Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички,

както сигурно вече сте видели нов съм във форума и бих желал да се посъветвам с вас.

На кратко имам ето този модел ресийвър www.cnet.com/products/sony-str-dh700/specs/, който временно ползвам с едни стари тонколони. Хвърлил съм око на ето този модел тонколони на Klipsch  http://besthifistore.com/product/1551/k ... chift.html
Въпросът ми е заслужава ли си инвестицията в тези тонколони ако ще ги ползвам с този усилвател (предимно музика). Другият ми въпрос е проблем ли ще е за усилвателя ако захранва само две тонколони, при положение че е  7 канален.

Предварително благодаря

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Тука трябва оня с деменцията да ти отговори. Той се правеше че ги разбира. Ако още му е останало спомен, разбира се.

Редактирано от TanazP (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,като цяло Ресейвара който си избрал е страхотен, имайки в предвид вградените декодери с това озвучаването ще е повече от добре,колоните също са добре ако ги взимаш предимно за филми и музика няма да съжиляваш но не очаквай някакво по по мощно озвучаване,а баланс между качество и  висока производителност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този усилвател не може да храни тези колони. При 240 вата захранване не може да се изкара и по 30 вата на канал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AGD написа:

При 240 вата захранване не може да се изкара и по 30 вата на канал.

Това някакъв нов виц ли е ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Atanas Pachov написа:

Това някакъв нов виц ли е ? 

Няма да те уча да смяташ. В трети клас се учат тези работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 часа, gromovich написа:

Въпросът ми е заслужава ли си инвестицията в тези тонколони ако ще ги ползвам с този усилвател

не, според мен, при 1% изкривяване при номинална мощност, не си заслужава да се закупуват висококачествени тонколони

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, AGD написа:

Този усилвател не може да храни тези колони. При 240 вата захранване не може да се изкара и по 30 вата на канал.

При 240 вата захранване ще изкара по 120 вата на канал, в най-добрия случай, като пренебрегнем загубите. И в спецификациите му е написано, а останалите 5 канала са с понижена мощност, предимно за съраунд мини колонки. Това не са 4-каналите авто ресийвъри с мощно TDA, при мощните усилватели допълнителните канали оскъпяват устройството, затова са основно 2 канала.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, peppone1 написа:

При 240 вата захранване ще изкара по 120 вата на канал, в най-добрия случай, като пренебрегнем загубите. И в спецификациите му е написано, а останалите 5 канала са с понижена мощност, предимно за съраунд мини колонки. Това не са 4-каналите авто ресийвъри с мощно TDA, при мощните усилватели допълнителните канали оскъпяват устройството, затова са основно 2 канала.

Покажи къде ги прочете тези глупости.

Във спецификациите пише 7 канала по 105 вата.  Това потвърждава горенаписаното от мен, че този усилвател е прекалено слаб за въпросните колони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кои спецификации четеш. В сервизните ги дават 95W на канал или 140W на канал за съраунд режим, т.е. за всички 7 канала. Това е така, защото за по-висока мощност има релеен превключвател, който усилва мощността на захранването, когато се консумира пълната мощност. което не е много изгоден вариант, тъй като релето често се поврежда от големият превключващ ток. Тогава усилвателят няма да консумира 240W, а сумата от всички мощности на всеки канал. Фактът че теглото на усилвателя е 8кг., достатъчно красноречиво говори за неговата мощност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига измислици. 

Няма какво повече да добавя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за мненията. Общо взето няма смисъл и ще търся друг вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също не бих дал толкова пари за едни тонколони. Иначе по правило усилвателя трябва да е с по-малка мощност от тази на тонколоните, което в твоя случай е добре. Опасно е да се използва пълната мощност на колоните, едно че не винаги отговаря, друго че в тази граница горят говорителите или ако още не са изгоряли, поне намотката им се е опекла. И не мога да разбера за какво ви е толкова голяма мощност, качество ли търсите или гюрултия? И за двете ще има.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.