез и радиовръзките ще разчитат на пластмасовите лентички.

Единственото предимство на хуйнята е в дизайна. Изпъкналата задна камера на самсунга и липсата на арка на екрана го връщат в времената на 2014г и назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Profruit написа:

Super AMOLED технологията предава по-реалистични цветове. Не случайно флагманите са на Super AMOLED и с огромно закъснение новата "огризка" най-после ще догонва с такъв екран.

Ето това вече е "тъпизъм". Слагат Super AMOLED, защото е доказано ,че потребителите предпочитат по-ярките цветове (което далеч не означава по-реалистични).

Флагманите били Super AMOLED Ха ха LG G3 ,който за доста голям период от време бе считан за флагманът с най-добър дисплей е точно с IPS и мн.др. разбира се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Альоша, разбирам, че те настъпих по мазола на мозъка ти, но вместо да се изживяваш като чукча, достатъчно бе да набиеш ключова фраза
Super AMOLED vs IPS , за да се светнеш.

Что лучше Super Amoled или IPS матрица

Цитат

Конструктивные особенности

IPS-дисплеи представляют из себя двухслойные жидкокристаллические экраны со светодиодной подсветкой. Первый слой – кристаллы, второй слой – сама подсветка. В технологии Super AMOLED слой с подсветкой отсутствует, – тут каждый пиксель умеет светиться самостоятельно.

Цвета

Самое главное преимущество IPS-матриц – это идеально точная цветопередача, настоящие, «живые» цвета. Цвета именно такие, какими они должны быть. Если картинка яркая и насыщенная, она именно такой и будет. Поэтому IPS-дисплеи пользуются огромной популярностью среди фотографов и дизайнеров, да и вообще всех людей, чья работа так или иначе связана с графикой.

Super AMOLED матрицы имеют более насыщенные цвета, «кислотные», как их обычно описывают люди. Благодаря своей конструктивной особенности, Super AMOLED экраны имеют идеальный черный цвет – черные пиксели попросту не светятся, и их абсолютно не видно даже в полной темноте.

Яркость

IPS-экраны немного ярче. Это связано с тем, что в IPS используется слой подсветки, который способен светиться ощутимо ярче, чем пиксели AMOLED-дисплеев. Поэтому при ярком освещении технология IPS немного выигрывает у AMOLED.

Энергоэффективность

Super AMOLED матрицы потребляют меньше энергии, что не может не радовать владельцев мобильных устройств. Низкое потребление энергии опять же связано с особенностью черных пикселей – не светиться и не расходовать энергию. Стоит заметить, что AMOLED дисплеи выигрывают у IPS по энергоэффективности только в случае отображения картинки с большим количеством черных элементов.

Юзабилити

Еще одна интересная особенность AMOLED – картинка как будто находится прямо на поверхности экрана. Плюс благодаря очень низкой скорости отклика пикселей, повышается скорость отклика сенсорного экрана, что повышает удовольствие от использования гаджетов с AMOLED-экранами.

Тъжното в случая е че душици като тебе цял живот ще се задоволяват с посредствеността, утешавайки се, че има и телефони като LG G3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Profruit написа:

Альоша, разбирам, че те настъпих по мазола на мозъка ти, но вместо да се изживяваш като чукча, достатъчно бе да набиеш ключова фраза
Super AMOLED vs IPS , за да се светнеш.

Что лучше Super Amoled или IPS матрица

Тъжното в случая е че душици като тебе цял живот ще се задоволяват с посредствеността, утешавайки се, че има и телефони като LG G3.

Лекувай си твоите "мозъчни мазоли" и за мен не се грижи. Не е нужно да си експерт че да забележиш ,как SUPER AMOLED дисплея прави цветовете по ярки и пъстри ,от колкото са реално. 

Ето ти подробна информация щом разбираш руски: 

П.С. За по-добрия черен цвят ,при Super AMOLED не е предимство, защото пропуска понятието "контролирана подсветка". Пропуска още няколко плюса на IPS LCD - по-ниската производствена стойност и по-високата надеждност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.