Премини към съдържанието
Mr.n0b0dy

Дали си заслужава да чакам за доставка от amazon.de

Препоръчан отговор

Из доста форуми пише, че дори да е на една марка дадена стока качеството зависи от това за къде и къде е сглобявана, за техника говоря.

Ако износа е за България обикновенно е сглобено в Румъния, Турция.. повечето покупки от емаг примерно, ми идват от там. Ако искам да закупя лаптоп примерно или камера по-добре ли ще е да чакам от amazon.de или същия модел от Българските магазини ще е на същото качество? За килограм е 4 евро до България, но таксите на границата може и да ускъпят поръчката, заслужава ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам къде си го чел това, ама независимо от къде ще го купиш лаптопа ти почти 100% ще е сглобен в Китай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler
преди 7 часа, Mr.n0b0dy написа:

аксите на границата може и да ускъпят поръчката

За какви такси говориш?  На мен не ми начисляват нищо, извън доставката. Но ined е прав, колкото се отнася за лаптоп. Има и не китайски, но според мен, това не ти гарантира безпроблемна работа(що се отнася до лаптопите). За фотоапаратите е малко по-различно. Примерно Canon EOS i PowerShot, се правят в Оита, Япония(Уцономия и Фукушима също участват в производството). Но да, повечето неща се произвеждат в Китай. Теб повече те засяга качеството на обслужване(комуникация и гаранционно обслужване). Няма да правя сравнения, но ще кажа, че съм изключително доволен и ти препоръчвам "чакането". 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е от Германия, други такси (Мито[върху електроника няма]/ДДС) освен посочените в листинга Price + Shipping, няма да имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, velislavvasilev написа:

не забравяй гаранцията.

Особено, ако няма местен представител, сервизиращ марката. Не дай боже да се наложи да посещава сервиз транспортните разходи ще те убият, ако се налоижи неколкократно връщане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаачи.. По-добре да взема камерата от фотосинтезис или фотопавилион?
За лаптоп си харесах един MSI които са рядкост в България.. ама като споменахте това за сервизитее се замислих, че може и да ми създаде проблеем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен ако е лаптоп по добре от тук, защото ако е извън граница ще имаш проблеми с гаранцията която за ЕС е 2 год

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler
преди 37 минути, ExaFlop написа:

Особено, ако няма местен представител, сервизиращ марката. Не дай боже да се наложи да посещава сервиз транспортните разходи ще те убият, ако се налоижи неколкократно връщане.

На мен Amazon.de ми смениха 1 видеокарта и 1 цял компютър( пак заради същия модел и марка видео), за тяхна сметка. Изпратиха ми товаритилници за DHL и като занесох нещата, от там ми казаха, че всичко е платено и само да си чакам връщането. Вярно, почаках си, но не съм дал и 1 стотинка по гаранциите.

преди 43 минути, Mr.n0b0dy написа:

тосинтезис или фотопавилион

Мога само добро да кажа за тях...;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да платя онлайн нали? Няма начин за наложен платеж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако питаш за Амазон - да. Само онлайн при самата поръчка.

Редактирано от firestarter (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.